Można się jeszcze zapisać na weekendowe spotkania z „Fotografią w Twórczych Bieszczadach” jakie odbędą się w weekend 5-7 listopada w okolicach Jeziora Solińskiego (Bieszczady).
Zasadnicza część zajęć obejmuje szerokie spektrum zagadnień związanych z fotografią krajobrazową, jako niecodzienny dodatek uczestników czekać będą też mini-zajęcia z rękodzieła - rzecz niespotykana wśród innych tego typu przedsięwzięć. Kompleksowe zajęcia - warsztaty fotograficzne prowadzone są w formie wycieczek po najciekawszych miejscach - plenerach fotograficznych - w okolicy (m.in. Solina, Myczkowce, Orelec). Weekendowe warsztaty rozpoczyna wykład poświęcony fotografii oraz degustacja karpackich win i nalewek. W sobotę wyjście na wschód słońca (dla zainteresowanych); między śniadaniem a obiadem plenerowa wycieczka fotograficzna. Popołudniowo-wieczorna część programu to przejazd do najciekawszych obiektów fotograficznych w okolicy, zachód słońca, fotografia nocna, a po powrocie do Zagrody: mini-warsztaty ginących zawodów (np. malowanie na szkle, bibułkarstwo, inne). Możliwe ognisko i/lub oglądanie i dyskusja nad zdjęciami wykonanymi w ciągu dnia. Niedzielny, przedpołudniowy blok zajęć podzielony na dwie części: wyjście plenerowe w najbliższe okolice oraz wykład podsumowujący warsztaty.
Termin: 5-7 listopada 2010 r. Więcej informacji o warsztatach Zapisy i rezerwacje
Zajęcia prowadzone będą w kameralnej grupie, weźmie w niej udział maksymalnie 15-17 uczestników, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy i rezerwacje prowadzone są pod numerami telefonów: 0 606 677 198, 0 694 798 651 (Zagroda Magija Magda i Janusz Demkowicz, Orelec 6a, Uherce Mineralne), oraz pod adresem mailowym: foto@zagrodamagija.pl Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki.
Więcej szczegółowych informacji m.in o kosztach wyjazdu i programie warsztatów znaleźć można na stronie: www.fotowarsztaty.com. Znajdują się tam również relacje i wiele zdjęć z już odbytych zajęć.
Prowadzący zajęcia Paweł Brzozowski. Fotograf a także projektant grafiki, operator DTP i front-end developer w specjalistycznym studio graficznym. Równie biegle porusza się w kwestiach związanych z fotografią tradycyjną (posiada amatorską ciemnię) jak i cyfrową. Z uwagi na drugą pasję jaką jest trekking i dalekie podróże (jest także przewodnikiem górskim), wyspecjalizował się w fotografii plenerowej i krajobrazowej. W swoich zbiorach posiada kilkanaście tysięcy zdjęć, zarówno w formie cyfrowej jak i analogowej (slajdy). Jego zdjęcia są wykorzystywane w wielu publikacjach (albumy, książki, atlasy a także... reklamy telewizyjne), jest m.in. współautorem monumentalnego albumu „Ukraina” wydawnictwa Bezdroża. Autor cenionych kursów video poświęconych fotografii i obróbce zdjęć w czołowych programach graficznych.