Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, jako jedna z 40 uczelni w całej Polski i jedyna na podkarpaciu, wygrała grant na realizację projektu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W ramach projektu „Logistyka Kariery”, studenci elitarnych anglojęzycznych studiów zarządzanie lotnictwem (Aviation Management) poszerzą zakres swoich kompetencji.
Kluczowym elementem projektu jest możliwość odbycia szkolenia i zdobycia certyfikatu IATA. Studenci będą mogli podejść do szkolenia IATA Ground Operations Management lub IATA Cargo Introductory Course. Certyfikaty wydawane przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (ang. IATA) są najbardziej rozpoznawalnymi na świecie dokumentami, które potwierdzają kompetencje pracowników rynku przewozów lotniczych. Komercyjny koszt szkolenia to ok. 8tyś zł, a studenci WSIiZ będą mogli go zdobyć zupełnie za darmo.
Dodatkowo, zakwalifikowani do projektu studenci odbędą wycieczkę fakultatywną na międzynarodowe lotniska. W programie wycieczki, która odbędzie się na wakacjach przewidziane jest m.in. zwiedzanie lotniska Frankfurt-Hahn oraz nocne zwiedzanie europejskiego centrum sortującego firmy UPS, które zlokalizowane jest na lotnisku w Kolonii.
Ponadto studenci będą mieli okazję polepszyć swoje umiejętności językowe i informatyczne. Wezmą udział w szkoleniu ze specjalistycznego lotniczego języka angielskiego oraz poznają specjalistyczny program do zarządzania projektami.
W ramach projektu, uczestnicy poznają tajniki codziennej pracy menedżerów rynku przewozów lotniczych. W ramach zaplanowanych warsztatów, studenci zostaną odwiedzenie przez specjalistów z linii lotniczych, lotnisk oraz z Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
Projekt będzie realizowany przez 2 kolejne lata, a udział w nim weźmie 40 najlepszych studentów specjalności. O przystąpieniu do konkursu zadecyduje średnia ze studiów oraz zaangażowanie w działalność pozadydaktyczną.
Elitarne studia ZARZĄDZANIE LOTNICTWEM (Aviation Management)
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest jedyną uczelnią w Polsce, która prowadzi anglojęzyczne studia zarządzanie lotnictwem (Aviation Management). Partnerem studiów są linie lotnicze Lufthansa.
Studenci podczas studiów są przygotowywani do samodzielnego przeprowadzania analiz, rozwiązywania problemów ekonomicznych przedsiębiorstw, organizacji i instytucji lotniczych. Poznają praktyków rynku lotniczego z całego świata. Pracują m.in. na symulatorze pracy menedżera linii lotniczej, uczą się też obsługi programu symulującego pracę lotniska ARCPort.
Aviation Management to również udział w badaniach organizowanych dla sektora lotniczego, specjalistycznych seminariach i konferencjach oraz międzynarodowe kontakty, które pomagają studentom we właściwym kształtowaniu swojej ścieżki kariery.
Zajęcia specjalnościowe prowadzą międzynarodowi specjaliści z branży lotniczej, tacy jak prof. dr inż. Ulrich Desel, prof. dr Hansjohen Ehmer czy prof. dr Hans Arthur Vogel.