Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Rzeszów

Rzeszów - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2018-11-18 19:00

Rzeszów Jazz Festiwal w CH Plaza Rzeszów

Stanisław Soyka jeden z największych artystów polskiej sceny muzycznej będzie gwiazdą jednego z ostatnich koncertów w ramach Rzeszów Jazz Festiwal. Koncert, podczas którego artysta wystąpi razem z zespołem pod nazwą Soyka Kolektyw, odbędzie się w najbliższą niedzielę 18 listopada 2018 r. W CH Plaza Rzeszów. Początek koncertu o godzinie 19:00.

CH Plaza Rzeszów praktycznie od początku jest jedną ze scen największego na Podkarpaciu festiwalu jazzowego. Co roku jeden z koncertów organizowany jest w atrium Centrum. W tym roku w ramach Rzezów Jazz Festiwal wystąpi jeden z największych artystów, czyli Stanisław Soyka. W CH Plaza Rzeszów zagra razem z zespołem o nazwie SOYKA KOLEKTYW. Towarzyszyć mu będą Przemek Greger na gitarze elektrycznej i akustycznej, Zbyszek Uhuru Brysiak na instrumentach perkusyjnych, syn Kuba na perkusji i Antoni Gralak na trąbce. SOYKA KOLEKTYW stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej.

Stanisław Soyka napisał dziesiątki autorskich pieśni, lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i nie tylko. Podczas koncertów można usłyszeć pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać... Osiecka znana i nieznana”, klasyki Czesława Niemena z wydanej niedawno monografii „W hołdzie Mistrzowi”, w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”. Nie zabraknie pieśni napisanych do wierszy polskich i nie tylko poetów („Który skrzywdziłeś…” Czesława Miłosza, „Gdybym” Bolesława Leśmiana).

Warto wybrać się na koncert Soyki, bo to zupełne tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Przyjdźcie, a przekonacie się o tym osobiście – zachęcają do udziału w koncercie organizatorzy Rzeszów Jazz Festiwal.

Koncert Soyka Kolektyw odbędzie się w niedziele 18 listopada 2018 r. w CH Plaza Rzeszów. Początek o godzinie 19:00. Bilety w cenie 90 zł przedsprzedaż i 100 w dniu koncertu dostępne są na stronie: https://niezla-sztuka.pl/plany/i/Bilety/15 oraz w cafepubie Niezła Sztuka przy ul. Sobieskiego 18 (I Piętro BWA).

Soyka Kolektyw zagra w CH Plaza Rzeszów w ramach Rzeszów Jazz Festiwal – jednego z największych takich festiwali na Podkarpaciu. Impreza organizowana jest już po raz siódmy. Celem festiwalu jest pokazywanie i propagowanie w stolicy Podkarpacia szerokiego spektrum muzyki improwizowanej. Zgodnie z tradycją, festiwalowe koncerty odbywają się w różnych miejscach, do których klimatu dopasowywani są poszczególni artyści.

data ostatniej modyfikacji: 2018-11-16 10:28:04
Komentarze

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
220x300_ogolny_WSPIA.gif
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Wyszkolenie strzeleckie - 2
miniatura Budynek WSB w Poznaniu
miniatura
 
Polityka Prywatności