Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Rzeszów
2018-09-29

Zbiórka krwi w CH Plaza Rzeszów

„Moja krew, twoje życie” to hasło zbiórka krwi, która w najbliższą sobotę 29 września 2018 r. zorganizowana będzie w CH Plaza Rzeszów. Przez cały dzień przed wejściem do Centrum od strony ul. Rejtana na wszystkich chcących honorowo oddać krew czekać będzie specjalny Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Do udziału w akcji pod hasłem „Moja krew, twoje życie” rzeszowska Plaza zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pomocą innym. Wystarczy w sobotę 29 września 2018 r. przyjść do CH Plaza Rzeszów i zgłosić się do specjalnego Krwiobusa zaparkowanego przed wejściem do Centrum od strony ul. Rejtana. Rejestracja dawców rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 16:00.

Akcja „Moja krew, twoje życie” organizowana jest już po raz kolejny przez sklep Decathlon i rzeszowską Plazę oraz RCKK w Rzeszowie. Tym razem partnerami akcji są klub fitness CityFit, Protein Bar oraz kawiarnia „Sztuka Wyboru”. Wszyscy partnerzy akcji przygotowali specjalne upominki dla osób, które zdecydują się wziąć udział w akcji i oddać swój krew.

Przed przystąpieniem do akcji należy pamiętać, że dawcą krwi może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Zgłaszając się do oddania krwi bądź jej składników (osocza czy płytek krwi) musisz legitymować się dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i numerem PESEL, może to być: dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. Każda osoba, która decyduje się zostać honorowym dawcą krwi, powinna być zdrowa, wypoczęta oraz przed oddaniem spożyć lekkostrawny i niskotłuszczowy posiłek, a także wypić około 1,5 litra płynów (woda mineralna, soki). W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz ograniczyć palenie papierosów na minimum 24 h przed oddaniem krwi. Ciężar ciała u takiej osoby nie powinien być mniejszy niż 50 kg.

Akcja „Moja krew, twoje życie” organizowana jest ze względu na braki krwi określonych grup. Organizatorzy wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie chcą w ten sposób pomóc uzupełnić zapasy, które mogą uratować życie potrzebującym. Informację o tym, która grupa krwi w tym momencie jest potrzebna najbardziej, znaleźć można na stronie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Szczegółowe informacje na temat akcji można znaleźć na stronie www.plazarzeszow.pl oraz na www.facebook.com/PlazaRzeszow.

data ostatniej modyfikacji: 2018-09-25 11:44:49
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
boks_przeglad_uczelni.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura WSPiA
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku - 6
miniatura
 
Polityka Prywatności