Data ważności ogłoszenia: 07 października 2024 (poniedziałek)

Aplikant kuratorski - Bolesławiec, dolnośląskie

Data dodania: 2024-08-07
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Bolesławcu
Pracodawca: Sąd Rejonowy w Bolesławcu
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/24/0708

Miejsce pracy: Sądowa 1, 59-700 Bolesławiec, powiat: bolesławiecki, woj: dolnośląskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Aplikant kuratorski
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 28.10.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 337 PLN
Opis wynagrodzenia: + wysługa lat. Po zakończeniu stażu asystenckiego i zdaniu egzaminu kuratorskiego wynagrodzenie 6.203,35 + dodatek za pracę w terenie 1.314,27 zł i wysługa lat.
Możliwość awansu na wyższe stopnie i wyższą stawkę wynagrodzenia.
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: kurator sądowy
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Do konkursu może przystąpić osoba, która odpowiada następującym warunkom:
1. posiada obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich,
2. nie była prawomocnie skazana za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
3. jest nieskazitelnego charakteru,
4. jest zdolna ze względu na stan zdrowia do pełnienia obowiązków kuratora zawodowego,
5. posiada tytuł zawodowy:
a) magistra uzyskany po ukończeniu studiów na kierunku psychologia lub prawo lub na kierunku związanym z kształceniem w zakresie psychologii, pedagogiki, socjologii lub prawa
b) magistra, magistra inżyniera albo równorzędny uzyskany po ukończeniu studiów na innym kierunku i ukończyła studia podyplomowe w zakresie psychologii, pedagogiki, socjologii lub prawa.

NIP: 6121371566
REGON: 000325104
Adres: Sądowa 1, 59-700 Bolesławiec, powiat: bolesławiecki, woj: dolnośląskie Zobacz na mapie
Nr telefonu: 756415199, 756415194
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: 1. wniosek o zatrudnienie na stanowisku na aplikanta kuratorskiego ze wskazaniem sygnatury konkursu;
2. życiorys i informację o przebiegu pracy zawodowej;
3. oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego i korzystaniu z pełni praw cywilnych i obywatelskich;
4. oświadczenie o niekaralności za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
5. oryginały lub urzędowo poświadczone odpisy dokumentów potwierdzających posiadanie tytułu zawodowego, o którym mowa w pkt I niniejszego ogłoszenia;
6. Pisemną zgodę o treści: Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych do Państwa danych, w celu prowadzenia postępowania rekrutacyjnego oraz wyrażam zgodę na dalsze przetwarzanie moich danych po zakwalifikowaniu mnie na listę rezerwową;
7. Kwestionariusz osobowy dla osób ubiegających się o zatrudnienie.
Do zgłoszenia kandydat może dołączyć:
1. oryginały lub urzędowo poświadczone odpisy certyfikatów, dyplomów, świadectw potwierdzających uzyskanie dodatkowych kwalifikacji zawodowych oraz świadectw pracy;
2. opinię kierownika zespołu kuratorskiej służby sądowej, w którym pełni, albo pełnił funkcję społecznego kuratora sądowego.
Wszelkie braki w dokumentach nie będą podlegały żadnym działaniom zmierzającym do ich uzupełnienia czy wyjaśnienia.
Osoby zainteresowane przystąpieniem do konkursu winny złożyć wyżej wskazane dokumenty w terminie do dnia 07.10.2024 na adres: Prezes Sądu Okręgowego, 58-500 Jelenia Góra, Al. Wojska Polskiego 56
Miejsce złożenia dokumentów - Biuro Podawcze Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Wymagane dokumenty należy składać lub przesyłać w zamkniętych kopertach z dopiskiem: Konkurs na aplikację kuratorską.
W przypadku zgłoszeń drogą pocztową, za datę złożenia dokumentów uważa się datę stempla pocztowego. Osoby, które nie złożą kompletu dokumentów we wskazanym terminie nie zostaną zakwalifikowane do konkursu.
W celu wyłonienia kandydatów na aplikantów kuratorskich Komisja Rekrutacyjna powołana przez Prezesa Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze przeprowadzi egzamin konkursowy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 07 marca 2023 roku w sprawie szczegółowego sposobu i trybu przeprowadzania konkursu na aplikację kuratorską (Dz.U. z 2023 poz. 514), który składa się z trzech etapów:
Etap I - wstępna weryfikacja zgłoszeń kandydatów pod kątem spełnienia wymogów formalnych przystąpienia do konkursu.
Lista osób zakwalifikowanych do konkursu ogłoszona zostanie najpóźniej w dniu 09.10.2024 roku na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze: www.jelenia-gora.so.gov.pl
Etap II - egzamin pisemny odbędzie się w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze, Al. Wojska Polskiego 56 dnia 14.10.2024 roku godz. 11.00 sala 326 (III piętro).
Część pisemna trwa 90 minut od momentu doręczenia wszystkim kandydatom treści testu kwalifikacyjnego. Przystępując do egzaminu pisemnego należy posiadać dowód tożsamości. Część pisemna egzaminu polega na wypełnieniu testu jednokrotnego wyboru składającego się z 30 pytań oraz udzielenie odpowiedzi na jedno z dwóch pytań otwartych z zakresu podanego poniżej:
Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, funkcjonowania i organizacji sądownictwa powszechnego i kuratorskiej służby sądowej, podstaw prawa rodzinnego i nieletnich oraz prawa karnego, w szczególności dotyczących wykonywania orzeczeń sądowych, podstaw pedagogiki i psychologii a także zasad etyki kuratora sądowego.
W czasie trwania egzaminu kandydaci nie mogą korzystać z żadnych opracowań, komunikować się z innymi osobami ani posiadać urządzeń służących do przekazu, odbioru lub rejestracji informacji.
Do III etapu konkursu dopuszczani są kandydaci, którzy w drugim etapie konkursu uzyskali co najmniej 26 punktów.
Lista osób zakwalifikowanych do III etapu zostanie umieszczona na tablicy ogłoszeń w siedzibie Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze oraz na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze www.jelenia-gora.so.gov.pl.
Etap III Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze, Al. Wojska Polskiego 56, dnia 21.10.2024 roku godz. 11.00 sala 326 (III piętro) .
Część ustna polega na sprawdzeniu umiejętności interpersonalnych kandydata w tym sposobu prowadzenia rozmowy oraz umiejętności przekonującego uzasadnienia swoich opinii i twierdzeń, a także na sprawdzeniu umiejętności logicznego myślenia i podejmowania decyzji oraz poziomu kultury osobistej. Komisja ocenia umiejętności przyznając kandydatowi od 0 do 20 punktów.
Do zatrudnienia na stanowisku aplikanta kuratorskiego zostaje zakwalifikowany kandydat, który w trakcie konkursu uzyskał sumarycznie najwyższą liczbę punktów.
Ogłoszenie wyników egzaminu konkursowego oraz podanie nazwiska osoby zakwalifikowanej do przyjęcia na aplikację kuratorską w okręgu Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze nastąpi poprzez umieszczenie wyników na tablicy ogłoszeń w siedzibie Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze oraz publikację na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze: www.jelenia-gora.so.gov.pl .
Komisja konkursowa zastrzega sobie możliwość utworzenia listy rezerwowej.
Kandydat przed podjęciem pracy zobowiązany jest przedłożyć aktualne zaświadczenia wymienione w art. 5 ust. 3 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o kuratorach sądowych (Dz. U. z 2023 r. poz.1095 t.j.) oraz zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego.
Dodatkowe informacje w sprawie naboru na aplikację kuratorską można uzyskać pod numerem telefonu:
1. Kurator Okręgowy: 756415199
2. Zastępca Kuratora Okręgowego 756415194
3. Sekretariat KO: 756415194.

Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, poczta, Termin: 07.10.2024 r.

opublikowano: 2024-08-07
ostatnia zmiana: 2024-09-27