Nabór na Informatykę i Fizjoterapię II stopnia w WSIiZ

Dział: Rzeszów

Od 11 stycznia trwa rekrutacja na Informatykę i Fizjoterapię II stopnia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Z badań wynika, że zarówno absolwenci Informatyki, jak również Fizjoterapii są najczęściej poszukiwani na rynku pracy.

Do 31 marca 2016 roku możesz zgłosić się na informatykę stacjonarną i niestacjonarną oraz fizjoterapie niestacjonarną. Oba kierunki, dzięki przemyślanym programom nauczania, partnerom kierunków i profesjonalnej kadrze praktyków oferują wykształcenie znacznie podnoszące szanse na zdobycie dobrej pracy.

Niezależnie od tego, czy planujesz rozwijać się zawodowo w kraju, czy za granicą zdobyte wykształcenie uczyni Cię wartościową częścią niemal każdego profesjonalnego zespołu.


FIZJOTERAPIA

Nie tylko w Polsce można znaleźć zatrudnienie w tym zawodzie. Unia Europejska to ogromny rynek dla wykwalifikowanych opiekunów głównie osób starszych. Warunkiem są: posiadanie określonych kwalifikacji i znajomość języka.

Innymi argumentami przemawiającymi na rzecz wyboru fizjoterapii II stopnia są wnioski z badań realizowanych w ramach monitorowania rynku pracy w branżach około medycznych. Wynika z nich, że:

  • dobrze przygotowani fizjoterapeuci nie mają problemu ze znalezieniem pracy - szczególnie w mniejszych miejscowościach - m.in. uzdrowiskowych.
  • fizjoterapeuci mogą zwiększać szanse na zatrudnienie poprzez specjalizowanie się w np. pomocy osobom starszym. Rozwój usług fizjoterapeutycznych w sektorze prywatnym oraz w związku z wyodrębnieniem się fizjoterapeuty jako samodzielnego zawodu i powstaniem ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.
  • w badaniach zapotrzebowania rynku pracy na absolwentów kierunków około medycznych fizjoterapia plasuje się na 3. miejscu.
  • jako absolwent będziesz przygotowany do podjęcia pracy w placówkach służby zdrowia, takich jak: szpitale o różnym profilu; w placówkach oświatowych (np. międzyszkolne ośrodki gimnastyki korekcyjnej, ośrodki wychowawczo-rehabilitacyjne), w klubach sportowych, w zakładach pracy chronionej i warsztatach terapii zajęciowej, w organizacjach pozarządowych (fundacje, stowarzyszenia) działających na rzecz osób niepełnosprawnych, a nawet w gabinetach odnowy biologicznej, ośrodkach SPA, klubach fitness oraz klinikach zdrowia i urody.
  • dla wszystkich badanych zawodów z branży medycznej ze względu na ich szczególny charakter najważniejszym wymaganiem stawianym potencjalnym pracownikom jest odpowiednie wykształcenie wyższe z określoną specjalizacją oraz prawem do wykonywania zawodu. Zdecydowanie rzadziej w ogłoszeniach dotyczących badanych zawodów pojawiają się inne wymagania, tj. komunikatywność, umiejętność pracy zespołowej, empatia, czy wysoka kultura osobista.

INFORMATYKA

Tu popyt regulowany jest wyłącznie przez zapotrzebowanie rynku. Mowa oczywiście o informatyce. Zawód ten niezmiennie utrzymuje się w czołówce najbardziej pożądanych przez pracodawców, a absolwenci tego kierunku nadal nie mają problemów ze znalezieniem dobrej pracy. Argumenty przemawiające za wyborem tej właśnie ścieżki kariery zawodowej są dość oczywiste. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów:

  • do końca 2020 roku w całej Unii Europejskiej brakować będzie około 800 tys. specjalistów z sektora IT. Niedobór informatyków w naszym kraju sięga 50 tys. osób, a deficyt rośnie co roku o kolejne 3-5 procent.
  • zapotrzebowanie na informatyków jest również zauważalne w statystykach ofert, które otrzymuje Biuro Karier WSIiZ. W roku 2015 pracodawcy skierowali do Biura Karier WSIiZ 227 ofert pracy dla informatyków co stanowiło 1/3 wszystkich ofert.
  • era "informatyka od wszystkiego" odchodzi do lamusa, niezależnie od obszaru. Najważniejsze jest wyspecjalizowanie się w wąskim zakresie technologii. Według pracodawców do najważniejszych kompetencji specjalistycznych należą: testowanie oprogramowania, systemy kontroli wersji, ogólna wiedza techniczna i inżynierska, dokumentacja techniczna, projektowanie oprogramowania oraz programowanie w języku JavaScript.
  • z danych zawartych w publikacji "Pracuj w IT 2015" wynika, że bez względu na poziom doświadczenia programiści, analitycy biznesowi, architekci oprogramowania, testerzy i specjaliści ds. zarządzania projektami cieszą się najlepszymi zarobkami, w porównaniu do specjalistów o podobnym poziomie doświadczenia z innych branż. Wyprzedzają pracowników takich obszarów, jak doradztwo/konsulting, ubezpieczenia, marketing, energetyka, nieruchomości, bankowość czy zakupy.
  • najwyżej opłacaną branżą jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak pozostawało w 2014 roku właśnie IT. Przeciętne wynagrodzenie w branży IT w 2014 roku wynosiło 6 000 zł brutto. Mediana wynagrodzeń całkowitych brutto dla wszystkich badanych wyniosła 4 150 zł brutto i stanowiła 69 proc. mediany wynagrodzeń w IT.

Więcej informacji na stronie: https://www.wsiz.rzeszow.pl/pl/Uczelnia/Wydarzenia/Strony/nabor-na-studia-II-stopnia-2016.aspx

O WSIiZ



opublikowano: 2016-01-13
Komentarze
Polityka Prywatności