Logopeda - Katowice, śląskie

Data dodania: 2024-07-04
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach
Pracodawca: REGIONALNY OŚRODEK POLITYKI SPOŁECZNEJ WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), inne

Numer oferty: StPr/24/1655

Miejsce pracy: Modelarska 10, 40-142 Katowice, powiat: m. Katowice, woj: śląskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: - Więcej informacji na stronie: https://rops.bipslaskie.pl/content/ogloszenie-naboru-na-wolne-stanowisko-pracy-logopeda-w-rcwpz

- Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego, 40-142 Katowice ul. Modelarska 10, www.rops-katowice.pl poszukuje pracownika na stanowisko LOGOPEDA w Regionalnym Centrum Wspierania Pieczy Zastępczej w Bytomiu i Katowicach
- Liczba lub wymiar etatu: 1
- Miejsce wykonywania pracy: Regionalne Centrum Wspierania Pieczy Zastępczej w Bytomiu, Plac Jana 13 oraz Regionalne Centrum Wspierania Pieczy Zastępczej w Katowicach, ul. Modelarska 10

- Główne obowiązki:
1. Dokonywanie wstępnej oceny funkcjonowania dziecka (w zakresie komunikacji werbalnej/niewerbalnej) oraz sporządzanie diagnozy indywidualnej w zakresie rozwoju mowy.
2. Ustalanie wskazań do pracy z dzieckiem. kierunków działań i sporządzania planu pomocy dziecku.
3. Dokonanie analizy dokumentacji wydanej przez innych specjalistów.
4. Prowadzenie indywidualnej terapii logopedycznej z dzieckiem zgodnie z diagnozą i ze wskazaniami terapeutycznymi, stosownie do jego potrzeb psychofizycznych i rozwojowych.
5. Bieżące analizowanie skuteczności pomocy udzielanej dziecku i jego opiekunom.
6. Udzielanie wsparcia rodzicom zastępczym/opiekunowi dziecka poprzez min.
specjalistyczne doradztwo informacyjne, instruktaż, konsultacje, porady.
7. Współpraca z psychologiem, pedagogiem, fizjoterapeutą, terapeutą SI, innymi specjalistami oraz zespołem projektowym i pracownikami ROPS w Katowicach.
8. Zapewnienie dziecku bezpieczeństwa w trakcie zajęć.
9. Rzetelne prowadzenie dokumentacji dzieci biorących udział w terapii.

- Godziny pracy: Rozpoczęcie pracy w godzinach: 7:00-9:00, zakończenie w godzinach: 15:00-17:00.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Data rozpoczęcia: 04.07.2024
Wynagrodzenie brutto: od 6 200 PLN
Opis wynagrodzenia: Wynagrodzenie: 6200 zł/brutto + wysługa lat. Praca na umowę o pracę na czas określony 12 miesięcy z możliwością przedłużenia. Praca w pełnym wymiarze czasu pracy.
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: logopeda
Zatrudnienie od zaraz: TAK

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat), inne

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wymagania niezbędne:
1. Kwalifikacje pedagogiczne zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 września 2023 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. z dnia 2 października 2023 r.):
a) jednolite studia magisterskie prowadzone zgodnie z nowym standardem kształcenia na kierunku:
- logopedia i posiada przygotowanie pedagogiczne lub
- na którym jest realizowane wyłącznie kształcenie przygotowujące do wykonywania zawodu nauczyciela, w zakresie logopedii i posiada przygotowanie pedagogiczne, lub
- pedagogika specjalna w zakresie logopedii i posiada przygotowanie pedagogiczne, lub
- pedagogika specjalna w zakresie innym niż określony w lit. c i posiada przygotowanie pedagogiczne oraz ukończyła studia podyplomowe prowadzone zgodnie z nowym standardem kształcenia w zakresie logopedii, lub
- na którym jest realizowane wyłącznie kształcenie przygotowujące do wykonywania zawodu nauczyciela, w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej, pedagogiki korekcyjnej (terapii pedagogicznej) lub wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i posiada przygotowanie pedagogiczne oraz ukończyła studia podyplomowe prowadzone zgodnie z nowym standardem kształcenia w zakresie logopedii lub studia pierwszego i drugiego stopnia, prowadzone zgodnie z nowym standardem kształcenia na kierunku innym niż pedagogika specjalna:
b) studia pierwszego i drugiego stopnia prowadzone zgodnie z nowym standardem kształcenia na kierunku innym niż pedagogika specjalna, w zakresie:
- logopedii i posiada przygotowanie pedagogiczne lub
- pedagogiki resocjalizacyjnej, pedagogiki korekcyjnej (terapii pedagogicznej) lub wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, i posiada przygotowanie pedagogiczne oraz ukończyła studia podyplomowe prowadzone zgodnie z nowym standardem kształcenia w zakresie logopedii, lub
c) studia pierwszego i drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie prowadzone zgodnie z nowym standardem kształcenia na kierunku lub w zakresie innym niż określone w pkt 1 i 2 i posiada przygotowanie pedagogiczne oraz ukończyła studia podyplomowe prowadzone zgodnie z nowym standardem kształcenia w zakresie logopedii, lub
d) studia drugiego stopnia prowadzone zgodnie z nowym standardem kształcenia na kierunku pedagogika specjalna, na podstawie § 39 ust. 2 pkt 2 i ust. 3 pkt 2 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów, w zakresie logopedii i posiada przygotowanie pedagogiczne.
2. Posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych.
3. Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku logopedy.
4. W przypadku osoby prowadzącej terapię udokumentowane przygotowanie do prowadzenia terapii o profilu potrzebnym w pracy z dzieckiem i rodziną.
5. Co najmniej dwuletni staż pracy z dziećmi w instytucjach, których zakres działania obejmuje opiekę nad dzieckiem lub pracę z rodziną.
6. Brak pozbawienia władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest zawieszona ani ograniczona.
7. Brak skazania prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.
8. Wypełnianie obowiązku alimentacyjnego - w przypadku gdy taki obowiązek wynika z tytułu egzekucyjnego.
9. Niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.
10. Obywatelstwo polskie.
11. Nieposzlakowana opinia.
Pożądane cechy kandydata:
1. Wysoka kultura osobista.
2. Kreatywność.
3. Empatia i wrażliwość oraz kierowanie się w podejmowanych działaniach dobrem dziecka i poszanowaniem jego praw.
4. Dobra organizacja pracy.
5. Umiejętność współpracy.
6. Odpowiedzialność.
7. Sumienność.

NIP: 9542331531
REGON: 276761699
Krótki opis działalności gospodarczej: KIEROWANIE W ZAKRESIE DZIAŁALNOŚCI ZWIĄZANEJ Z OCHRONĄ ZDROWIA, EDUKACJĄ, KULTURĄ ORAZ POZOSTAŁYMI USŁUGAMI SPOŁECZNYMI, Z WYŁĄCZENIEM ZABEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH
Adres www: www.rops-katowice.pl
Adres: Modelarska 10, 40-142 Katowice, powiat: m. Katowice, woj: śląskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Sylwia Panek
Nr telefonu: 32-730-68-64, 32-730-68-80
E-mail: rops@rops-katowice.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: Wymagane dokumenty:
1. List motywacyjny.
2. Życiorys zawodowy.
3. Kwestionariusz osobowy osoby ubiegającej się o zatrudnienie.
4. Kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie.
5. Kserokopie świadectw pracy lub innych dokumentów potwierdzających staż pracy.
6. Kserokopie dokumentów potwierdzających ukończenie dodatkowych kursów, szkoleń.
7. Inne dokumenty, które kandydat uzna za istotne (np. opinie, referencje).
8. Oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystaniu z pełni praw publicznych.
9. Oświadczenie o niekaralności za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.
10. Oświadczenie o wypełnianiu obowiązku alimentacyjnego w przypadku gdy taki obowiązek wynika z tytułu egzekucyjnego.
11. Oświadczenie o zgodności dokumentów aplikacyjnych z oryginałem.
12. Klauzula informacyjna z art. 13 RODO o przetwarzaniu danych osobowych udostępnionych w ramach naboru wraz z oświadczeniem o zapoznaniu się.

Kwestionariusz osobowy i oświadczenia osoby ubiegającej się o zatrudnienie (RCWPZ Bytom/Katowice) oraz klauzula informacyjna z art. 13 RODO o przetwarzaniu danych osobowych udostępnionych w ramach naboru (RCWPZ Bytom/Katowice) wraz z oświadczeniem o zapoznaniu się do pobrania ze strony internetowej:

Termin składania ofert: do 12.07.2024 r.

Dokumenty aplikacyjne można złożyć w następujący sposób:
- Przesłać pocztą tradycyjną w zamkniętej kopercie z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem "Logopeda" na adres: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego, ul. Modelarska 10, 40-142 Katowice
- Przesłać drogą elektroniczną na adres rops@rops-katowice.pl
- Złożyć w kancelarii ROPS (pokój nr 120).

Inne informacje:
- W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia niniejszego ogłoszenia o naborze, wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, był niższy niż 6%,
- Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (liczy się data złożenia dokumentów w Ośrodku),
- Osoby spełniające wymogi formalne zostaną indywidualnie poinformowane o terminie i miejscu postępowania rekrutacyjnego,
- Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy informacyjnej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego,
- Oferty kandydatów, które spełniły wymagania formalne będą przechowywane przez okres 3 miesięcy od dnia nawiązania stosunku pracy z osobą wyłonioną w drodze naboru. Po ww. terminie nieodebrane osobiście zostaną komisyjnie zniszczone.
- Oferty pozostałych kandydatów mogą być odbierane przez nich osobiście.
Po 3 miesiącach od dnia zakończenia procedury naboru nieodebrane oferty zostaną komisyjnie zniszczone.
- Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 32 730 68 64.
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: telefon, e-mail, poczta, Termin: Termin składania ofert: do 12.07.2024 r., Godziny : 7:30-15:30

ostatnia zmiana: 2024-07-05