Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie proponuje studentom WARSZTATY BIZNESOWE, które przygotują ich do prowadzenia działalności gospodarczej. jest to bardzo praktyczna inicjatywa uczelni, bo wiadomo, że studia powinny być dostosowane do realiów rynkowych i przygotowywać do prowadzenia własnej firmy.
Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Stalowej Woli poszerzyła swoją ofertę edukacyjna o nowe kierunki studiów podyplomowych. Są nimi: Zarządzanie środowiskiem oraz Organizacja i zarządzanie oświatą.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zajęła I miejsce w kategorii „Najlepszy informator” oraz II miejsce w kategorii „Gadżet” w konkursie Genius Universitatis organizowanym przez magazyn „Perspektywy” na najlepsze kreatywne kampanie rekrutacyjne szkół wyższych w roku akademickim 2010/2011.
5 marca Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otworzyła kolejne dwa nowoczesne laboratoria: Hodowli Tkanek i Komórek oraz Laboratorium Immunologii i Alergologii. To pierwsze takie pracownie na podkarpackich uczelniach, które posłużą m.in. do badania skóry oraz właściwości kosmetyków. Laboratoria spełniają wyśrubowane unijne normy jakości. Otwarcie laboratoriów wzbudziło bardzo duże zainteresowanie mediów lokalnych i ogólnopolskich.
Pierwsza gala wrestlingowa na Podkarpaciu nadchodzi wielkimi krokami! 9 marca w Rzeszowie w klubie Pod Palmą oraz dzień później w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej fani tego sportu będą mogli zobaczyć jedyne w swoim rodzaju widowisko. Największe gwiazdy z całego świata zbiorą się na Podkarpaciu, żeby zapewnić show na najwyższym poziomie.
Stypendium pokrywające czesne, atrakcyjne praktyki i dobrze płatne staże to atuty studiów na studiach II stopnia na kierunku informatyka, które ruszają w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od kwietnia tego roku. Podania można składać od 1 lutego do 16 marca.
Do or Die Wrestling (DDW), pierwsza polska federacja pro wrestlingu powraca z dwoma galami w marcu. Po raz pierwszy na Podkarpaciu wrestling na żywo pojawi się w rzeszowskim Klubie Pod Palmą 9 marca, a dzień później, 10 marca w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej.
Student Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej Pan Piotr Zarych podczas zorganizowanej w grudniu IV Podkarpackiej Gali Wolontariatu otrzymał tytuł "Wolontariusza Podkarpacia".
Prof. zw. dr hab. Marian Malikowski, dyrektor Instytutu Socjologii UR, został odznaczony Medalem „Polonia Mater Nostra Est”. To honorowe odznaczenie przyznawane jest przez Społeczną Fundację Pamięci Narodu Polskiego. Jest to organizacja, której zadaniem jest m.in. poszanowanie historii i tradycji Narodu Polskiego oraz upamiętnianie pamięci o miejscach i wydarzeniach historycznych oraz ich bohaterach i ofiarach.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza maturzystów na spacer w trójwymiarowym świecie, grę na giełdzie, prezentację technik łamania zaszyfrowanych danych. A to wszystko w ramach Dnia Otwartego.
- Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to jedna z najlepszych i najlepiej działających nawet w kryzysie prywatnych uczelni w Polsce – donosi Rzeczpospolita.
Zarządzanie konfliktem międzykulturowym, Polityka migracyjna w UE czy Komunikacja międzykulturowa - to tylko niektóre przedmioty, których będą się uczyć studenci studiów podyplomowych "Konflikty etniczne".
Studenci Politechniki Rzeszowskiej mają do dyspozycji nowy samolot szkoleniowo-treningowy. Żacy z kierunku lotnictwo i kosmonautyka będą się na nim uczyć pilotażu i akrobacji.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu organizuje konkurs "Kamień i co dalej?". Konkurs organizowany jest w hołdzie Janowi Pawłowi II.
Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu zaprasza wszystkich maturzystów na bezpłatne warsztaty przedmaturalne z języka angielskiego i języka niemieckiego.
Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego zorganizowali akcję charytatywną „Studenci Dzieciom czyli Mikołajki 2011”. Akcja odbyła się na początku grudnia.
Ze względu na przeniesienie Kierownictwa Politechniki Rzeszowskiej i administracji centralnej do budynku Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno-Administracyjnego, od stycznia Politechnika Rzeszowska zmienia swoją dotychczasową siedzibę i adres.
W poprzednich latach prezentowaliśmy naszą kulturę, religię, obrzędy, zwyczaje... W tym roku postanowiliśmy zaskoczyć wszystkich. Opowiedzieliśmy o Polsce widzianej naszymi oczami – komentują studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zza wschodniej granicy, którzy zorganizowali Dzień Kultury Ukraińskiej w Klubie Akademickim WSIiZ.
Paulina Marchewka, studentka Podkarpackiej Szkoły Wyższej została finalistką II edycji Konkursu „Grupa EPL rozmawia ze studentami: Na co przeznaczyć unijne pieniądze". Główną nagrodą w konkursie jest miesięczny staż w sekretariacie Grupy EPL w Parlamencie Europejskim w Brukseli.
Są jeszcze wolne miejsca na kierunku studiów podyplomowych z zakresu plastyki i edukacji artystycznej w szkole podstawowej i gimnazjum.