W opublikowanym przez tygodnik „Wprost” i miesięcznik studencki „Dlaczego” niezależnym, opiniotwórczym rankingu polskich uczelni, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zajęła I miejsce.
Po logistyce przyszedł czas na kolejny, nowy kierunek w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Przed kandydatami na studia otworzyły się możliwości. Rusza Księgowość - odrębna ścieżka kształcenia na kierunku Ekonomia.
W dniu 12 lipca pod Patronatem Prof. dr hab. Aleksandra Bobko Prorektora ds. Badań Naukowych i Współpracy z Zagranicą UR w Zamiejscowym Wydziale Biotechnologii odbyło się I seminarium zrealizowane w ramach projektu Centrum Biotechnologii Stosowanej i Nauk Podstawowych współfinansowanego ze środków EU Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.
Dla tych trzystu osób było to chyba najważniejsze wydarzenie tego roku. Ubrani w togi i birety, z dyplomem w ręku świętowali koniec studiów. Dzięki oprawie, jaką zapewniła Uczelnia, dzień ten zapamiętają na długo! Studenci studiów I i II stopnia odebrali dyplomy, a niektórzy także prezenty od Uczelni.
Uniwersytet Rzeszowski przygotował nową ofertę edukacyjną, w tym specjalności: Nanotechnologie i materiały nanokompozytowe oraz Technologia nowych materiałów lotniczych w ramach kierunku Inżynieria Materiałowa na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym. Są to specjalności, które pozwolą studentom wejść w świat Nanotechnologii.
Aneta Czarniecka z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie znalazła się w ogólnopolskiej elicie studenckiej. Studentka Zdrowia Publicznego i Ekonomii została laureatką II miejsca w krajowym etapie konkursu „Studencki Nobel 2010”, zorganizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Studentka WSIiZ jako jedyna z trójki finalistów "Nobel Studencki 2010" otrzymała nagrodę specjalną - trzymiesięczny płatny staż w siedzibie głównej w Grupie Lidl w Poznaniu.
Wraz z zakończeniem roku akademickiego dobiegła końca kolejna tura fakultatywnych zajęć z informatyki, dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W akcji uczestniczyli nauczyciele akademiccy jak i studenci zrzeszeni w Studenckim Kole Naukowym Informatyki "TROJAN" działającym w Instytucie Techniki na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym.
Wydział Chemiczny PRz zaprasza wszystkich chętnych do podjęcia studiów I stopnia na nowo uruchomionym kierunku: Inżynieria Chemiczna i Procesowa. Rekrutacja na ten kierunek rozpoczyna się od roku akademickiego 2010/11.
30 czerwca br. przebywała w Uniwersytecie Rzeszowskim Pani Minister Barbara Kudrycka, która po zwiedzeniu naszych obiektów w Zalesiu spotkała się, w sali konferencyjnej Biblioteki, z przedstawicielami społeczności akademickiej UR.
Ponad 11 mln zł kosztowała nowoczesna biblioteka, o którą wzbogaciła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa (PWSZ) w Krośnie (Podkarpackie). Powierzchnia budynku wynosi ok. 1,7 tys. m. kw. i pomieści 100 tys. woluminów. Jak poinformował kanclerz uczelni Franciszek Tereszkiewicz, w budynku znajdować się też będzie m.in. czytelnia oraz sala wykładowa.
Stypendium w wysokości 100% czesnego przez cały okres studiów to naprawdę sporo. 5 lipca 2010 roku o taką możliwość finansowania nauki walczyć będzie pierwsza grupa kandydatów na studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.
Studentka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Maria Kwasek, została I Wicemiss Polonia Podkarpacia. - To wielki sukces, choć niedosyt oczywiście pozostał - komentuje na gorąco najładniejsza studentka WSIiZ.
Naukowcy z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wypowiedzieli wojnę nielegalnym wysypiskom. Stworzyli serwis internetowy posprzątajmy.pl. Każdy może zamieścić tu zdjęcia nielegalnie wyrzucanych odpadów i śmieci i podać ich lokalizację.
Jury w uzasadnieniu werdyktu stwierdziło: „Podsumowując dziesięć lat konkursu pragniemy uhonorować te jednostki zgłaszające udział w konkursach, które w minionym okresie wniosły największy wkład w promocję budownictwa na Podkarpaciu”.
Możliwość znalezienia po studiach pracy - dobrze płatnej, prestiżowej… To marzenie każdego studenta. WSPiA oferuje kierunki (i specjalizacje), dzięki którym absolwent Uczelni ma na rynku pracy duże szanse na znalezienie zatrudnienia. Wiedzą o tym od absolwentów, którzy pracują dziś (często – na stanowiskach kierowniczych) m.in. w bankach, urzędach, służbach mundurowych, instytucjach wymiaru sprawiedliwości.
Nauka profesjonalnego inwestowania w instrumenty finansowe i gry na giełdzie, symulacje transakcji finansowych, zarządzanie portfelem inwestycyjnym. To tylko niektóre zalety powstającego właśnie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, największego w Polsce takiej klasy laboratorium finansowego.
Aneta Czarniecka, studentka Zdrowia Publicznego i Ekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zajęła I miejsce w podkarpackiej edycji konkursu „Studencki Nobel 2010” i jako jedyna z regionu będzie walczyć o ogólnopolskie zwycięstwo.
II Podkarpacka Spartakiada Osób Niepełnosprawnych odbyła się 10 czerwca w kampusie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie organizuje niezwykle ważną dla szkolnictwa wyższego inicjatywę. Dostrzegając potrzebę dalszej dyskusji wokół koniecznych i nieuniknionych reform polskiej nauki i szkolnictwa wyższego, Samodzielny Zakład Badań nad Szkolnictwem Wyższym przy WSIiZ organizuje 8 czerwca seminarium naukowe „Młodzi o problemach szkolnictwa wyższego w Polsce. Uczelnie 2.0”.
29 maja br. Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach- Oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie odwiedziła grupa seminarzystów studiów doktoranckich na wydziale historii Uniwersytetu Rzeszowskiego pod opieką dr. hab. Wacława Wierzbieńca.