Czy po studiach w Rzeszowie warto szukać pracy w Krakowie?

Wielu młodych decyduje się na studia w innym mieście. I nie dotyczy to tylko i wyłącznie osób pochodzących z małych miejscowości. Młodzi chcą oderwać się od dotychczasowego otoczenia, a także rodziców aby móc się usamodzielnić. Czy jednak podjęcie studiów w konkretnym mieście musi oznaczać, że podejmiemy w nim zatrudnienie po ich ukończeniu? Jak to wygląda w przypadku absolwentów rzeszowskich uczelni? Ilu z nich zdecydowało się pozostać w Rzeszowie i szukać w nim pracy dla siebie? Jak wielu zdecydowało się na wyjazd?

Kraków - postaw na pracę z perspektywami

Choć w Rzeszowie znajdziemy wiele uczelni o wysokim poziomie nauczania, nie wszyscy ich absolwenci decydują się pozostać w stolicy Podkarpacia. Studia dla wielu młodych osób są odskocznią, która pozwala szumnie wykorzystać ata młodości. Kiedy przychodzi czas na podjęcie zatrudnienia wielu z nich decyduje się odciąć grubą kreską od miasta, w którym nie tylko pilnie się uczył, ale również imprezowało. Stąd też praca Kraków jest tematem, który niezwykle często pojawia się podczas rozmów absolwentów rzeszowskich uczelni. Kraków jest miastem, który zapewnia ogromne perspektywy rozwoju. I choć Rzeszów także prężnie się rozwija, wielu młodych wybiera właśnie karków ze względu nie tylko na liczne oferty pracy, ale sam klimat miasta, który sprawia, że codzienne wstawanie do pracy jest czystą przyjemnością.

Praca w Krakowie - co z zarobkami?

Na pracę w Krakowie absolwenci rzeszowskich uczelni decydują się również ze względu na wyższe zarobki. Mediana zarobków w Małopolsce jest znacznie niższa niż na Podkarpaciu. A jak wiadomo dla osób młodych, wkraczających w dorosłe, odpowiedzialne życie, w którym nie brak dzieci, zarobki mają ogromne znaczenie. W Krakowie możemy natrafić na ofert pracy niemal w każdym sektorze. Prężnie działa również sektor turystyki, jeśli więc skończyłeś studia związane właśnie z nią, stolica małopolski jest doskonałym miastem na znalezienie nie tylko dobrze płatnego zatrudnienia, ale również na spełnienie swoich marzeń związanych z idealnym zawodem. W końcu studiowanie kierunków związanych turystyką świadczy o tym, jak wielką pasją ją darzymy. A z pewnością nie ma nic lepszego niż znalezienie pracy, która jest jednocześnie naszą pasją.


Zanim jednak podejmiesz kroki związane z przeprowadzką z Rzeszowa do Krakowa, upewnij się, czy pracę, o której marzysz nie możesz wykonywać zdalnie. Coraz więcej firm decyduje się na ten model pracy, przez co możesz pracować dla krakowskiej firmy z dowolnego miejsca w kraju, także z Rzeszowa - jeśli nie chcesz się z nim rozstawać.


data ostatniej modyfikacji: 2021-05-28 14:01:31
Komentarze
 
Polityka Prywatności