NEWSY Rzeszów i podkarpackie

We wtorek 3 lutego 2015 r. poznaliśmy listę uczniów, którzy zakwalifikowali się do III Etapu organizowanej przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Jest to 30 osób z całej Polski, które najlepiej poradziły sobie z testem składającym się z 50 pytań jednokrotnego wyboru oraz 6 pytań problemowych. 18 marca podczas II Etapu Olimpiady powalczą o nagrodę główną, którą jest m.in. indeks WSPiA.

Jednym z czterech głównych programów sektorowych Unii Europejskiej "Uczenie się przez całe życie" jest program Leonardo da Vinci. Na Politechnice Rzeszowskiej jest on realizowany od sierpnia 2013 i umożliwił już 16 absolwentom kierunków technicznych wyjazd na staż absolwencki.
Ponad 250 roślin m.in. z Madagaskaru znalazło się w odnowionym Patio Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. W miejscu gdzie zazwyczaj odpoczywają studenci Uczelni, pojawiły się m.in. egzotyczne palmy, kwiaty oraz krzewy. Zielone Patio WSPiA stworzone zostało w 2003 r. w nowo wybudowanej siedzibie Uczelni w Rzeszowie.
Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania na I miejscu zakończyli pierwszy etap konkursu Imagine Cup 2015, organizowanego przez Microsoft. Szanse na zwycięstwo są duże, rok temu drużyna rzeszowskiej uczelni zwyciężyła w krajowym finale.
Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania zdobyli 2 miejsce w III edycji ogólnopolskiego maratonu programistycznego Microsoft. W prestiżowym konkursie IT startowało 98 drużyn z uczelni z całej Polski.
Atrakcyjne specjalności, sukcesy studentów i absolwentów, pewna i dobrze płatna praca już w trakcie studiów, współpraca uczelni z czołowymi firmami informatycznymi, nowoczesne laboratoria – to tylko niektóre atuty studiów II stopnia na kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 15 stycznia 2015 roku rusza rekrutacja na studia, które uruchomione zostaną wiosną.
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji zaprasza na studia podyplomowe. Sprawdź ofertę i zapisz się już dziś.
Ponad 500 uczestników, 240 specjalistycznych szkoleń, studia podyplomowe dla prawie 100 samorządowców oraz 12 indywidualnych Kodeksów Dobrej Administracji, Raportów i wytycznych dla gmin. To tylko niektóre elementy zrealizowanego przez WSPiA unijnego projektu „Legalność, sprawność, dobra praktyka administracyjna warunkiem dobrego rządzenia”. Projekt podsumowany został w Krasiczynie podczas międzynarodowej konferencji naukowej nt. „Dobra administracja”.
Konferencje, konkursy, filmiki edukacyjne. Tak wyglądał rok 2014 w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct-Przemyśl. Punkt działa od stycznia 2013 r. przy Wyższej Szkole Prawa i Administracji Przemyśl-Rzeszów. Jest to jeden z aktywniejszych punktów ED w kraju.
Studentki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otrzymały prestiżowe stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. WSIiZ jest jedyną uczelnią niepubliczną w Polsce południowo-wschodniej, której studenci zostali uhonorowani tymi wyróżnieniami. Większość stypendiów trafiła do studentów największych uniwersytetów w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.
Niespełna miesiąc temu, sukcesem zakończyła się próba uruchomienia silnika w bolidzie wyścigowym konstruowanym na Politechnice Rzeszowskiej. Dzisiaj wygrywa on już konkursy. Na ten moment pasjonaci ze Studenckiego Koła Naukowego Formuła Student pracowali trzy lata.
Rafał Tereszkiewicz, student I roku finansów i rachunkowości, członek Koła Naukowego FLOW: Bankowość i Inwestycje w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, wygrał konkurs inwestycyjny „Project Trader” organizowany przez Dom Maklerski HFT Brokers.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania zawarła porozumienie partnerskie z Polsko-Amerykańską Radą Współpracy (USPTC). To początek kooperacji uczelni z Doliną Krzemową na rzecz rozwoju naukowego i gospodarki innowacyjnej na Podkarpaciu.
W zestawieniu „Czołowe uczelnie polskie pod względem liczby studentów zagranicznych 2014”, które uwzględniało liczbę żaków w roku akademickim 2013/2014, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zajęła 3. miejsce z wynikiem 1535 studentów. WSIiZ nieznacznie wyprzedziły tylko Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński. 2 lokatę ma Uniwersytet Jagielloński - 1556 studentów, na 1 miejscu jest Uniwersytet Warszawski - 1690 studentów. W rankingu 50 szkół WSIiZ jest jedyną uwzględnioną uczelnią z południowo – wschodniej Polski.
W środę 3 grudnia 2014 r. w Wyższej Szkole Prawa i Administracji rozpoczęła się kolejna Mikołajkowa zbiórka darów na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Akcja pod hasłem „Obudź w sobie Mikołaja” organizowana jest przez Klub Uczelniany AZS. Zbiórka będzie trwać do niedzieli 7 grudnia.
Ponad 1000 studentów Wyższej Szkoły Prawa i Administracji odbierze w najbliższy czwartek i sobotę certyfikaty, dyplomy oraz zaświadczenia ukończenia specjalistycznych zajęć w ramach Bonu Edukacji Dodatkowej (BED). Zajęcia organizowane były w ramach uruchomionego w ubiegłym roku akademickim nowatorskiego Systemu Edukacji Dodatkowej, który daje studentom możliwość bezpłatnego zdobycia dodatkowych specjalistycznych kwalifikacji.
Alicja Gajewska, studentka II roku Aviation Management w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, zwyciężyła w konkursie zorganizowanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego(ICAO). Wygrana to udział w sympozjum ICAO w Kanadzie.
„Terminowy Student” to nowa inicjatywa Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, zachęcająca do systematycznej nauki i zaliczania egzaminów w pierwszym terminie. Za solidność ambitni studenci otrzymują zniżkę czesnego i pakiet wejściówek do atrakcyjnych miejsc.
W połowie listopada rozpoczną się zajęcia w ramach IV edycji Warsztatów Biznesowych prowadzonych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania. Na warsztaty skierowane do osób planujących założenie własnej firmy można zapisywać się przez Internet.
Blisko połowa podkarpackich urzędów miast i gmin wzięła udział w badaniach ankietowych przeprowadzonych przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. Były to pierwsze w regionie i jedne z pierwszych w Polsce badań jednostek samorządy terytorialnego przeprowadzonych na taką skalę. Ich wyniki zaprezentowane zostaną podczas konferencji naukowej na temat Samorządu Terytorialnego w Unii Europejskiej. Badania przeprowadzone zostały w ramach dofinansowanego przez MSZ projektu „Samorząd lokalny jako uczestnik polskiej polityki zagranicznej”.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności