Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Rzeszów

NEWSY Rzeszów i podkarpackie

tag
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji podpisała porozumienie o współpracy z jednym z największych uniwersytetów na Ukrainie – Kijowskim Uniwersytetem Narodowym im. Tarasa Szewczenki. Dzięki umowie uczelnie będą wspólnie organizować międzynarodowe konferencje oraz prowadzić badania naukowe. Na współpracy skorzystają także studenci oraz pracownicy obu uczelni. Porozumienie podpisali 10 listopada 2015 r. Rektorzy obu Uczelni.
Dobiegła końca rekrutacja na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy zorganizowany przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie. Przyjęto 120 małych studentów, choć chętnych było znacznie więcej.
Po raz pierwszy indeks studenta Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego będą mogli zdobyć uczniowie klas 5. i 6. z Rzeszowa. Właśnie rozpoczęły się zapisy na pierwszą edycję bezpłatnych zajęć. Organizatorem jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Inicjatywie patronuje Narodowy Bank Polski, a patronat honorowy pełni Minister Edukacji Narodowej.
Kompleks naukowo-dydaktyczny powstał przy Uniwersytecie Rzeszowskim. Inwestycja kosztowała 91 mln zł i była dofinansowana z funduszy unijnych. Dzięki temu na uczelni zostaną otworzone nowe kierunki, np. bioinżynieria medyczna.
14 października br., na Uniwersytecie Rzeszowskim studenci powitali nowy rok akademicki. Naukę rozpoczęło 7 tys. nowych żaków.
W ramach obchodów z okazji X - lecia powstania Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Europejskiego Roku Wolontariatu, dnia 27-28 maja br. odbył się I Turniej Miast Partnerskich w piłce siatkowej mężczyzn
o puchar Prezydenta Miasta i Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Wybory Miss Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się 16 czerwca br., na wspomnianej uczelni. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu był Samorząd Studentów UR.
W Rankingu Szkół Wyższych 2011 Uniwersytet Rzeszowski uplasował się na drugiej pozycji w pozyskiwaniu środków unijnych.
Od 30 maja br., kandydaci na studia mogą dokonywać internetowej rejestracji na Uniwersytecie Rzeszowskim.
Studentki z Uniwersytetu Rzeszowskiego zwyciężyły turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Wygrana dał im przepustkę do turnieju finałowego AMP w Krakowie.
Uniwersytet Rzeszowski ma się wzbogacić o dwa nowe budynki. Wczoraj, 18 kwietnia br., dokonano symbolicznego wmurowania dwóch aktów erekcyjnych pod budowę Kompleksu Naukowo-Dydaktycznego Centrum Mikroelektroniki i Nanotechnologii oraz Uniwersyteckiego Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno Przyrodniczej.
Absolwenci i studenci Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego wpadli na pomysł założenia stowarzyszenia "Mercatus", które to będzie gromadziło przyjaciół uczelni.
W dniach 0d 28 marca do 1 kwietnia br. odbyła się pierwsza część szkolenia dla pracowników UR nt. "Podnoszenie kwalifikacji kadr akademickich w zakresie przedsiębiorczości, zarządzania własnością intelektualną oraz komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych".
Stanisław Uliasz, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, 28 marca br. zorganizował spotkanie w sprawie powołania nowego kierunku. Oferta edukacyjna uczelni ma w przyszłości wzbogacić się o studia lekarskie.
W dniach 29 - 30 marca br. Uniwersytet w Rzeszowie wziął udział w VI Targów Edukacyjnych. Uczelnia przedstawiła ofertę studiowania na 42 kierunkach.
23 marca 2011 r. serdecznie zapraszamy na VII Uniwersyteckie Targi Pracy. Spotkanie odbędzie się w Budynku Głównym Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Biuro Karier Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na Uniwersyteckie Targi Pracy, które odbędą się 23 marca 2011 r. w godzinach od 10.00 – 15.00 w budynku głównym Uniwersytetu Rzeszowskiego.
W dniach 24-25 lutego br. przebywał w Uniwersytecie Rzeszowskim prof. Leonard Siegfried, dziekan Wydziału Medycznego Uniwersytetu P.J. Šafárika w Koszycach. Wcześniej, w październiku ubr. w Koszycach gościli dwaj dziekani: prof. dr hab. Andrzej Kwolek, dziekan Wydziału Medycznego i dr hab. prof. UR Mieczysław Radochoński, dziekan Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego. Oba uniwersytety łączy wieloletnia umowa o współpracy naukowej i dydaktycznej.
21 stycznia 2011 roku odbyła się III Podkarpacka Gala Wolontariatu zorganizowana przez Fundację Pomocy Dzieciom i Młodzieży „BARKA” oraz Uniwersytet Rzeszowski. Uroczystość odbyła się w budynku Instytutu Muzyki UR.
W dniu 27 stycznia br. podczas obrad Senatu Rektor UR wręczył studentom naszego Uniwersytetu dyplomy Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pani Minister, spośród 26 wniosków naszych studentów, przyznała na rok akademicki 2010/2011 6 naszym studentom stypendium za osiągnięcia w nauce.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni
boks_przeglad_uczelni.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach - 7
 
Polityka Prywatności