Praktyczne studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania

Dział: Rzeszów

W obecnych czasach pracodawcy szukają absolwentów, którzy są praktycznie przygotowani do zawodu. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zapewnia takie przygotowanie swoim studentom - zajmuje 7 miejsce w Polsce w ubiegłorocznych badaniach PENTORA pod względem preferencji pracodawców.

Praktyczne przygotowanie studenci zdobywają głównie na zajęciach w specjalistycznych laboratoriach.  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie ma aż 70 specjalistycznych laboratoriów, w których studenci tworzą niesamowite rzeczy. - Wykorzystując elementy grafiki 2D i 3D, nasi studenci ożywili słynny rzeszowski pomnik. Choć film ma formę żartobliwą, pokazuje ogromne możliwości naszych laboratoriów IT, utworzonych z myślą o przyszłych grafikach komputerowych, montażystach, animatorach i programistach grafiki – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

W laboratorium grafiki komputerowej i sztuki cyfrowej prowadzone są zajęcia z obróbki wideo, składania materiałów filmowych, edycji grafiki rastrowej i wektorowej. Sprzęt umożliwia także prace w programach do grafiki trójwymiarowej. Studenci zdobywają wiedzę potrzebną do pracy w studiach graficznych lub filmowych. Przygotowujemy przyszłych grafików 2D i 3D, montażystów wideo. Laboratorium  wyposażone jest w najnowsze oprogramowanie do edycji zdjęć, tworzenia grafik wektorowych, składu i innych działań związanych z grafiką 2D oraz do tworzenia grafiki 3D.

Studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej na specjalności grafika komputerowa w mediach oraz studenci informatyki w laboratorium wirtualnej rzeczywistości i przetwarzania obrazu uczą się tworzenia modeli trójwymiarowych oraz animacji i montażu filmów 2D i 3D z efektami specjalnymi, programują wirtualne spacery, tworzą grafiki do gier komputerowych. W laboratorium funkcjonuje jedyna w Polsce wirtualna jaskinia 3D, kompleksowo wyposażone stacje do tworzenia grafiki, a także studio motion capture, umożliwiające przenoszenie ruchu z aktora na wirtualne postaci, trójwymiarowa drukarka i profesjonalne studio fotograficzne.

Dla rekinów finansowych

Studenci kierunków finanse i rachunkowość, ekonomia i odrębnej ścieżki kształcenia biznes międzynarodowy mają zajęcia praktyczne w laboratorium finansowym, gdzie dokonują skomplikowanych operacji finansowych.

- To jedna z pierwszych takich inicjatyw w Europie Środkowo-Wschodniej. Profesjonalny sprzęt umożliwia inwestowanie wirtualnych pieniędzy oraz łatwe i komfortowe posługiwanie się oprogramowaniem finansowym i wykresami cenowymi – tłumaczy dr Andrzej Cwynar, dyrektor Instytutu Badań i Analiz Finansowych WSIiZ.

Dla asów wywiadu

Przyszli pracownicy służb mundurowych, firm detektywistycznych i ochroniarskich poznają tajniki informatyki śledczej w laboratorium kryminalistyki. Studenci Bezpieczeństwa Wewnętrznego uczą się praktycznego zastosowania taktyki, techniki, strategii i metodyki kryminalistycznej. Uczelnia podpisała porozumienie o współpracy z Komendantem Głównym Policji i ściśle współpracuje z Laboratorium Kryminalistyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Praktyka na kosmetologii, zdrowiu i turystyce

Studenci zdrowia publicznego i informatyki praktycznych umiejętności nabywają w laboratorium zdalnej diagnostyki medycznej.

Przyszli kosmetolodzy i studenci zdrowia publicznego mają do dyspozycji nowoczesne laboratoria: Hodowli Tkanek i Komórek oraz Laboratorium Immunologii i Alergologii, Laboratorium Kosmetologii, Biologii i Mikrobiologii oraz Laboratorium Chemii Kosmetycznej.

Studenci kosmetologii uczą się wytwarzania kosmetyków według własnych receptur i poddają je analizie chemicznej. Uczą się analizy stosowanego surowca i wytwarzania nowego. Studenci kosmetologii i specjalności kosmetologia ogólna na zdrowiu publicznym wykonują też zabiegi pielęgnacyjne na najwyższej klasy urządzeniach, jakie posiadają najlepsze gabinety kosmetyczne.

Na kierunku Turystyka i Rekreacja żacy korzystają z zaawansowanych systemów rezerwacyjnych Amadeus, których używają największe linie lotnicze świata (m.in. British Airways, Lufthansa). Laboratorium oferuje najwyższy poziom rezerwacji on-line w samolotach, hotelach i firmach rent-a-car.

Prawdziwy raj dla informatyków i programistów

W Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ jest 17 innowacyjnych laboratoriów zaawansowanych technologii teleinformatycznych, które kształcą przyszłych informatyków i programistów. Są tam m.in. laboratoria: inżynierii oprogramowania, automatyki i robotyki, inteligentnych systemów informacyjnych, a także pracownie: zaawansowanych technologii sieciowych i bezprzewodowych, akustyki i przetwarzania dźwięku, projektowania sieci komputerowych i teleinformatycznych oraz laboratorium fizyki optoelektroniki i miernictwa telekomunikacyjnego (światłowody).

- Studenci poznają nowoczesne technologie stosowane we współczesnych sieciach teleinformatycznych. Uczą się projektowania, administrowania i zarządzania sieciami komputerowymi, a także bezpieczeństwa sieciowego. Uczestniczą w autoryzowanych szkoleniach prowadzonych w laboratorium uzyskając certyfikaty CISCO, honorowane na całym świecie - wyjaśnia dr inż. Janusz Kolbusz z Katedry Elektroniki i Telekomunikacji WSIiZ.

data ostatniej modyfikacji: 2012-07-10 14:17:07
Komentarze
 
Polityka Prywatności