10 października 2013 (czwartek), godz. 18:00
(Archiwum)

Anita Lipnicka w Wytwórni

kategoria: koncerty

Bilety: 60zł w przedsprzedaży, 70zł w dniu koncertu. Do nabycia: Recepcja Icam Hotel Al. T. Rejtana 1, Rzeszów. w Internecie: https://www.facebook.com/WytworniaKlubMuzyczny

Anita Lipnicka zakończyła właśnie prace nad nowym albumem studyjnym. Materiał został zarejestrowany w Londynie pod czujnym okiem realizatora dźwięku Grega Freemana (Mumford And Sons, Grandaddy ,Goldfrapp), którego artystka zaprosiła do współpracy nad produkcją płyty. Całość zmiksował Stuart Bruce (Bob Marley, Yes, Van Morison, David Sylvian, Cate Bush i inni). Na album składa się 12 klimatycznych utworów, nagranych na żywo, utrzymanych w nurcie alternatywnego pop'u zabarwianego wpływami stylu „Americana”. „Chciałam nagrać coś, co nie będzie przypominało żadnych moich wcześniejszych dokonań, ani kojarzyło się z niczym co można usłyszeć na naszym rodzimym rynku muzycznym” - zdradza Anita. „Postawiłam na niekonwencjonalny zestaw kolorów i vintage'owe brzmienia, instrumenty takie jak pedal steel, banjo, wibrafon czy Wurlitzer ”.


Pierwszy od trzynastu lat autorski krążek artystki nagrany w języku polskim, ukaże się na rynku 02.10.2013 i będzie zatytułowany „Vena Amoris”. Zaraz po premierze albumu, Artystka rusza w dużą trasę koncertową po Polsce z udziałem muzyków brytyjskich.
Nowy album ukaże się nakładem Mystic Production. Michał Wardzała, szef firmy, komentuje: Współpraca z Anitą to dla nas zaszczyt i wielka radość. Choć to dopiero kilkumiesięczna znajomość, mam mocne poczucie, że tak pod względem artystycznym, jak i personalnym, jest to artystka, która idealnie wpisuje się w filozofię Mystic Production. Pasja, szczerość, dobra energia i wielki talent - to cechy, którymi Anita emanuje. Miałem przyjemność odwiedzić studio Fishermarket i usłyszeć część utworów z nowej płyty i tak jako fan, jak i wydawca, chcę powiedzieć szczerze - kocham te dźwięki i przebieram nogami w oczekiwaniu na efekt końcowy!

dodane przez wytwornia


ostatnia aktualizacja: 2013-09-18
« powrót
Komentarze
Rzeszów, podkarpackie - nadchodzące imprezy i wydarzenia
12 czerwca 2026 (piątek), godz. 17:00
ART & WINE SESSION 2026 I KARNETY
12 czerwca 2026 (piątek), godz. 17:00
ART & WINE SESSION 2026 I KINO
13 czerwca 2026 (sobota), godz. 17:00
ART & WINE SESSION 2026 I KINO
13 czerwca 2026 (sobota), godz. 17:30
Muzyczny życiorys Franka Sinatry przy świecach
13 czerwca 2026 (sobota), godz. 18:30
Malowanie przy winie w Rzeszowie!
19 czerwca 2026 (piątek), godz. 18:00
100 kg lżejsza - spotkanie z Katarzyną Guzik.
26 czerwca 2026 (piątek), godz. 07:00
Festiwal ZEW się budzi 2026
3 lipca 2026 (piątek), godz. 19:00
Wieczór Hiszpański
9 lipca 2026 (czwartek), godz. 16:00
Folkowisko - Łukiem Karpat
Polityka Prywatności