Uniwersytet Rzeszowski ma się wzbogacić o dwa nowe budynki. Wczoraj, 18 kwietnia br., dokonano symbolicznego wmurowania dwóch aktów erekcyjnych pod budowę Kompleksu Naukowo-Dydaktycznego Centrum Mikroelektroniki i Nanotechnologii oraz Uniwersyteckiego Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno Przyrodniczej.
W ramach projektu "UR – nowoczesność i przyszłość regionu", Uniwersytet Rzeszowski zaprasza na bezpłatne staże krajowe dla nauczycieli akademickich. Rekrutacja został przedłużona do 20 maja br.
Jeśli jesteś studentem bądź doktorantem i chciałbyś wyjechać na semestr lub cały rok na inną uczelnię w Polsce, skorzystaj z Programu Most. W ramach projektu możesz zawrzeć znajomości z osobami z innych ośrodków akademickich.
Chcesz się nauczyć języka arabskiego, chińskiego, hindi a może perskiego? Nic trudnego! Centrum Językowe powstałe na Podkarpaciu umożliwi Ci to!
Absolwenci i studenci Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego wpadli na pomysł założenia stowarzyszenia "Mercatus", które to będzie gromadziło przyjaciół uczelni.
W dniach 0d 28 marca do 1 kwietnia br. odbyła się pierwsza część szkolenia dla pracowników UR nt. "Podnoszenie kwalifikacji kadr akademickich w zakresie przedsiębiorczości, zarządzania własnością intelektualną oraz komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych".
Wolontariat to świadoma i bezinteresowna praca na rzecz innych. W ramach wolontariatu można połączyć przyjemne z pożyteczne, przekonali się o tym młodzi mieszkańcy Rzeszowa.
Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą być z siebie dumni. Bowiem ich pomysł czyli bezzałogowy samolot z autopilotem został dobył główną nagrodę międzynarodowej konferencji Aerodays w Madrycie.
W maju w Rzeszowie odbędzie się II Forum Innowacji w Rzeszowie, W spotkaniu będą uczestniczyć przedstawiciele m.in. z Francji, Ukrainy i Izraela. Może to mieć znaczący wpływ na promocje miasta.
Stanisław Uliasz, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, 28 marca br. zorganizował spotkanie w sprawie powołania nowego kierunku. Oferta edukacyjna uczelni ma w przyszłości wzbogacić się o studia lekarskie.
„Polska na rowery” to ogólnopolska akcja, która ma na celu wyciągnąć z domu ospałych Polaków po zimowym lenistwie. Oficjalne otwarcie sezonu w Rzeszowie ma się odbyć 2 kwietnia.
4 kwietnia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczyna się rekrutacja na rok akademicki 2011/2012. Uczelnia, która na bieżąco weryfikuje i poszerza ofertę w oparciu o zapotrzebowania rynku pracy, przygotowała dla przyszłych studentów kilka nowości.
W dniach 29 - 30 marca br. Uniwersytet w Rzeszowie wziął udział w VI Targów Edukacyjnych. Uczelnia przedstawiła ofertę studiowania na 42 kierunkach.
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji jako jedna z niewielu sięga po bardzo innowacyjne, zgodne z najnowszymi zaleceniami Unii Europejskiej, rozwiązania proekologiczne.
Uniwersytet w Rzeszowie organizuje warsztaty dla swoich studentów, chcących zostać wolontariuszem
na rzecz osób z niepełnosprawnością. Zajęcia zaczną się od kwietnia.
Podkarpackie uczelnie promują się podczas VI Targów Edukacyjnych w Hali Podpromie. Zachęcają maturzystów z całej Polski do studiowania u siebie.
We wtorek 29 marca br. odbędzie się spotkanie Marty Półtorak, rzeszowskiej bizneswomen, Małgorzaty Chomycz, wojewody podkarpacka oraz Judyty Rżany, byłej przewodniczącej samorządu studenckiego Politechniki Rzeszowskiej z kandydatkami na studia techniczne. Spotkanie ma na celu promować akcję "Dziewczyny na Politechniki".
Na wniosek Rady Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa senat Politechniki Rzeszowskiej przyznał tytuł Doktora Honoris Causa dla prof. Zbigniewa Florjańczyka.
Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie z Jordańską Akademią Lotniczą w sprawie szkoleń z zakresu licencji i uprawnień pilotów i mechaników lotniczych.
Czy Rzeszów jest dobrym miastem do studiowania? Na te i inne pytania odpowiedzieli tegoroczni maturzyści i studenci, którzy już wybrali stolicę Podkarpacia za miejsce swojej dalszej edukacji.