Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania będzie współpracować z krajowym liderem rynku transportu, spedycji i usług logistycznych. OMEGA Pilzno została partnerem strategicznym realizowanego na uczelni kierunku logistyka. Studenci i absolwenci WSIiZ będą mogli m.in. odbywać w niej praktyki i staże.
W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rusza Centrum Zimbardo. Szkolenia oparte na badaniach jednego z najbardziej znanych psychologów na świecie mają zmienić nastawienie uczniów do szkoły i kolegów z ławki.
Prof. Czesław P. Kłak, Dyrektor Kolegium Prawa Wyższej Szkoły Prawa i Aadministracji, został powołany przez Ministra Sprawiedliwości do Rady Polityki Penitencjarnej. Funkcję tą będzie pełnił przez następne cztery lata. RPP jest organem doradczym. Zajmuje się dokonywaniem oceny bieżącej polityki penitencjarnej, wspieraniem badań naukowych dotyczących Służby Więziennej oraz przedsięwzięć służących poprawie bezpieczeństwa w polskich więzieniach.
Przemysław Niepokój-Hepnar, student Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobył uznanie jury w kategorii ludzie dzięki fotografiom „Alfa” i „Superrelaks”. Wykonał je w osadzie cygańskiej w Lenartovie na Słowacji. - Chciałem opowiedzieć życie tych ludzi. Żyją w materialnej biedzie, ale duchowo są bardzo bogaci. Tworzą jedną wielką rodzinę – mówi Przemysław.
Warsztaty prowadzone przez praktyków, możliwości odbywania praktyk i staży, dostosowanie programu studiów do wymogów rynku pracy oraz szansa poznania przyszłego pracodawcy już podczas studiów – m.in. to zyskają studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania dzięki współpracy uczelni z lubelską firmą informatyczną Infinite.
Rozstrzygnięto właśnie 11 edycję największego konkursu fotograficznego w naszym kraju - Wielkiego Konkursu National Geographic. Jurorzy, z Tomaszem Tomaszewskim i Martyną Wojciechowską na czele ocenili blisko 40 000 zdjęć nadesłanych w sześciu kategoriach. Podczas gali nie zabrakło rzeszowskich akcentów.
Praca nad biznesplanem, spotkania z ludźmi biznesu, nowoczesne metody nauczania, sesje mentorskie, nowy udoskonalony program i ciekawsze zajęcia – m.in. z tego skorzystają uczestnicy tegorocznej edycji Warsztatów Biznesowych. Rekrutacja trwa do 31 października, a zajęcia rozpoczną się już w połowie listopada.
Czterech studentów elitarnych studiów Aviation Management w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie może sprawić, że niekwestionowany potencjał Portu Lotniczego „Rzeszów Jasionka” będzie w pełni wykorzystywany. Ich pomysł został nagrodzony w konkursie „Master od Innovation”.
Kierunek „administracja” prowadzony przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji uzyskał wysoką ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Komisja uznała, że infrastruktura dydaktyczna oraz prowadzenie badań naukowych w uczelni zasługuje na wyróżnienie. W pozostałych 6 kategoriach „administracja” w WSPiA otrzymała „5”. Polska Komisja Akredytacyjna to niezależna instytucja, której ocena ma wpływ na uprawnienia do prowadzenia danego kierunku.
W dniach 10-14 września, we włoskim Varano, odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody serii Formula Student. Nie zabrakło na nich reprezentantów Politechniki Rzeszowskiej, którzy swoim występem odsłonili drzemiący potencjał, zajmując 20 miejsce w klasie spalinowej. Już teraz na bazie nabytego doświadczenia, rozpoczynają przygotowania do sezonu 2016.
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji prowadzi do 26 września II turę rekrutacji na studia. Sprawdź ofertę uczelni i zapisz się już dziś.
Studenci Politechniki Rzeszowskiej zajęli 3 miejsce podczas zawodów Air Cargo Challenge, które odbyły się w dniach 7-10 sierpnia w Stuttgarcie.
W zakończonej właśnie I turze rekrutacji podania na studia stacjonarne złożyło 25% kandydatów więcej niż rok temu! Wzrost na studiach niestacjonarnych wynosi 15%. – Jesteśmy zadowoleni z wyników. – mówi prof. Tadeusz Pomianek, Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
To nie pomyłka. Dokładnie 2191 miejsc pracy zgromadziło Biuro Karier WSIiZ od stycznia do czerwca 2015 roku dla studentów i absolwentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Niezmiennie dominują oferty z branży informatycznej. Sporo pracy jest także dla fizjoterapeutów i specjalistów od ekonomii i zarządzania.
Dr Lech Żukowski, wykładowca Wyższej Szkoły Prawa i Administracji znalazł się w gronie 100 osób zakwalifikowanych do programu „TransFormation.doc”. Program realizowany jest przez Ministra Nauki Szkolnictwa Wyższego. W konkursie startowało ponad 2 tys. osób z całej Polski. Dzięki wygranej wykładowca WSPiA wyjedzie na intensywny 3-tygodniowy kurs trenerski w ośrodku szkoleniowym Ivey Business School w Kanadzie.
Połączyła ich pasja do motoryzacji, zbudowali wyścigowy pojazd i zadebiutowali na słynnym torze Silverstone – a to wszystko w ramach studenckiego projektu Formula Student. Zmagania w najtrudniejszych zawodach dla studentów – Formula Student, organizowane są już od kilkunastu lat. Głównym ich celem jest kształcenie inżynierów światowej klasy. W tym roku, reprezentacji Politechniki Rzeszowskiej dołączyli do tego elitarnego grona, debiutując na zawodach w Wielkiej Brytanii.
Na mocy umowy o współpracy, podpisanej 8 lipca, pracownicy Nowego Stylu będą m. in. prowadzić niektóre zajęcia na nowopowstałym kierunku zarządzanie, organizować szkolenia dodatkowe oraz dostosowywać program studiów ścieżki do aktualnych trendów w branży. Firma skorzysta natomiast z doświadczeń ekspertów i specjalistów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, m.in. w zakresie informatyki, multimediów i zarządzania finansami.
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji wprowadza do swojej tegorocznej oferty kolejne NOWOŚCI. Od nowego roku akademickiego oprócz m.in. Nowego Kierunku Studiowania – „administracja // zarządzanie” uczelnia uruchamia kilka nowych specjalności na wszystkich kierunkach studiów. NOWOŚCIĄ są również indywidualne ścieżki kształcenia na kierunku prawo.
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji to jedyna uczelnia w regionie i jedna z kilkunastu w Polsce, która oprócz studiów I stopnia posiada również uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Dlatego cały czas rozwija możliwości praktycznego kształcenia na tym kierunku. W tym roku nowością dla studentów BW oprócz nowej specjalności – Cyberbezpieczeństwo – jest np. policyjny tor sprawności fizycznej.
Unikatowy kierunek, który łączy w sobie grafikę komputerową, tradycyjne dziennikarstwo, dziennikarstwo internetowe i multimedia. Każdy, kto wiąże swoją przyszłość z przestrzenią multimedialną (chce reżyserować małe formy multimedialne, kręcić reklamy czy sprzedawać towary i usługi w sieci), odnajdzie w nim najefektywniejsze na rynku połączenie teorii z praktyką.