W ramach realizowanego w Politechnice Rzeszowskiej programu wymiany międzyuczelnianej Erasmus+ , uczelnia rozszerza współpracę o kraje partnerskie: Ukraina, Gruzja i Brazylia.
Studentom Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzani w Rzeszowie uczelnia od nowego roku akademickiego zaproponuje możliwość zdobycia dodatkowych kompetencji. Studenci kierunków Administracja oraz Gospodarka i administracja publiczna będą uczestniczyć w programie „Nowoczesny urzędnik”, w ramach którego uzyskują certyfikaty i świadectwa cenione zarówno przez pracodawców publicznych, jak i prywatnych. Będą przygotowani do pracy w każdym urzędzie w Unii Europejskiej.
„Studia Dualne” to idealna oferta dla ambitnych studentów, którzy nie boją się podejmować nowych wyzwań. Korzyści z tej formy kształcenia jest wiele – studenci mogą zdobyć nie tylko niezbędne doświadczenie zawodowe, umiejętności praktyczne oraz wiedzę, ale także otrzymać pieniądze, pozwalające na dodatkowy rozwój czy opłacenie czesnego.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, jako jedna z 40 uczelni w całej Polski i jedyna na podkarpaciu, wygrała grant na realizację projektu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W ramach projektu „Logistyka Kariery”, studenci elitarnych anglojęzycznych studiów zarządzanie lotnictwem (Aviation Management) poszerzą zakres swoich kompetencji.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz piąty z rzędu uzyskała certyfikat „Uczelnia Liderów” zdobywając najwyższą liczbę punktów rankingowych. Uczelnię nagrodzono też wyróżnieniem specjalnym za największy progres w dziedzinie innowacyjności kształcenia, wspierania edukacji praktycznej studentów oraz współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.
Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – Dominik Ciurko oraz Jakub Jońca – mogą dopisać do swojej listy kolejny sukces. Współtworzony przez nich start-up Smartbox zdobył pierwsze miejsce podczas konkursu Business Mixer.
Wydział Prawa i Administracji WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej to najlepszy na Podkarpaciu i trzeci w Polsce niepubliczny wydział kształcący prawników. Tak wynika z opublikowanego przez Dziennik Gazetę Prawną X Rankingu Wydziałów Prawa. WSPiA utrzymała swoją pozycję lidera po raz czwarty, zajmując miejsce na podium w zestawieniu uczelni kształcących prawników na najwyższym poziomie.
Zespół pracowników naukowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będzie badał możliwości kolonizacji Marsa. Tymi badaniami interesują się już prestiżowe międzynarodowe czasopisma naukowe.
Trzecia edycja rankingu U-Multirank potwierdziła wysoką pozycję Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Uczelnia uzyskała najwyższe noty – bardzo dobry „A” lub dobry „B” – aż w 18 podkategoriach.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie uruchomiła grupę medialną INTRO.MEDIA. Połączono siły dotychczasowych mediów studenckich, by tworzyć nowoczesne, multimedialne materiały. Studenci będą pracować tak jak w profesjonalnej współczesnej redakcji. Do dyspozycji będą mieć studio radiowe, telewizyjne, fotograficzne i newsroom. Efekty ich działań można już śledzić na stronie internetowej INTRO.MEDIA. Pomysł już chwali m.in. prof. Tomasz Goban-Klas.
Zajmując 10 miejsce na 70 badanych uczelni, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie utrzymuje pozycję lidera w Polsce południowo-wschodniej. Dzięki uprawnieniom doktorskim WSIiZ po raz pierwszy znalazła się w Rankingu Uczelni Akademickich 2016, przygotowanym przez „Perspektywy”.
1 czerwca 2016 roku ruszyła rekrutacja na studia w Politechnice Rzeszowskiej na rok akademicki 2016/2017. Rejestracja kandydatów w Systemie Internetowej Rekrutacji potrwa do 15 lipca 2016 r. (do godz. 15.00).
W środę 1 czerwca 2016 r. w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej rozpoczęła się rekrutacja kandydatów na studia w roku akademickim 2016/2017. Przyszli studenci mogą wybrać spośród 4 kierunków i kilkunastu specjalności. Nowością jest specjalność Administracja Bezpieczeństwa Narodowego, Nowy Kierunek Studiowania – „administracja // zarządzanie” i możliwość indywidualnego toku studiowania specjalności. Uczelnia oferuje także nowe profile kształcenia na kierunku prawo oraz studia I i II stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.
We wtorek, 24.05.2016, w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyła się konferencja „Wykorzystanie gier w edukacji” podsumowująca realizację projektu „EcoHotel – gra decyzyjna dla studentów”. Projekt ten był realizowany w ramach Funduszu Stypendialno – Szkoleniowego (Działanie: Rozwój Polskich Uczelni), współfinansowanego ze środków funduszy norweskich i środków krajowych.
Klinika Przedsiębiorczości, działająca od kilku miesięcy w Wyższej Szkole Prawa i Administracji uzyskała patronat Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Współpraca z PARP pozwoli studentom na korzystanie z wiedzy, szkoleń i wsparcia Agencji. Klinika Przedsiębiorczości w WSPiA zajmuje się pomocą w tworzeniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.
Dr Agata Furgała, Dyrektor Kolegium Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPiA znalazła się w gronie 60 osób zaproszonych do udziału w elitarnym seminarium eksperckim pt. „Przeciwdziałanie terroryzmowi – dobre praktyki z całego świata”. Tygodniowe spotkanie połączone z eksperckim szkoleniem odbędzie się w amerykańskiej bazie wojskowej w Garmisch-Partenkirchen w Niemczech.
Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej otrzymał prawo do nadawania stopnia naukowego doktora nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria produkcji.
Współtworzony przez studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania zespół Smartbox zajął trzecie miejsce w krajowych finałach Imagine Cup 2016 - największego konkursu technologicznego na świecie organizowanego przez Microsoft. Studenci WSIiZ wygrali również konkurs Smart City Challenge, realizowany przy okazji Imagine Cup. To jednak nie wszystkie nagrody, jakie zdobył zespół Smartbox.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczęła przyjmowanie podań na studia I i II stopnia. W tym roku uczelnia przygotowała dla kandydatów atrakcyjne nowości, jak i sprawdzone kierunki studiów. Atuty tej oferty to przede wszystkim kształcenie praktyczne i indywidualne podejście do studenta.
Wybitni młodzi naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej, nagrodzeni grantem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu „Najlepsi z Najlepszych”. Dostaną oni dofinansowanie na pokrycie kosztów swojego uczestnictwa w rywalizacji w międzynarodowych zawodach SAE Formula Student.