Prawo w WSPiA – pierwsze na Podkarpaciu, trzecie w Polsce

Tag: prawo
Strona www: www.wspia.eu/
Dział: Rzeszów

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji utrzymała swoją pozycję lidera w kształceniu na kierunku Prawo. W opublikowanym przez Dziennik Gazetę Prawną IX „Rankingu Wydziałów Prawa” WSPiA zajęła pierwsze miejsce na Podkarpaciu i trzecie miejsce wśród polskich uczelni niepublicznych. WSPiA już trzeci rok z rzędu zajmuje miejsce na podium w zestawieniu uczelni kształcących prawników na najwyższym poziomie.

W rankingu sklasyfikowanych zostało 29 Wydziałów Prawa z największych Uczelni w Polsce, w tym 12 to niepubliczne szkoły wyższe. Jedną z najlepszych uczelni niepublicznych kolejny raz okazała się Wyższa Szkoła Prawa i Administracji. Rzeszowski wydział uczelni w ogólnym zestawieniu wyprzedził cztery Uniwersyteckie wydziały prawa m.in. z UKSW w Warszawie i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W Rankingu Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej WSPiA utrzymała wysoką trzecią pozycję wśród uczelni niepublicznych w Polsce. - Jestem bardzo zadowolony z takiego wyniku naszej uczelni. Cieszy mnie to, tym bardziej że jest to jeden z niewielu obiektywnych rankingów szkół wyższych w Polsce - mówi prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA.

Tak jak w ubiegłym roku WSPiA wyprzedziły tylko dwie uczelnie z Warszawy. - Według autorów rankingu nasza Uczelnia z roku na rok zyskuje na jakości i warunkach nauki. Dzięki temu w tej kategorii zajęliśmy bardzo wysokie 2. miejsce - tłumaczy Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA.

Dodaje, że z porównania punktów wynika jednoznacznie, że Wyższa Szkoła Prawa i Administracji jest najlepszą uczelnią prawniczą na Podkarpaciu i śmiało może konkurować z publicznymi Wydziałami Prawa. - To najlepszy dowód na to, że kierunek prawo w WSPiA z roku na rok jest mocniejszy i kształci na najwyższym poziomie. Warto zwrócić również uwagę na to, że nasz tegoroczny wynik pozwolił wyprzedzić uniwersyteckie wydziały prawa, które istnieją nieporównywalnie dłużej. Pamiętajmy też, że uczelnie publiczne mają zdecydowanie większe możliwości rozwoju dzięki finansowaniu z budżetu państwa - mówi Przemysław Pawlak.

Jak piszą autorzy rankingu, uczelnie niepubliczne naukę wiosłowania pod prąd i walkę o studentów prawa opanowały do perfekcji. Placówki, które zajęły trzy pierwsze miejsca, przeszły długą drogę, żeby stać się konkurencją groźną dla najlepszych publicznych szkół wyższych. Niepubliczne uczelnie umieją i wiedzą, jak współpracować z biznesem. A to przynosi realne korzyści ich studentom. Posiadanie dyplomu ukończenia wydziałów prawa tych konkretnych uczelni to dla wielu z nich przepustka do pracy dla najlepszych firm czy kancelarii prawnych. Ale także szansa na pracę naukową i kontynuowanie ścieżki zawodowej np. jako wykładowcy - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Przypomnijmy, że WSPiA doskonale wypada również w przygotowywanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości zestawieniu dotyczącym zdawalności egzaminów aplikacyjnych. W tym roku Uczelnia znalazła się na najwyższym miejscu wśród uczelni, z których do egzaminów przystąpiło poniżej 300 zdających.

20 lat WSPiA - Nowy Wymiar Studiowania

WSPiA kształci studentów na Podkarpaciu od 20 lat. W tym czasie uczelni udało się zbudować doskonałą własną kadrę naukową. Są to wybitni specjaliści z różnych dziedzin m.in. prof. Andrzej Zoll, prof. Zbigniew Ćwiąkalski czy prof. Zygmunt Niewiadomski. Wśród wykładowców jest także wielu praktyków m.in. sędziów, prokuratorów, adwokatów, policjantów i przedstawicieli biznesu. Warto podkreślić, że WSPiA zatrudnia aż 6 sędziów NSA, najwięcej spośród wszystkich wydziałów Prawa w Polsce. Od 2011 r. Uczelnia jako jedyna na Podkarpaciu posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. Dzięki temu stała się pierwszą niepubliczną uczelnią akademicką na Podkarpaciu.

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji prowadzi jednolite pięcioletnie studia na kierunku prawo. W tym roku proponuje kandydatom na studia wiele nowych rozwiązań. Polegają one na stworzeniu dwóch profili kształcenia oraz daleko idącym upraktycznieniu zajęć. Pierwszy profil adresowany jest do osób chcących zdawać na aplikację (m.in.: sędziowską, prokuratorską, adwokacją, radcowską). Drugi dla osób, które są zainteresowane inną drogą kariery prawniczej (m.in.: doradztwem prawnym, doradztwem podatkowym, pracą w służbach mundurowych itp.). Dodatkowo kandydaci na studia mogą wybrać jedną z dwóch indywidualnych ścieżek kształcenia: pierwsza o profilu cyberprzestępczość, druga o profilu kryminalistyka.

O prawie w WSPia

data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 19:43:42
Komentarze
 
Polityka Prywatności