Ze względu na przeniesienie Kierownictwa Politechniki Rzeszowskiej i administracji centralnej do budynku Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno-Administracyjnego, od stycznia Politechnika Rzeszowska zmienia swoją dotychczasową siedzibę i adres.
Podczas Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym w Portugalii, studenci z Politechniki Rzeszowskiej zdobyli cztery medale.
Politechnika Rzeszowska posiada jeszcze wolne miejsca na 25 kierunkach z 27 oferowanych na uczelni. Największą popularnością wśród tegorocznych kandydatów cieszyła się urbanistyka i architektura.
17 czerwca br., w Urzędzie Marszałkowskim zostali nagrodzeni wykładowcy Politechniki Rzeszowskiej w plebiscycie „Super Wykładowca 2011 roku”.
Politechnika Rzeszowska będzie walczyła z plagiatami za pomącą Internetowego Systemu Antyplagiatowego Plagiat.pl.
Podczas 13 edycji Pokazów fizyki na Politechnice Rzeszowskiej, uczniowie szkół podkarpackich mogli się dowiedzieć m.in. jak działają kalejdoskop i silnik odrzutowy oraz czy bańki mydlane znajdują najkrótszą drogę, aby się połączyć?
Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą być z siebie dumni. Bowiem ich pomysł czyli bezzałogowy samolot z autopilotem został dobył główną nagrodę międzynarodowej konferencji Aerodays w Madrycie.
We wtorek 29 marca br. odbędzie się spotkanie Marty Półtorak, rzeszowskiej bizneswomen, Małgorzaty Chomycz, wojewody podkarpacka oraz Judyty Rżany, byłej przewodniczącej samorządu studenckiego Politechniki Rzeszowskiej z kandydatkami na studia techniczne. Spotkanie ma na celu promować akcję "Dziewczyny na Politechniki".
Na wniosek Rady Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa senat Politechniki Rzeszowskiej przyznał tytuł Doktora Honoris Causa dla prof. Zbigniewa Florjańczyka.
Politechnika Rzeszowska i jej studenci zostali nagrodzeni podczas III Podkarpackiej Gali Wolontariatu Artur Twardy student Wydziału Elektrotechniki i Informatyki oraz Paweł Rząsa student Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej otrzymali tytuł Wolontariusza Podkarpacia 2010, zaś Politechnika Rzeszowska została uznana za najlepszą w kategorii „ Uczelnia odpowiedzialna
i aktywna społecznie”.
Rzeszów bezpowrotnie stracił pozycję jedynego w kraju ośrodka akademickiego kształcącego pilotów cywilnych. Na tej samej specjalności kształci Chełm, a niebawem także Dęblin, dotąd znany głównie z kształcenia pilotów wojskowych. Na czym my będziemy teraz budować swoją wyjątkowość?
TENIS STOŁOWY. Legenda polskiego tenisa stołowego, Leszek Kucharski wzmocnił sztab szkoleniowy SPAR-u AZS-u Politechniki Rzeszów. Medalista mistrzostw świata i Europy ma pomóc akademikom w trakcie spotkań ligowych oraz koordynować plany szkoleniowe.
Dwa złote medale i jeden srebrny to kolejne trofea zespołu wynalazców z Politechniki Rzeszowskiej pracujących pod kierunkiem prof. Józefa Dziopaka. Tym razem zdobyte w Seulu podczas światowych targów innowacji.
Od dziś (30listopada) do 1 grudnia trwa konferencja IT Academic Day, organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Informatyków "KOD" (Rzeszowską Grupę .NET) oraz Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych (Rzeszowską Grupę IT), działające na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej.
Pięć wynalazków Politechniki Rzeszowskiej, z zakresu gospodarki wodno-ściekowej, prezentowanych jest na Światowej Wystawie Innowacji, Badań Naukowych i Nowoczesnej Techniki Brussels Innova - Eureka Conest 2010, która odbywa się od środy w Brukseli.
Dnia 18 października 2010 r. w Urzędzie Marszałkowskim Pan Zygmunt Cholewiński, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz prof. Andrzej Sobkowiak, Rektor Politechniki Rzeszowskiej, uroczyście podpisali umowę o dofinansowanie projektu pn. „Budowa, rozbudowa i modernizacja bazy naukowo – badawczej Politechniki Rzeszowskiej”.
80 mln zł wyda Politechnika Rzeszowska na modernizację swojej bazy laboratoryjnej. Pieniądze zostaną wydane m.in. na zakup jedynego w kraju samolotu-laboratorium. Projekt, który realizuje uczelnia, współfinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Przez dwa dni (23-24 września) obiekty Politechniki Rzeszowskiej zapełniały się uczniami szkół średnich z Podkarpacia. Na Rzeszowski Salon Maturzystów, w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, organizowanej przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” przyjechali kandydaci na studia w roku akademickim 2011/2012. Z niektórych szkół średnich przybyli też uczniowie młodszych klas.
Wydział Chemiczny PRz zaprasza wszystkich chętnych do podjęcia studiów I stopnia na nowo uruchomionym kierunku: Inżynieria Chemiczna i Procesowa. Rekrutacja na ten kierunek rozpoczyna się od roku akademickiego 2010/11.
Stowarzyszenie „Horyzonty” zaprasza studentów i kadrę naukową do udziału w warsztatach „Kreowanie firmy i pozyskiwanie kapitału na transfer wiedzy”.