Budowa CEM w Kielnarowej najlepiej zarządzanym projektem w Polsce!

Dział: Rzeszów

Budowa Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej została uznana za najlepiej zarządzany projekt w Polsce w konkursie Polish Project Excellence Award 2010. Nagrodę odebrał główny wykonawca prac, firma BEST Construction.

- Wszystkie finałowe zespoły projektowe osiągnęły wysoki poziom w zarządzaniu projektami. PPEA jest jednak konkursem, w którym, zwycięzca może być tylko jeden. W tym roku główną nagrodę otrzymała firma Best Construction za projekt „Budowy budynku Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej k/Rzeszowa”. Gratulujemy! - usłyszał podczas uroczystej gali wręczenia nagród Pan Jacek Pieta z BEST Construction.

Wszystko rozpoczęło się 27 lipca 2009 roku, kiedy to Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie podpisała umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Dzięki temu uruchomiła inwestycję o wartości przekraczającej 27 mln. złotych. To jedyna uczelnia niepubliczna w Polsce, która otrzymała środki z programu Rozwój Polski Wschodniej.


Idealnym miejscem pod budowę takiego obiektu jest Kampus WSIiZ w Kielnarowej. Tam właśnie
w styczniu 2011 roku oddany do użytku zostanie nowoczesny obiekt o łącznej powierzchni użytkowej  ponad 5 000 m2.

W obiekcie znajdzie się wielka sala wykładowa na 300 osób, specjalistyczne laboratoria informatyczne, chemiczne, fizyczne, fotograficzne, filmowe, medyczne i inne. Wszystkie będą wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Będzie on dobrze służył studentom wszystkich kierunków, realizowanych w WSIiZ. Dzięki tej inwestycji,
liczba laboratoriów wzrośnie do ponad 60!

- Nowa inwestycja świetnie będzie służyć budowie społeczeństwa informacyjnego w naszym regionie. Zwiększy się jakość kształcenia na poziomie wyższym. Będziemy też lepiej przygotowywać kadry nowoczesnej gospodarki w regionie - mówi Konrad Łoboda, koordynator projektu.

Kiedy projekt zostanie zrealizowany Podkarpacie zyska znakomite centrum umożliwiające łączenie teorii z praktyką przekute na programy nauczania odpowiadające bezpośrednio na zapotrzebowanie rynku. Dzięki temu zwiększa się szansa, że zdolna młodzież z regionu nie będzie emigrowała, a następnie, jako znakomicie wykwalifikowana, zasili rozwijające się sektory rynku, m.in. wysokich technologii w województwie podkarpackim.

źródło: WSIiZ


ostatnia zmiana: 2010-11-12
Komentarze
Polityka Prywatności