Zajmując 10 miejsce na 70 badanych uczelni, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie utrzymuje pozycję lidera w Polsce południowo-wschodniej. Dzięki uprawnieniom doktorskim WSIiZ po raz pierwszy znalazła się w Rankingu Uczelni Akademickich 2016, przygotowanym przez „Perspektywy”.
Jako jedyna uczelnia z Polski południowo-wschodniej WSIiZ została ujęta w Rankingu Niepublicznych Uczelni Magisterskich 2016. Zajęła 10 miejsce poprawiając swój wynik sprzed roku o 3 pozycje.
WSIiZ dostała wysokie oceny w kategoriach: umiędzynarodowienie (6 pozycja na 70 uczelni), warunki studiowania (7 pozycja) i siła naukowa (9 pozycja).
Należy podkreślić, że pod względem działalności naukowej (publikacje, cytowania, współczynnik Hirscha) WSIiZ jest w pierwszej trójce ocenianych uczelni.
To wynik konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju i polityki projakościowej.
Umiędzynarodowienie
We WSIiZ kształci się blisko 2000 obcokrajowców z 23 krajów świata. Obecnie kilkaset osób studiuje na ścieżkach anglojęzycznych. Kapituła rankingu po raz kolejny doceniła wielokulturowość środowiska akademickiego WSIiZ.
Warunki studiowania
Uzyskany przez WSIiZ wynik należy do najwyższych w Polsce. Uczelnia przykłada dużą wagę do tego, by nie tylko poziom nauczania należał do najwyższych w Polsce, ale też by studenci mogli korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Większość spraw można we WSIiZ załatwić przez Internet, a nowocześnie wyposażone kampusy i laboratoria wpływają na poprawę jakości zdobywanej wiedzy.
Siła naukowa
W ostatnim czasie we WSIiZ znacząco wzrósł potencjał naukowy. Osiągnięcie to było możliwe dzięki aktywizacji kadry własnej. Kilku młodych pracowników nauki uzyskało stopień dr hab. Wzrosła ilość publikacji naukowych, a skontrolowane kierunki studiów otrzymały wysokie oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej - wszystkie wydziały we WSIiZ mają kategorię B.
Ranking "Perspektyw" po raz kolejny dowodzi, że WSIiZ to uczelnia dla ludzi, którzy chcą się kształcić nowocześnie i praktycznie w międzynarodowym otoczeniu z dbałością o meritum.