NEWSY Rzeszów i podkarpackie

Ruszyła rekrutacja na seminaria doktoranckie z nauk o mediach w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. WSIiZ jako jedyna uczelnia niepubliczna i jedna z czterech w Polsce posiada uprawnienia do kształcenia w tym zakresie. Rekrutacja na pierwszy semestr trwa do 25 kwietnia 2016 roku.
Agata Lizak, studentka kierunku prawo w Wyższej Szkole Prawa i Administracji oraz Joanna Panek, studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego zdobyły tytuł Rzeszowskiego Mistrza Ortografii. To one najlepiej poradziły sobie z tekstem I Dyktanda Rzeszowskiego zorganizowanego przez WSPiA. Wręczenie nagród odbyło się w czwartek 17 marca 2016 r. Dyktando zorganizowane zostało w ramach Dnia Języka Ojczystego w WSPiA. W zmaganiach z ortografią wzięło udział prawie 150 osób.
Członkowie zespołu Smartbox, współtworzonego przez studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, wrócili z warszawskich prezentacji tegorocznej edycji Imagine Cup z dobrą wiadomością – zakwalifikowali się do dziesiątki najlepszych w Polsce. Próbna wersja ich aplikacji Smarthouse, która pozwala zarządzać inteligentnym domem, spotkała się z zainteresowaniem nie tylko jurorów, ale też komisji biznesowej.
30 studentów Wyższej Szkoły Prawa i Administracji zdobyło certyfikaty Akademii Polskiej Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Studenci przeszli kilka szkoleń m.in. jak założyć własną firmę oraz jak wpływać na decyzje zakupowe klientów. Szkolenie zorganizowane zostało w ramach realizowanego w WSPiA przedmiotu Prawne podstawy przedsiębiorczości.
Studenci Politechniki Rzeszowskiej zdobyli aż 4 główne nagrody w konkursach firmy PZU: "Studencki Projekt Roku" oraz "Inwestycja w Przyszłość." Nagrody wręczono 15 lutego br. podczas uroczystej Gali w warszawskim Hotelu Mariott.
Sylwia Środoń, absolwentka kierunku prawo w WSPiA uzyskała jeden z najlepszych wyników w Polsce na egzaminie na aplikację notarialną. Bardzo dobrze z egzaminami poradzili sobie także pozostali absolwenci. Dzięki temu Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w corocznym zestawieniu uczelni, z których poniżej 300 absolwentów zdawało egzamin na wybraną aplikację, zajęła 5. miejsce w Polsce. Zestawienie przygotowane zostało przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
Media cyfrowe i komunikacja wizerunkowa to najnowsza propozycja studiów licencjackich rzeszowskiej uczelni. Kierunek przygotowano dla tych, którzy myślą o pracy opartej na komunikacji w nowych mediach. Studenci będą mieli do wyboru 3 nowoczesne specjalności: media społecznościowe, branding i public relations oraz dziennikarstwo online.
Przemysław Niepokój-Hepnar został wyróżniony w Monochrome Awards - jednym z najważniejszych konkursów fotografii czarno-białej na świecie. W tegorocznej edycji wzięło udział 7212 uczestników z 79 krajów. Student WSIiZ zdobył Honorowe Wyróżnienie w kategorii portret.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to jedyna niepubliczna uczelnia z Podkarpacia, której studenci otrzymali stypendia ministra za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2015/2016. W zestawieniu ogólnopolskim WSIiZ znalazł się pod tym względem na 2. miejscu. 3 lutego w murach szkoły odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów z MNiSW.
I miejsce za najlepszy Web Design 2015, I miejsce za najlepszy serwis w branży „Podróże i Turystyka” oraz II miejsce w kategorii „Zdrowie i Uroda” – to wszystko to osiągnięcie jednej firmy w jednym konkursie. Dwójka absolwentów informatyki ze WSIiZ zabłysnęła podczas tegorocznej edycji Webstarfestival 2015.
SRDF Clothing – tak nazywa się najlepszy w ostatnim roku startup z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Rzeszowie. Konkurs rozstrzygnięto podczas uroczystej gali w Grand Hotelu Rzeszów. – To daje nam dużo energii i motywacji do działania – komentuje werdykt przedstawicielka firmy Magdalena Kocój.
Współtworzony przez studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania zespół Smartbox dostał się do kolejnego etapu Imagine Cup 2016 – największego konkursu technologicznego skierowanego do środowisk studenckich organizowanego przez Microsoft. Ich projekt – innowacyjna aplikacja Smarthouse – pozwala na zarządzanie inteligentnym domem.
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji będzie organizatorem XXVI Ogólnopolskiej Konferencji Poradni Prawnych. Taką decyzję podjął Zarząd Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych. Konferencje organizowane są dwa razy w roku, dotycząc najważniejszych problemów związanych z edukacją prawniczą, poradnictwem prawnym oraz etyką prawniczą. Działająca w WSPiA Klinika Prawa jest członkiem Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych od 2014 r.
14 stycznia odbyło się spotkanie przedstawicieli międzynarodowego giganta BorgWarner ze studentami z kierunków informatyka oraz informatyka i ekonometria w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wśród zgromadzonych na sali obecni byli przyszli stażyści i być może nawet pracownicy firmy.
Od 11 stycznia trwa rekrutacja na Informatykę i Fizjoterapię II stopnia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Z badań wynika, że zarówno absolwenci Informatyki, jak również Fizjoterapii są najczęściej poszukiwani na rynku pracy.
Studenci i absolwenci fizjoterapii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dostaną szansę wyjazdu na praktyki lub do pracy w Niemczech. Uczelnia podpisała umowę z agencją zatrudnienia Idea.
Sprawy związane z pomocą społeczną i pomocą dla cudzoziemców to główne problemy, z jakimi mieszkańcy Podkarpacia będą mogli zwracać do otwartej w Wyższej Szkole Prawa i Administracji Kliniki Administracji. W Klinice na początek pracować będzie 15 studentów głównie kierunku administracja i prawo w WSPiA.
Podczas XXV Krajowego Salonu Fotografii Artystycznej mgr Jakub Ochnio z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania oraz jego uczeń Przemysław Niepokój-Hepnar sięgnęli po główne nagrody.
Sylwia K. Mazur z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jako jedna z dwóch Polek tworzyła dokument Call for Action dla ministrów spraw zagranicznych ASEM, którzy spotkali się na szczycie Azja-Europa w Luksemburgu.
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji podpisała porozumienie o współpracy z jednym z największych uniwersytetów na Ukrainie – Kijowskim Uniwersytetem Narodowym im. Tarasa Szewczenki. Dzięki umowie uczelnie będą wspólnie organizować międzynarodowe konferencje oraz prowadzić badania naukowe. Na współpracy skorzystają także studenci oraz pracownicy obu uczelni. Porozumienie podpisali 10 listopada 2015 r. Rektorzy obu Uczelni.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności