Ruszyła rekrutacja na seminaria doktoranckie z nauk o mediach w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. WSIiZ jako jedyna uczelnia niepubliczna i jedna z czterech w Polsce posiada uprawnienia do kształcenia w tym zakresie. Rekrutacja na pierwszy semestr trwa do 25 kwietnia 2016 roku.
Nadanie uprawnień w tym obszarze jest zwieńczeniem konsekwentnie realizowanej polityki, która została zauważona i doceniona przez Polską Komisję Akredytacyjną, czego wyrazem była bardzo wysoka ocena na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, czy milion złotych za wzorcowe wdrożenie Krajowych Ram Kwalifikacji.
Zaczęliśmy od ukierunkowania studiów dziennikarskich na komunikowanie wizualne, media cyfrowe, komunikację wizerunkową i social media - wyjaśnia prof. Marcin Szewczyk, Kierownik Seminarium Doktoranckiego WSIiZ.
Co za tym idzie, również doktoraty będą ukierunkowane na te, przyszłościowe gałęzie mediów - mówi prof. Sławomir Gawroński, Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych. Współczesne media, a właściwie - multimedia, to obszar blisko związany z grafiką komputerową - stąd też, część problemów badawczych z tego obszaru znajdzie odzwierciedlenie w rozprawach doktorskich - dodaje prof. Mark W. Bannatyne.
Seminaria doktoranckie prowadzone będą przez wybitnych specjalistów tematyki mediów i nowych mediów. Prof. Tomasz Goban-Klas, prof. Sławomir Gawroński, czy prof. Mark W. Bannatyne z Purdue Institute w USA to doświadczeni wykładowcy i wybitni akademicy. Pod ich opieką mają szansę powstać wartościowe dysertacje.
Sześciosemestralne seminaria będą odbywały się od września do czerwca w ostatnią sobotę miesiąca. Uczelnia przewiduje także realizację doktoratów "z wolnej stopy", w trybie dwusemestralnym, rozpoczynającym się wszczęciem przewodu doktorskiego. Już dziś można rozpocząć proces rekrutacji. Wystarczy wejść na stronę doktorat.wsiz.rzeszow.pl i wypełnić odpowiedni formularz - mówi prof. Marcin Szewczyk.
Nauki o mediach to nowa dyscyplina naukowa. Jest odpowiedzią środowiska akademickiego na dynamiczny rozwój mediów i multimediów. Co za tym idzie seminaria zorientowane będą głównie na nowe media, media cyfrowe, social media i szeroko pojęty internet. Jest to zdecydowany krok w przyszłość.
Nauki o mediach są niezbędne dla zrozumienia i doskonalenia wszystkich sektorów współczesnego społeczeństwa. Tak narodowego, jak i globalnego, światowego, a więc polityki, gospodarki i handlu, finansów, kultury, edukacji, a także rozrywki i zabawy - podkreśla prof. Tomasz Goban-Klas. - Pogłębiona analiza w każdej z dziedzin nauk społecznych musi zatem zawierać elementy nauk o komunikowaniu i mediach - dodaje.
Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej doktorat.wsiz.rzeszow.pl .