WSIiZ wzbogaciła ofertę o nowe kierunki
4 kwietnia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczyna się rekrutacja na rok akademicki 2011/2012. Uczelnia, która na bieżąco weryfikuje i poszerza ofertę w oparciu o zapotrzebowania rynku pracy, przygotowała dla przyszłych studentów kilka nowości.
Kandydaci na studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia mogą składać dokumenty do 30 lipca w dziale rekrutacji WSIiZ przy ul. Sucharskiego 2. Więcej szczegółowych informacji mogą znaleźć na stronie: kandydaci.wsiz.rzeszow.pl i na profilu na facebook.com/WSIiZwRzeszowie.
Rynek potrzebuje logistyków i finansistów
Od nowego roku akademickiego uruchamiamy studia inżynierskie I stopnia na kierunku logistyka (7 semestrów). Studenci będą mieć do wyboru 2 specjalności: transport i spedycja oraz informatyka w systemach logistycznych. Logistyka to interdyscyplinarny kierunek. Pozwala na zdobycie wiedzy i umiejętności m.in. z inżynierii systemów, projektowania procesów, marketingu, zarządzania i ekonomii.
To wymarzone studia dla osób, które myślą o pracy na kierowniczych stanowiskach w firmach zajmujących się transportem, spedycją, organizacją wewnętrznych i zewnętrznych przepływów materiałów, ludzi i informacji. Po studiach można zostać m.in. menedżerem organizacji ruchu transportowego, menedżerem lean albo inżynierem systemów informatycznych w centrach magazynowych i telepatycznych lub prowadzić własną firmę logistyczną – mówi Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.
Dynamiczny rozwój rynku usług finansowych i księgowych sprawił, iż wzrasta zapotrzebowanie na doradców finansowych i podatkowych, a także na księgowych i kontrolerów. Od października WSIiZ planuje uruchomić studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość (6 semestrów). Studenci uzyskają zaawansowaną wiedzę z zakresu rachunkowości i podatków, również według światowych standardów oraz umiejętność posługiwania się zintegrowanymi systemami informatycznymi, niezbędnymi w zarządzaniu firmą. Zdobędą teoretyczną i praktyczną wiedzę i umiejętności pozwalające świadczyć profesjonalną obsługę finansową firm. Ten kierunek umożliwia znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy w komórkach finansowo-księgowych przedsiębiorstw i instytucji oraz w administracji. Absolwenci będą przygotowani do zarządzania działem finansowo-księgowym i prowadzenia własnej firmy. To studia dla przyszłych doradców finansowych, ubezpieczeniowych, a także księgowych, pracowników banku i pośredników finansowych, a nawet maklerów giełdowych. Studenci mają do wyboru 2 specjalności: rachunkowość i finanse menedżerskie oraz inwestycje kapitałowe.
Unia poszukuje fizjoterapeutów
- Od października planujemy też uruchomić studia I stopnia na kierunku Fizjoterapia (7 semestrów). W Polsce i w Europie brakuje wykwalifikowanych kadr w zakresie rehabilitacji medycznej i psychospołecznej. W rehabilitacji zgodnej ze standardami UE, kluczową rolę w postępowaniu leczniczo-terapeutycznym pełni zespół rehabilitacyjny, którego członkiem jest też specjalista fizjoterapii, dlatego jest to kierunek z przyszłością. W nadchodzących latach zwiększy się też zakres zadań rehabilitantów osób niepełnosprawnych – podkreśla Pasieczna.
Absolwenci bez problemu znajdą dobrze płatną pracę w kraju i za granicą, np. w szpitalach klinicznych, przychodniach i gabinetach specjalistycznych, a także sanatoriach, szpitalach uzdrowiskowych, ośrodkach odnowy biologicznej i SPA. Mogą też liczyć na zatrudnienie w przychodniach medycyny sportowej i klubach sportowych. Będą też przygotowani do wykonywania usług rehabilitacyjnych w miejscu zamieszkania chorego. Posiadamy bardzo dobrze wyposażoną bazę dla kształcenia fizjoterapeutów - m.in. laboratorium anatomii i fizjologii wysiłku, kinezyterapii i masażu, halę sportową z zapleczem odnowy biologicznej i laboratoria komputerowe. Uczelnia ma podpisane umowy współpracy ze szpitalami na Podkarpaciu, m.in. z zespołem szpitali uzdrowiskowych Rymanów Zdrój, gdzie studenci będą odbywać zajęcia praktyczne. WSIiZ uruchomił Centrum Rehabilitacyjno-Medyczne REH-MEDIQ o powierzchni ponad 1 000 m2, gdzie studenci będą odbywać zajęcia praktyczne. Centrum wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt. W pracowni kinezyterapii jest druga w Polsce nowoczesna platforma wibracyjna BMS. Pracownia zaopatrzona jest też m.in. w system oceny funkcjonalnej FMS i Y-balance test (określanie ryzyka urazu u sportowców), kolumnę omega do ćwiczeń funkcjonalnych, salę ćwiczeń równowagi, kontroli nerwowo-mięśniowej i sensomotoryki.
Absolwenci będą przygotowani do planowania i realizowania całego procesu rehabilitacyjnego. Dzięki dużej ilości zajęć praktycznych, zostaną przygotowani do samodzielnej działalności zawodowej i funkcjonowania w zespołach rehabilitacyjnych. Uzyskają umiejętności niezbędne do wykonywania wszelkich zabiegów fizjoterapeutycznych.
Jedyna specjalność w Polsce
Od października WSIiZ planuje też uruchomić studia I stopnia na kierunku filologia (filologia angielska) - 6 semestrów (stacjonarne), 7 semestrów (niestacjonarne).
Biegła znajomość co najmniej jednego języka obcego jest standardem w biznesie, turystyce i przemyśle, ale także w dziedzinach związanych z wojskowością i administracją.
- Absolwenci tego kierunku będą biegle władać nie jednym, a dwoma językami: angielskim i drugim wybranym: np. niemiecki lub rosyjski. Gwarancją kwalifikacji językowych będzie dobrze dobrany wachlarz zajęć językowych, językoznawczych, a także praktyki. Będziemy kształcić m.in. tłumaczy i specjalistów w dziedzinie języka biznesu, a także specjalistów ds. handlu zagranicznego i konsultantów biznesowych ds. współpracy międzynarodowej – podaje szczegóły rzeczniczka WSIiZ.
Studia stanowią też świetne przygotowanie do pracy na stanowiskach kierowniczych w firmach i organizacjach społeczno-politycznych, a także międzynarodowych firmach i instytucjach (np. Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Kancelaria Sejmu). Przygotujemy też specjalistów ds. współpracy międzynarodowej w urzędach wojewódzkich, marszałkowskich, powiatowych i gminnych.
Studenci będą mieli do wyboru 2 specjalności: translatorykę i komunikację międzykulturową w biznesie. W programie studiów będzie m.in.: socjolingwistyka, psycholingwistyka, komunikacja międzykulturowa, historia kultury i literatury angielskiej i duża liczba godzin praktycznej nauki języka angielskiego i drugiego wybranego.
- Od października 2010 roku uruchomiliśmy jako jedyna uczelnia w Polsce i jedna z 4 w Europie bezpłatną anglojęzyczną ścieżkę kształcenia Aviation Management (zarządzanie naziemna infrastrukturą lotniczą) dla studentów Ekonomi, na studiach I stopnia. Z badań rynku pracy przeprowadzonych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego wynika, iż w ciągu najbliższych 10 -15 lat wzrośnie zapotrzebowanie na osoby posiadające kompetencje w obszarze lotnictwa cywilnego. W przyszłości może brakować około 25 tysięcy pracowników na polskich lotniskach. Studia Aviation Management będą trwać 6 semestrów, przewidują realizację praktyk zawodowych w międzynarodowych portach lotniczych. Zajęcia specjalnościowe będą prowadzone przez międzynarodowych praktyków z branży lotniczej.
Lider wśród polskich uczelni
WSIiZ, która istnieje od 15 lat znajduje się w czołówce szkół wyższych w Polsce pod względem wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań technologicznych w kształceniu, zarządzaniu i obsłudze studentów. Uczelnia zdobyła II miejsce w rankingu Akademickiego Centrum Informacyjnego w Poznaniu na „Najbardziej innowacyjną i kreatywną uczelnię w Polsce”. - Pierwsi w Polsce wprowadziliśmy w 2006 r. legitymacje elektroniczne, a od bieżącego roku akademickiego jako jedni z pierwszych wprowadziliśmy elektroniczne indeksy – podkreśla Pasieczna.
W 2010 roku uczelnia zajęła I miejsce w ogólnopolskim rankingu niepublicznych szkół wyższych „Wprost”.
WSIiZ to uczelnia międzynarodowa, w której kształci się ok. 9 tys. studentów, w tym ok. 900 obcokrajowców z 21 państw z całego świata. Uczelnia ma trzy kampusy: w Rzeszowie, Tyczynie i w Kielnarowej, gdzie mieści się akademik o wysokim standardzie, jedna z największych hal sportowych w Polsce i kilkadziesiąt laboratoriów specjalistycznych. Jest też hotel z sauną i spa, stajnia i park linowy.
Najważniejszą inwestycją w kampusie w Kielnarowej jest otwarte w tym roku Centrum Edukacji Międzynarodowej. Nowoczesny, w pełni zinformatyzowany obiekt dydaktyczny wyposażony jest m.in. w sale wykładowe i ćwiczeniowe, salę audytoryjną dla 300 osób, bibliotekę multimedialną i 17 laboratoriów wykorzystujących najnowsze technologie tele-informatyczne (np. laboratorium automatyki i robotyki, przetwarzania obrazu i rzeczywistości wirtualnej, czy laboratorium Inteligentnych Systemów Informacyjnych).
ostatnia zmiana: 2011-03-31