Data ważności ogłoszenia: 18 października 2024 (piątek)

Asystent rodziny - Świnoujście, zachodniopomorskie

Data dodania: 2024-10-04
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu
Pracodawca: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/24/0578

Miejsce pracy: Dąbrowskiego 4, 72-600 Świnoujście, powiat: m. Świnoujście, woj: zachodniopomorskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: 1.Współpraca i utrzymywanie osobistego kontaku ze wskazanymi rodzinami.
2.Diagnozowanie sytuacji rodziny w oparciu o badanie potrzeb i możliwości.
3.Opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną.
4. Podejmowanie działań interwencyjnych i zaradczych w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa rodziny i jej członków, w szczególności dzieci.
5. Wspieranie rodziny poprzez konsultacje i poradnictwo specjalistyczne w szczególności w zakresie:
a) wychowania i opieki nad dziećmi (budowanie więzi między członkami rodziny, rozwijanie umiejętności wychowawczych, konstruktywne rozwiązywanie konfliktów itp.)
b) budowania systemu wsparcia w rozwoju i edukacji dziecka np.(pomoc dzieciom w nauce itp.),
c) podziału obowiązków domowych pomiędzy poszczególnych członków rodziny,
d) promowania zdrowego stylu życia ( edukacja w zakresie higieny osobistej członków rodziny,prawidłowe odżywanianie, edukacja w zakresie organizacji czasu wolnego itp.)
e) gospodarowania budżetem domowym,
f) usamodzielniania się członków rodziny poprzez uzupełnienie wykształcenia, kwalfikacji zawodowych, podjęcie działań zmierzających do poszukiwania, podejmowania i utrzymania pracy zarobkowej.
6. Wspieranie aktywności społecznej rodzin i rozszerzanie kontaktów społecznych rodziny m.in. poprzez:
a) ułatwienie rodzinie kontaktów z innymi osobami,specjalistami,instytucjami,
b) stymulowanie do samodzielnego poszukiwania w swoim otoczeniu nowych możliwości.
c) pobudzenie do korzystania z własnych możliwości i uprawnień,
d) uczenie dostępu do nowych technologii, zasobów kultury.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 04.10.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 900 PLN
Opis wynagrodzenia: + dodatek za wieloletnią pracę od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego.
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: asystent rodziny
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Asystentem rodziny może być osobam któa: 1) Posiada:
a) wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika,psychologia,socjologia,nauki o rodzinie lub praca socjalna lub
b) wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku uzupełnione szkoleniem z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną i udokumenuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub studiami podyplomowymi obejmującymi zakes programowy szkolenia okreeślony na podstawie ust. 3 i udokumnetuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub
c) wykształcenie średnie lub średnie branżowe i szkolenie z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną, a takżę udokumentuje co najmniej 3 - letni staż pracy z dziećmi lub rodziną,
2) nie jest i nie była pozbawniona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona;
3) wypełnia obowiązek alimentacyjny - w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do niej wynika z tytułu egzekucyjnego;
4) nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestęptswo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
5) nie figuruje w bazie danych Rejestru Sprawców Przestępstwna na Tle Seksualnym z dostępem ograniczonym.
Data rozpoczęcia pracy: po wyborze kandydata
System i rozkład czasu pracy: inne zadaniowy czas pracy
Miejsce zgłoszenia się kandydata na rozmowę kwalifikacyjną: Świnoujście, ul. Dąbrowskiego 4 pok. 314 III piętro

NIP: 8551494769
REGON: 005473105
Krótki opis działalności gospodarczej: opieka socjalna
Adres: Dąbrowskiego 4, 72-600 Świnoujście, powiat: m. Świnoujście, woj: zachodniopomorskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Aneta Ciechanowska
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: .
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście

opublikowano: 2024-10-04