Obrony prac dyplomowych w czasie pandemii

Studenci WSPiA

Prawie 110-ciu studentów z 10 grup seminaryjnych w ten weekend przystąpi do egzaminu dyplomowego kończącego studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Obrony – zgodnie z oczekiwaniami studentów – organizowane będą stacjonarnie w budynkach Uczelni. Zostały jednak dokładnie zaplanowane pod względem godziny, sal i wszelkich wymogów sanitarno-epidemiologicznych.

Pierwsze w tym roku akademickim egzaminy dyplomowe rozpoczną się w piątek 10 lipca i potrwają do niedzieli 12 lipca 2020 r. Do obron przystąpią głównie studenci II roku studiów II stopnia na kierunku „administracja” oraz II roku studiów II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”. Jedną grupę stanowią osoby kończące studia I stopnia na kierunku „administracja”.

Organizowanie obron stacjonarnych w WSPiA to odpowiedź na oczekiwania studentów. Jak tłumaczy dr Przemysław Niemczuk, Dziekan-Dyrektor Kolegium Administracji i Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPiA, Uczelnia nie chciała narzucać studentom formy obrony. – Postanowiliśmy zapytać seminarzystów i promotorów o ich zdanie. Prośby o deklaracje kierowaliśmy do nich podczas spotkań oraz za pośrednictwem promotorów. Okazało się, że zdecydowana większość studentów woli obrony w budynku uczelni, a nie przed komputerem. Główny argument to fakt, że egzamin dyplomowy jest uroczystą chwilą, która pozostaje w pamięci na lata. Nasi studenci nie chcą jej stracić. Ostatecznie WSPiA w przeciwieństwie do wielu uczelni, podjęła się trudu organizacji obron stacjonarnych, z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa – mówi dr Przemysław Niemczuk.

Dodaje, że co do zasady obrony prac dyplomowych organizowane są w murach WSPiA. – W uzasadnionych przypadkach na prośbę studenta dopuszczamy możliwość obrony w formie on-line. Dotyczy to np. studentów, którzy z różnych powodów nie mogą przyjechać do Rzeszowa i przystąpić do obrony stacjonarnej. Taka osoba musi jednak zwrócić się do właściwego Dziekana i uzasadnić swoją sytuację. Wszystkie nasze działania mają na celu, na ile jest to możliwe, realizowanie obrony prac dyplomowych w jak najbardziej tradycyjnej formie – wyjaśni dr Przemysław Niemczuk.

Obrony prac dyplomowych w murach WSPiA zostały dokładnie zaplanowane. Każdy promotor określił, ile czasu potrzebuje na jeden egzamin dyplomowy. Zgodnie z tymi wytycznymi zaplanowano godzinowy harmonogram obron w odpowiednich odstępach czasowych. Studenci otrzymują informację, o której godzinie mają się pojawić w uczelni i w której sali. Wszystko po to, aby do maksimum ograniczyć kontakt pomiędzy studentami na korytarzach uczelni, a zarazem pozostawić uroczysty charakter obrony. Egzaminy dyplomowe odbywają się w dużych salach wykładowych z zachowaniem odpowiedniego odstępu pomiędzy członkami komisji i studentem. Wszystkie osoby obecna w danej sali mają obowiązek noszenia maseczek ochronnych i dezynfekcji rąk przed wejściem do sali.

Wszystkim studentom WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, którzy w najbliższych tygodniach przystąpią do obrony pracy dyplomowej, życzymy powodzenia!!!

data ostatniej modyfikacji: 2020-07-10 14:20:39
Komentarze
 
Polityka Prywatności