Sprawy związane z pomocą społeczną i pomocą dla cudzoziemców to główne problemy, z jakimi mieszkańcy Podkarpacia będą mogli zwracać do otwartej w Wyższej Szkole Prawa i Administracji Kliniki Administracji. W Klinice na początek pracować będzie 15 studentów głównie kierunku administracja i prawo w WSPiA.
Kierunek „administracja” prowadzony przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji uzyskał wysoką ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Komisja uznała, że infrastruktura dydaktyczna oraz prowadzenie badań naukowych w uczelni zasługuje na wyróżnienie. W pozostałych 6 kategoriach „administracja” w WSPiA otrzymała „5”. Polska Komisja Akredytacyjna to niezależna instytucja, której ocena ma wpływ na uprawnienia do prowadzenia danego kierunku.
Ponad 500 uczestników, 240 specjalistycznych szkoleń, studia podyplomowe dla prawie 100 samorządowców oraz 12 indywidualnych Kodeksów Dobrej Administracji, Raportów i wytycznych dla gmin. To tylko niektóre elementy zrealizowanego przez WSPiA unijnego projektu „Legalność, sprawność, dobra praktyka administracyjna warunkiem dobrego rządzenia”. Projekt podsumowany został w Krasiczynie podczas międzynarodowej konferencji naukowej nt. „Dobra administracja”.
Ponad 4000 zł pensji mogą otrzymać podczas płatnego stażu zawodowego studenci studiów II stopnia na kierunku Administracja w Wyższej Szkole Prawa i Administracji. Wystarczy po rozpoczęciu studiów wziąć udział w realizowanym przez uczelnię unijnym projekcie „Dyplom WSPiA przepustką do biznesu”. Projekt oprócz specjalistycznych zajęć przygotowujących do pracy biznesie zakłada także bezpłatne praktyki zawodowe i płatne staże w największych podkarpackich przedsiębiorstwach.
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji jako pierwsza w Rzeszowie stworzy stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Powstanie tu również jedna z największych w Polsce instalacji ogniw fotowoltaicznych.
W Wyższej Szkole Prawa i Administracji odbyła się pierwsza obrona rozprawy doktorskiej z zakresu nauk prawnych. Była to równocześnie pierwsza taka obrona na Podkarpaciu.
Według „Gazety Wyborczej” WSPiA oferuje swoim studentom najwięcej godzin nauki języków obcych. Kiedy inne uczelnie na studiach pierwszego stopnia gwarantują absolutne minimum, czyli 120 godzin, to w WSPiA jest to aż 360 godzin.
WSPiA w Przemyślu i Rzeszowie daje możliwość studiowania za darmo, dzięki podwójnemu systemowi stypendialnemu. Wszyscy studenci oprócz stypendiów z budżetu państwa mogą ubiegać się również o stypendia z budżetu uczelni.
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji 1 czerwca 2012 r. rozpoczęła rekrutację kandydatów na studia w roku akademickim 2012/2013. Tegoroczni maturzyści do wyboru mają trzy kierunki studiów: „prawo”, „administracja” i „bezpieczeństwo wewnętrzne”. Nabór na kierunku „administracja” prowadzony będzie na studia pierwszego i drugiego stopnia. Na kierunku „prawo” na pięcioletnie jednolite studia magisterskie, a „bezpieczeństwo wewnętrzne” na studia pierwszego stopnia. I tura rekrutacji potrwa do 4 sierpnia tego roku.
Może warto zastanowić się nad studiowaniem kierunku administracja? Kierunek „administracja” jest najbardziej atrakcyjnym i użytecznym kierunkiem studiów. W Wyższej Szkole Prawa i Administracji prowadzony jest w systemie dwustopniowym: studiów pierwszego stopnia w Przemyślu i Rzeszowie oraz studiów drugiego stopnia w Rzeszowie.
Możliwość znalezienia po studiach pracy - dobrze płatnej, prestiżowej… To marzenie każdego studenta. WSPiA oferuje kierunki (i specjalizacje), dzięki którym absolwent Uczelni ma na rynku pracy duże szanse na znalezienie zatrudnienia. Wiedzą o tym od absolwentów, którzy pracują dziś (często – na stanowiskach kierowniczych) m.in. w bankach, urzędach, służbach mundurowych, instytucjach wymiaru sprawiedliwości.
Nowatorski system praktyk to pomysł WSPiA. Dzięki niemu nasi studenci mogą zdobywać nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną wiedzę.