Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Rzeszów
2019-10-12

Oddaj krew w CH Plaza Rzeszów

„Moja krew, twoje życie” – pod takim hasłem odbędzie się kolejna zbiórka krwi i rejestracja dawców szpiku organizowana przez sklep Decathlon oraz CH Plaza Rzeszów. Dodatkowo dla wszystkich krwiodawców przygotowana zostanie strefa spotkań z dietetykiem, specjalnymi koktajlami wzmacniającymi i konkursami. Zbiórka krwi odbędzie się w najbliższą sobotę 12 października 2019 r. przed wejściem do Centrum od strony ul. Rejtana. Na wszystkich chcących honorowo oddać krew czekać będzie specjalny Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Do udziału w akcji pod hasłem „Moja krew, twoje życie” rzeszowska Plaza zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pomocą innym. Wystarczy w sobotę 12 października 2019 r. przyjść do CH Plaza Rzeszów i zgłosić się do specjalnego autobusu RCKiK zaparkowanego przed wejściem do Centrum od strony ul. Rejtana. Rejestracja dawców rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 14:00.

Przez cały czas trwania akcji na krwiodawców czekać będą dodatkowe atrakcje. Zorganizowana zostanie strefa sportu, w której będzie można zostawiać swoje dziecko na czas oddawania krwi. W CH Plaza Rzeszów będzie można skorzystać z porad Izabeli Nowickiej, dietetyka z gabinetu Bonne Sante w Rzeszowie oraz poznać analizę składu masy ciała. Każdy, kto odda krew, otrzyma specjalny „koktajl dla krwiodawcy” i będzie mógł wziąć udział w konkursie „zgaduj-zgadula”.

Akcja „Moja krew, twoje życie” organizowana jest ze względu na braki krwi określonych grup. Organizatorzy wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie chcą w ten sposób pomóc uzupełnić zapasy, które mogą uratować życie potrzebującym. Informację o tym, która grupa krwi w tym momencie jest potrzebna najbardziej, znaleźć można na stronie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Chcesz oddać krew? Sprawdź, czy możesz!

Przed przystąpieniem do akcji należy pamiętać, że dawcą krwi może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Zgłaszając się do oddania krwi bądź jej składników (osocza czy płytek krwi) musisz legitymować się dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i numerem PESEL, może to być: dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. Każda osoba, która decyduje się zostać honorowym dawcą krwi, powinna być zdrowa, wypoczęta oraz przed oddaniem spożyć lekkostrawny i niskotłuszczowy posiłek, a także wypić około 1,5 litra płynów (woda mineralna, soki). W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz ograniczyć palenie papierosów na minimum 24 h przed oddaniem krwi. Ciężar ciała u takiej osoby nie powinien być mniejszy niż 50 kg.

Akcja „Moja krew, twoje życie” odbędzie się w najbliższą sobotę 12 października 2019 r. w godzinach od 10:00 do 14:00. Organizowana jest już po raz kolejny przez rzeszowską Plazę, sklep Decathlon oraz RCKK w Rzeszowie. Partnerami akcji są klub fitness CityFit oraz gabinet Bonne Sante w Rzeszowie. Szczegółowe informacje na temat akcji można znaleźć na stronie www.plazarzeszow.pl oraz na www.facebook.com/PlazaRzeszow.

data ostatniej modyfikacji: 2019-10-11 10:53:14
Komentarze
 
Polityka Prywatności