Data ważności ogłoszenia: 15 października 2024 (wtorek)

Referendarz sądowy - Gdańsk, pomorskie

Data dodania: 2024-09-11
Dodane przez: Gdański Urząd Pracy
Pracodawca: Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), prawnicze

Numer oferty: StPr/24/8385

Miejsce pracy: Piekarnicza 10, 80-126 Gdańsk, powiat: m. Gdańsk, woj: pomorskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Zgodny z zawodem referendarza sądowego. Praca od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30-15:30. Rozpoczęcie pracy od grudnia 2024 lub stycznia 2025 r.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas nieokreślony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.12.2024
Wynagrodzenie brutto: od 12 482,74 PLN
Opis wynagrodzenia: pracodawca oferuje świadczenia z funduszu socjalnego (dofinansowanie do wypoczynku), świadczenia świąteczne, pożyczki mieszkaniowe na preferencyjnych warunkach, trzynaste wynagrodzenie roczne, ubezpieczenie na życie, pakiet medyczny oraz kartę FitProfit na preferencyjnych warunkach.
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: referendarz sądowy
Typ propozycji: praca stała
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat), prawnicze

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: zgodnie z art. 149 §1, §1a ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 334 ze zm.) na stanowisku referendarza sądowego może być zatrudniony ten, kto: posiada obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich, jest nieskazitelnego charakteru, ukończył wyższe studia prawnicze w Polsce i uzyskał tytuł magistra prawa lub zagraniczne uznane w Polsce, zdał egzamin referendarski, sędziowski, prokuratorski, notarialny, adwokacki albo radcowski lub ukończył aplikację sędziowską albo aplikację prokuratorską, lub uzyskał wpis na listę adwokatów albo wpis na listę radców prawnych albo został powołany przez Ministra Sprawiedliwości na notariusza. Zgodnie z art. 66 ust. 1 ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury warunek określony w art. 149 § 1 pkt. 5 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, spełnia osoba, która na podstawie przepisów obowiązujących przed dniem wejścia w życie powołanej wyżej ustawy odbyła aplikacje referendarską i złożyła egzamin referendarski lub odbyła aplikację sądową lub prokuratorską, bądź złożyła egzamin referendarski. Wymagania określone w §1 pkt 5 art. 149 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych nie dotyczą tego, kto przed mianowaniem przez okres co najmniej 5 lat był zatrudniony na stanowisku asystenta sędziego w pełnym wymiarze czasu pracy. W przypadku zatrudnienia w niepełnym wymiarze czasu pracy okres ten podlega proporcjonalnemu wydłużeniu.

NIP: 5832901437
REGON: 220068080
Adres www: www.gdansk-polnoc.sr.gov.pl
Adres: Piekarnicza 10, 80-126 Gdańsk, powiat: m. Gdańsk, woj: pomorskie Zobacz na mapie
Nr telefonu: 58 32 13 672
E-mail: kadsrgdapn@gdansk-polnoc.sr.gov.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: Wymagane dokumenty i oświadczenia: wniosek o zatrudnienie na stanowisku referendarza sądowego wraz z danymi kontaktowymi, życiorys i informacja o przebiegu kariery zawodowej, oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dokumentu potwierdzającego uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu sędziowskiego, prokuratorskiego, notarialnego, adwokackiego, radcowskiego lub referendarskiego albo oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dyplomu ukończenia aplikacji ogólnej, aplikacji sędziowskiej lub aplikacji prokuratorskiej, 3 aktualne fotografie zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych, w przypadku gdy ma zastosowanie art. 149 § 1a ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych, dokument potwierdzający spełnienie wymogów określonych w powołanym przepisie, oświadczenie i zgody na przetwarzanie danych osobowych według załącznika (konkurs nr OK.110.16.2024). Do zgłoszenia kandydat może dołączyć dokumenty potwierdzające dodatkowe kwalifikacje i osiągnięcia.
Komplet dokumentów aplikacyjnych należy składać do dnia 15.10.2024 r. w siedzibie tutejszego Sądu (Biuro Podawcze) lub przesłać za pośrednictwem operatora pocztowego (za datę ich złożenia uważa się datę nadania przesyłki w placówce pocztowej operatora). Przy składaniu dokumentów należy powołać się na ogłoszenie o konkursie numer OK.110.16.2024. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, poczta

opublikowano: 2024-09-12
ostatnia zmiana: 2024-10-04