Data ważności ogłoszenia: 08 października 2024 (wtorek)

Pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych (o) - Tarnów, małopolskie

Data dodania: 2024-09-09
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie
Pracodawca: Zakład Poprawczy
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/24/3352

Miejsce pracy: Klikowska 101, 33-100 Tarnów, powiat: m. Tarnów, woj: małopolskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: 1) zapewnienie ochrony informacji niejawnych, w tym stosowanie środków bezpieczeństwa fizycznego;
2) zapewnienie ochrony systemów teleinformatycznych, w których są przetwarzane informacje niejawne;
3) zarządzanie ryzykiem bezpieczeństwa informacji niejawnych, w szczególności szacowanie ryzyka;
4) kontrola ochrony informacji niejawnych oraz przestrzegania przepisów o ochronie tych informacji, w szczególności okresowa (co najmniej raz na trzy lata) kontrola ewidencji, materiałów i obiegu dokumentów;
5) prowadzenie szkoleń w zakresie ochrony informacji niejawnych mających 6) prowadzenie zwykłych postępowań sprawdzających oraz kontrolnych postępowań sprawdzających;
7) prowadzenie aktualnego wykazu osób zatrudnionych lub pełniących służbę w jednostce organizacyjnej albo wykonujących czynności zlecone, które posiadają uprawnienia do dostępu do informacji niejawnych, oraz osób, którym odmówiono wydania poświadczenia bezpieczeństwa lub je cofnięto,
8) przekazywanie odpowiednio ABW lub SKW do ewidencji danych osób uprawnionych do dostępu do informacji niejawnych, a także osób, którym odmówiono wydania poświadczenia bezpieczeństwa lub wobec których podjęto decyzję o cofnięciu poświadczenia bezpieczeństwa, na podstawie wykazu, o którym mowa w pkt 7.
9) Kierownik jednostki organizacyjnej może powierzyć pełnomocnikowi ochrony wykonywanie innych zadań, jeżeli ich realizacja nie naruszy prawidłowego wykonywania powyższych zadań.
10) Pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych opracowuje i uaktualnia (wymagające akceptacji kierownika jednostki organizacyjnej) następujące dokumenty:
- plan ochrony informacji niejawnych w jednostce organizacyjnej, w tym w razie wprowadzenia stanu nadzwyczajnego;
- sposób i tryb przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli poufne w podległych komórkach organizacyjnych;
- dokumentację określającą poziom zagrożeń związanych z nieuprawnionym dostępem do informacji niejawnych lub ich utratą (w jednostce organizacyjnej, w której są przetwarzane informacje niejawne o klauzuli poufne lub wyższej);
- instrukcję dotyczącą sposobu i trybu przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli zastrzeżone w podległych komórkach organizacyjnych oraz zakres i warunki stosowania środków bezpieczeństwa fizycznego w celu ich ochrony.
11) Ponadto pełnomocnik ochrony:
Uczestniczy w opracowywaniu projektów dokumentów regulujących w danej jednostce organizacyjnej problematykę ochrony przetwarzanych w systemach teleinformatycznych informacji niejawnych
12) Uzgadnia dokumentację bezpieczeństwa:
- organizowanych w danej jednostce organizacyjnej systemów teleinformatycznych;
- dla elementów rozległych systemów teleinformatycznych funkcjonujących w danej jednostce organizacyjnej.
Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o świadczenie usług
Liczba godzin pracy w miesiącu: 20.0
Data rozpoczęcia: 09.09.2024
Wynagrodzenie brutto: od 600 PLN
Zawód: specjalista ochrony informacji niejawnych
Zatrudnienie od zaraz: TAK

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wymagania: wykształcenie wyższe, odpowiednie poświadczenie bezpieczeństwa wydane przez ABW albo SKW, a także przez były Urząd Ochrony Państwa lub byłe Wojskowe Służby Informacyjne, zaświadczenie o przeszkoleniu w zakresie ochrony informacji niejawnych przeprowadzonym przez ABW albo SKW, a także przez byłe Wojskowe Służby Informacyjne. Praca w Tarnowie od pon. do pt. w przedziale godz. 10.00-14.00 (20 godzin w miesiącu - 5 godzin w tygodniu - godziny pracy do uzgodnienia). Wynagrodzenie: 600 zł brutto. Kontakt: Zakład Poprawczy w Tarnowie, ul. Klikowska 101, 33-100 Tarnów, CV należy przesyłać na adres e-mail sekretariat@tarnow.zp.gov.pl

NIP: 8731093291
REGON: 000322904
Adres: Klikowska 101, 33-100 Tarnów, powiat: m. Tarnów, woj: małopolskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Beata Miękina
E-mail: sekretariat@tarnow.zp.gov.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: skierowanie, CV lub bezpośrednio do pracodawcy
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, e-mail

opublikowano: 2024-09-09
ostatnia zmiana: 2024-10-04