NEWSY Rzeszów i podkarpackie

tag
Redakcja tygodnika "Wprost" stworzyła ranking 50 szkół wyższych, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez pracodawców. Szefowie 500 największych polskich firm zostali poproszeni o o wytypowanie 5 kierunków studiów, których absolwenci są najchętniej przyjmowani przez dana firmę. Na 16-stym miejscu uplasowała się Politechnika Rzeszowska.
25 stycznia 2013 r. odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy PZL-Świdnik S.A., a Politechniką Rzeszowską. W porozumieniu podmioty deklarowały chęć współdziałania na polu nauki, badań i wdrażania programów współpracy.
Politechnika Rzeszowska znalazła się na 960 miejscu w prestiżowym, międzynarodowym rankingu uczelni wyższych Webometrics przygotowywany przez CSIC (Consejo Superior de Investigaciones Cientificas) - Najwyższą Radę Badań Naukowych w Madrycie.
Do 12 lutego trwa w Politechnice Rzeszowskiej rejestracja na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia rozpoczynające się od semestru letniego w roku akademickim 2012/2013.
Student Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej Pan Piotr Zarych podczas zorganizowanej w grudniu IV Podkarpackiej Gali Wolontariatu otrzymał tytuł "Wolontariusza Podkarpacia".
Studenci Politechniki Rzeszowskiej mają do dyspozycji nowy samolot szkoleniowo-treningowy. Żacy z kierunku lotnictwo i kosmonautyka będą się na nim uczyć pilotażu i akrobacji.
Ze względu na przeniesienie Kierownictwa Politechniki Rzeszowskiej i administracji centralnej do budynku Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno-Administracyjnego, od stycznia Politechnika Rzeszowska zmienia swoją dotychczasową siedzibę i adres.
Podczas Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym w Portugalii, studenci z Politechniki Rzeszowskiej zdobyli cztery medale.
Politechnika Rzeszowska posiada jeszcze wolne miejsca na 25 kierunkach z 27 oferowanych na uczelni. Największą popularnością wśród tegorocznych kandydatów cieszyła się urbanistyka i architektura.
17 czerwca br., w Urzędzie Marszałkowskim zostali nagrodzeni wykładowcy Politechniki Rzeszowskiej w plebiscycie „Super Wykładowca 2011 roku”.
Politechnika Rzeszowska będzie walczyła z plagiatami za pomącą Internetowego Systemu Antyplagiatowego Plagiat.pl.
Podczas 13 edycji Pokazów fizyki na Politechnice Rzeszowskiej, uczniowie szkół podkarpackich mogli się dowiedzieć m.in. jak działają kalejdoskop i silnik odrzutowy oraz czy bańki mydlane znajdują najkrótszą drogę, aby się połączyć?


Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą być z siebie dumni. Bowiem ich pomysł czyli bezzałogowy samolot z autopilotem został dobył główną nagrodę międzynarodowej konferencji Aerodays w Madrycie.

Na wniosek Rady Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa senat Politechniki Rzeszowskiej przyznał tytuł Doktora Honoris Causa dla prof. Zbigniewa Florjańczyka.
Politechnika Rzeszowska i jej studenci zostali nagrodzeni podczas III Podkarpackiej Gali Wolontariatu Artur Twardy student Wydziału Elektrotechniki i Informatyki oraz Paweł Rząsa student Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej otrzymali tytuł Wolontariusza Podkarpacia 2010, zaś Politechnika Rzeszowska została uznana za najlepszą w kategorii „ Uczelnia odpowiedzialna
i aktywna społecznie”.
Rzeszów bezpowrotnie stracił pozycję jedynego w kraju ośrodka akademickiego kształcącego pilotów cywilnych. Na tej samej specjalności kształci Chełm, a niebawem także Dęblin, dotąd znany głównie z kształcenia pilotów wojskowych. Na czym my będziemy teraz budować swoją wyjątkowość?
Dwa złote medale i jeden srebrny to kolejne trofea zespołu wynalazców z Politechniki Rzeszowskiej pracujących pod kierunkiem prof. Józefa Dziopaka. Tym razem zdobyte w Seulu podczas światowych targów innowacji.
Od dziś (30listopada) do 1 grudnia trwa konferencja IT Academic Day, organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Informatyków "KOD" (Rzeszowską Grupę .NET) oraz Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych (Rzeszowską Grupę IT), działające na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej.
Pięć wynalazków Politechniki Rzeszowskiej, z zakresu gospodarki wodno-ściekowej, prezentowanych jest na Światowej Wystawie Innowacji, Badań Naukowych i Nowoczesnej Techniki Brussels Innova - Eureka Conest 2010, która odbywa się od środy w Brukseli.
Wydział Chemiczny PRz zaprasza wszystkich chętnych do podjęcia studiów I stopnia na nowo uruchomionym kierunku: Inżynieria Chemiczna i Procesowa. Rekrutacja na ten kierunek rozpoczyna się od roku akademickiego 2010/11.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności