Grzegorz Miecugow, szef wydawców telewizji TVN24, prowadzący program "Szkło kontaktowe" wystąpi 15 października (środa) w Klubie Akademickim IQ w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie z wykładem otwartym.
- O godzinie 11.00 rozpocznie się wykład otwarty "O mediach i nie tylko", na który zapraszamy studentów, pracowników oraz osoby spoza uczelni. O 13:00 zaś Grzegorz Miecugow spotka się ze studentami kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna i poprowadzi dla nich zamknięte warsztaty dziennikarskie - informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.
Grzegorz Miecugow to dziennikarz telewizyjny, radiowy i prasowy. Studiował na Wydziale Filozofii w Uniwersytecie Warszawskim. W czasach PRL-u pracował jako dziennikarz radiowy. Pracę w radiu rozpoczął w roku 1980 w redakcji lokalnej rozgłośni warszawskiej. Od 1987 roku dołączył do programu "Zapraszamy do Trójki" i został szefem tego programu. Od 1989 roku związany jest z telewizją. Był prezenterem i wydawcą "Wiadomości" w TVP1. W 1997 roku współtworzył "Fakty" w TVN. Pracował również jako doradca marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego ds. mediów. Do telewizji powrócił w 2001 roku. Prowadził I edycję programu "Big Brother", współtworzył kanał TVN24, współprowadził program publicystyczny "Szkło kontaktowe", program "Gościa porannego". Był też gospodarzem programu "Cały ten świat" i "Inny punkt widzenia". Jako dziennikarz prasowy pisał felietony do "Dziennika Polskiego". Od lipca 2010 roku prowadzi wywiady dla "Przekroju". Razem z Tomaszem Sianeckim napisał w 2007 roku książkę "Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu", a w 2010 wydał "Przypadek". Obecnie Grzegorz Miecugow jest szefem wydawców TVN24.
Grzegorz Miecugow otrzymał m.in. nagrodę Wiktora za największe odkrycie telewizyjne w 2006 roku, razem z Tomaszem Sianeckiem za "Szkło kontaktowe" oraz Złotą Gruszkę "za szczególne osiągnięcia dziennikarskie" w 2009 roku. Jest wykładowcą dziennikarstwa, członkiem Katedry Dziennikarstwa Collegium Civitas, jest związany z kilkoma uczelniami, na których prowadzi warsztaty dziennikarskie.
Spotkanie z Grzegorzem Miecugowem jest częścią projakościowego projektu, który kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna WSIiZ realizuje ze środków wygranych w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na najlepszy program studiów o profilu praktycznym. Kierunek ten zdobył drugie miejsce w Polsce w tym prestiżowym konkursie i nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych na dalszy rozwój i podnoszenie jakości kształcenia.
- Ministerstwo doceniło unikatowość i innowacyjność stosowanych w naszej uczelni rozwiązań. Przyznane środki w wysokości miliona złotych zostaną wykorzystane na dalsze podnoszenie jakości kształcenia - wyjaśnia dr Maciej Ulita, Prodziekan WSIiZ ds. kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.
W ramach tego projektu odbyły się już spotkania z Renatą Kijowską, Marcinem Mellerem oraz Mariuszem Sokołowskim.
4 listopada w Klubie Akademickim IQ o godz. 11.00 wykład otwarty"Kultura czeska - antypody kultury polskiej" wygłosi Mariusz Szczygieł - dziennikarz, reportażysta, pisarz, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej. Po wykładzie odbędą się warsztaty dla najlepszych studentów kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna i innych chętnych studentów.
6 listopada WSIiZ odwiedzi Marcin Meller.