Data ważności ogłoszenia: 07 października 2024 (poniedziałek)

Stażysta docelowo księgowy. - Łomża, podlaskie

Data dodania: 2024-09-23
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Łomży
Pracodawca: Sąd Okręgowy w Łomży
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/24/0812

Miejsce pracy: Dworna 16, 18-400 Łomża, powiat: m. Łomża, woj: podlaskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Ogólny zakres obowiązków /charakterystyka lub rodzaj wykonywanej pracy
1. księgowanie zdarzeń gospodarczych, dekretacja dokumentów księgowych,
2. obsługa systemu PŁATNIK,
3. prowadzenie akt asygnowania, uposażenia pracowników Sądu,
4. prowadzenie dokumentacji zasiłków chorobowych, opiekuńczych, wychowawczych, macierzyńskich, rodzicielskich pracowników Sądu,
5. sporządzanie i księgowanie list płac pracowników, list zasiłków chorobowych, macierzyńskich, rehabilitacyjnych,
6. rozliczanie podatków z Urzędami Skarbowymi, sporządzanie deklaracji rozliczeniowych PIT,
7. sporządzanie raportów, analiz, harmonogramów oraz zapotrzebowań na środki w zakresie wydatków budżetowych,
8. formalno-rachunkowa weryfikacja dokumentów wewnętrznych i zewnętrznych,
9. obsługa systemu finansowo-kadrowego ZSRK SAP, systemu TREZOR, systemów bankowości elektronicznej,
10. sporządzanie deklaracji PEFRON.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas nieokreślony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 08.10.2024
Wynagrodzenie brutto: od 5 200 PLN
Opis wynagrodzenia: ; wynagrodzenie + dodatek za wysługę lat. Zatrudnienie po zakończeniu procedury naboru.
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: księgowy
Typ propozycji: praca stała
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Niezbędne wymagania i kompetencje:
1. pełna zdolność do czynności prawnych,
2. nieposzlakowana opinia,
3. niekaralność za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
4. przeciwko kandydatowi nie może być prowadzone postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe,
5. stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku,
6. wykształcenie wyższe pierwszego stopnia,
7. co najmniej 5-letni staż pracy w księgowości,
8. umiejętność księgowania zdarzeń gospodarczych i dekretacji dokumentów księgowych,
9. bardzo dobra znajomość obsługi komputera i praktyczna znajomość pakietu biurowego MS Office, Excel, poczty elektronicznej,
10. umiejętność obsługi informatycznych programów finansowo-księgowych (preferowana znajomość systemu SAP),
11. dobra znajomość i umiejętność stosowania w praktyce zagadnień ujętych:
- w ustawie z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, w ustawie z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 120 z późn zm.) wraz z aktami wykonawczymi do przedmiotowych ustaw,
- w ustawie z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (wraz aktami wykonawczymi do ustawy,
-w ustawie z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych,
- w ustawie z dnia 18 grudnia 1998 r. o pracownikach sądów i prokuratury (t.j. Dz.U.
z 2018 r. poz. 577),
- w ustawie z dnia 27 lipca 2001 r. o kuratorach sądowych.

NIP: 7181022114
REGON: 000570631
Krótki opis działalności gospodarczej: Wymiar sprawiedliwości
Adres www: www.lomza.so.gov.pl
Adres: Dworna 16, 18-400 Łomża, powiat: m. Łomża, woj: podlaskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Joanna Truszkowska
Nr telefonu: +48 86 215 42 52
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: Zgłoszenie w zamkniętej kopercie zgodnie z ogłoszeniem Nr A.110.9.2024 zamieszczonym na stronie Sądu Okręgowego w Łomży www.lomza.so.gov.pl

Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: poczta, Termin: do dnia 07.10. 2024 r

opublikowano: 2024-09-24
ostatnia zmiana: 2024-09-27