NEWSY Rzeszów i podkarpackie

Bartłomiej Sienkiewicz, b. Minister Spraw Wewnętrznych i Koordynator ds. służb specjalnych, współtwórca Ośrodka Studiów Wschodnich, znany publicysta i historyk to nowy wykładowca WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. W semestrze zimowym poprowadzi cyklu pilotażowych wykładów otwartych z obszaru tzw. „War Studies”. W wykładach z cyklu „Spotkania z Ciekawym Człowiekiem” uczestniczyć będą głównie studenci studiów II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”.
Dr hab. Zbigniew Ćwiąkalski, prof. WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej postanowieniem Prezydenta RP z dnia 21 lipca 2020 r. otrzymał tytuł naukowy profesora nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne. Jest to najwyższy tytuł naukowy, jaki można otrzymać w Polsce.
Prawie 110-ciu studentów z 10 grup seminaryjnych w ten weekend przystąpi do egzaminu dyplomowego kończącego studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Obrony – zgodnie z oczekiwaniami studentów – organizowane będą stacjonarnie w budynkach Uczelni. Zostały jednak dokładnie zaplanowane pod względem godziny, sal i wszelkich wymogów sanitarno-epidemiologicznych.
Wykładowcy, pracownicy administracji oraz studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej włączyli się w akcję #GaszynChallenge. Uczelnia nominowana została przez firmę Karabela, a reprezentacja WSPiA podjęła wyzwanie, wspierając akcję zbiórki pieniędzy na leczenie Wojtka cierpiącego na SMA.
Zarządzanie wirtualnym biurem podróży będzie głównym zadaniem konkursowym podczas II Rzeszowskiego Turnieju Biznesowego. Konkurs organizowany jest przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą w ramach XII Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W rozgrywce może uczestniczyć 8 trzyosobowych zespołów. Na zgłoszenia uczestników organizatorzy czekają do wtorku 19 listopada 2019 r.
Wirtualna mapa zagrożeń, baza pism i orzecznictwa sądowego, e-usługi związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz wspomaganie edukacji i komunikacji ze studentami to główne zadania 12 e-usług edukacyjnych stworzonych przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. Usługi służą nie tylko studentom, ale także mieszkańcom Podkarpacia. Platforma postały w ramach wartego ponad 5 mln 600 tys. zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.
Celem projektu jest wzrost aktywności zawodowej osób młodych do 29 roku życia, biernych zawodowo, dzięki nabyciu przez nich kwalifikacji zawodowych dopasowanych do potrzeb pracodawców oraz doświadczenia zawodowego umożliwiającego trwałą integrację z rynkiem pracy.
Prawie 700-set studentów, dwóch DJ-ów, dwa parkiety, fotobudka i koncert gwiazdy – tak wyglądały tegoroczne Otrzęsiny Pierwszaków WSPiA. Najpierw odbyło się pasowanie i przysięga pierwszaków. Przed północą na scenie pojawiła się CLEO z jej największymi przebojami. Zabawa trwała do białego rana.
Ponad 5 tys. studentów, w tym ponad 2 tys. przyjętych na pierwszy rok studiów rozpoczęło naukę w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Najstarsza niepubliczna Uczelnia na Podkarpaciu zainaugurowała w sobotę 5 października 2019 r. nowy Rok Akademicki 2019/2020. W 25. Uroczystej Inauguracji uczestniczyło kilkaset osób: zaproszonych gości, studentów oraz pracowników WSPiA.
Wręczenie dyplomów ukończenia studiów, nagrody dla najlepszych absolwentów oraz wspólne zdjęcie z władzami Uczelni i kadrą dydaktyczną. Tak wyglądała zorganizowana w sobotę 21 wrześnie 2019 r. Graduacja tegorocznych absolwentów WSPiA. Dyplomy ukończenia studiów odebrały osoby, które studiowały na kierunku: „administracja”, „bezpieczeństwo wewnętrzne”, „prawa” oraz „zarządzanie”.
Pomoc w zarządzaniu, prowadzeniu administracji, organizacji przedsięwzięć i zbiórek pieniędzy prowadzonych przez fundacje, stowarzyszenia i organizacje pożytku publicznego to główne założenia projektu Akademia „Pro bono”. Akademię stworzyli i prowadzą studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej działający w Klinice Przedsiębiorczości. Dzięki temu już w czasie studiów mogą zdobywać cenne doświadczenie, pomagając potrzebującym.
Nadal możesz zapisać się na studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Dodatkowy nabór trwa do 28 września.
Naukowcy z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego od 4 lat przywracają pamięć o krwawych walkach z udziałem wielu naszych rodaków, które toczyły się ponad 100 lat temu na polsko-słowackim pograniczu na Podkarpaciu. Znajdujące się tam setki niszczejących obiektów militarnych były do tej pory białą kartą na naukowej i konserwatorskiej mapie regionu. Wkrótce się to zmieni również za sprawą specjalnej aplikacji mobilnej.
Drużyna siedmiu studentów kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej to reprezentacja naszej Uczelni, która wystartowała w tegorocznej edycji T-Mobile Liga Akademicka. Studenci WSPiA jako nowicjusze dzielnie walczyli w sezonie letnim League of Legends, kończąc swoje zmagania na ćwierćfinałach. T-Mobile Liga Akademicka jest pierwszą i największą ligą e-sportowa w Polsce skierowana do społeczności studenckiej.
Prawie 450 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych m.in. ze strzelania, technik interwencyjnych i samoobrony zakończonych egzaminem i wydaniem certyfikatów uprawniających do wpisu na listę kwalifikowanych pracowników ochrony. Tak wyglądało specjalistyczne szkolenie, w którym uczestniczyło 40 studentów III roku studiów I stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.
Blisko 1200 uczniów z podkarpackich szkół, studentów i mieszkańców Rzeszowa wzięło udział w VI Podkarpackim Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wydarzenie po raz kolejny zorganizowała WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa przy współpracy blisko 30 różnych służb mundurowych i organizacji zajmujących się szeroko rozumianym bezpieczeństwem. W tym roku Święto odbyło się pod hasłem „Leopold Lis-Kula - młody patriota wzorem do naśladowania dla młodzieży XXI wieku”.
Nowi wykładowcy – profesorowie m.in. z Karkowa, Łodzi, Lublina, Białegostoku oraz nowoczesne metody nauczania, sprawdzania wiedzy i upraktycznianie zajęć dydaktycznych – to sposoby WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej na wzmacnianie swojej pozycji w polskim szkolnictwie wyższym, a także rozwój rzeszowskiego ośrodka akademickiego. Uczelnia, zatrudniając nowych pracowników naukowych, stawia na rozwój i umacnianie swojej pozycji na rynku edukacyjnym.
Prawie 10 tysięcy zł udało się zebrać podczas biegu charytatywnego na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Impreza pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” odbyła się w niedziele 24 marca 2019 r. Zorganizowało ją troje studentów pierwszego roku zarządzania w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.
Technologia VR pomoże studentom prawa i bezpieczeństwa wewnętrznego na specjalności kryminalistyka i kryminologia w nabyciu praktycznych umiejętności koniecznych w późniejszej pracy zawodowej. Asseco Data Systems wspólnie z WSPiA Rzeszowską Szkołą Wyższą uruchomiło nowoczesne laboratorium wirtualnej rzeczywistości „Cyber Crime”. Rzeszowska uczelnia jest pierwszą na Podkarpaciu i jedną z trzech w Polsce, które w procesie kształcenia wykorzystują symulator „Wirtualnej Sceny Zbrodni”.
Anna Syvokobylska, studentka III roku studiów I stopnia na kierunku „administracja” w WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej wywalczyła szansę na start w Arnold Classic XPC World 2019 najbardziej znanych i prestiżowych zawodach na świecie. Reprezentantka KU AZS WSPiA walczyła o tę możliwość przez cały ubiegły rok, startując w 15 różnych zawodach i zdobywając wiele złotych i srebrnych medali.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności