Rekrutacja do 28 września

Dział: Rzeszów

Przyszli studenci maja jeszcze tylko 4 dni na złożenie dokumentów do Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Uczelnia kończy II turę naboru 28 września.

- Przyjmujemy jeszcze podania na ekonomię, filologię angielską oraz grafikę komputerową w mediach, a także na niestacjonarne studia I stopnia na kierunku informatyka i ekonometria - informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Nowy kierunek - informatyka i ekonometria

W I turze rekrutacji najwięcej kandydatów złożyło podania na informatykę. Dla kandydatów, którzy z powodu limitu miejsc nie zostali przyjęci uczelnia proponuje nowy kierunek informatyka i ekonometria. Te studia wykształcą specjalistów w zakresie technologii informatycznych oraz narzędzi analizy matematyczno-ekonomicznej. Będą więc przygotowani do pracy na stanowiskach wymagających stosowania narzędzi informatyki z uwzględnieniem realiów zarządzania przedsiębiorstwami.

- Kanon informatyczny (architektura systemów komputerowych, algorytmy, bazy danych, programowanie, grafika, systemy i sieci komputerowe) został rozbudowany o przedmioty odpowiadające wymogom współczesnego rynku pracy, m.in. zarządzanie, rachunkowość, badania operacyjne i ekonomia w praktyce - mówi dr Mariusz Wrzesień, prodziekan Wydziału Informatyki Stosowanej WSIiZ.

Studenci Informatyki i ekonometrii będą korzystać z nowoczesnych laboratoriów teleinformatycznych. Dzięki temu zdobędą praktyczne umiejętności, tak cenione przez pracodawców.

Pomogą założyć firmę

Wraz z rozwojem gospodarczym państw wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów związanych z różnymi obszarami ekonomii. Zarządzanie lotnictwem (elitarna ścieżka kształcenia Aviation Management), biznes międzynarodowy, handel i marketing oraz zarządzanie biznesem - takie specjalności na studiach I stopnia można wybierać na kierunku Ekonomia. I najważniejsze, WSIiZ jako jedyna uczelnia w Polsce oferuje studentom specjalność warsztat biznesowy.

- Praktycy związani z biznesem będą uczyć jak założyć, poprowadzić i rozwinąć własną działalność gospodarczą. Swoje biznesplany studenci będą mogli wykorzystać w pracach dyplomowych. Najlepsze pomysły zostaną dofinansowane z funduszu zalążkowego w projekcie Innofund - zachęca Urszula Pasieczna.

W programie nauczania stosowane są aktywne metody dydaktyczne, jak choćby case study, gry strategiczne. Studenci odbywają ćwiczenia w nowoczesnym laboratorium finansowym. Spora cześć Zajęć prowadzona jest przez praktyków. Studenci zdobywają wiec głównie widzę praktyczną, również podczas staży i praktyk w znanych polskich i zagranicznych firmach.

W programie studiów m.in.: kierowanie zespołami ludzkimi, przedsiębiorczość innowacyjna, podstawy marketingu, finanse przedsiębiorstw, ekonomika przedsiębiorczości, ubezpieczenia, bankowość, globalizacja procesów gospodarczych.

Maturzyści wybierają WSIiZ z wielu powodów. Uczelnia znana jest z wykorzystywania zaawansowanych technologii informatycznych w procesie dydaktycznym. Jako pierwsza wprowadziła elektroniczne legitymacje i e-indeksy. WSIiZ ma 70 nowoczesnych laboratoriów (m.in. automatyki i robotyki, kryminalistyki, kosmetologii i laboratorium finansowe), w których studenci kształcą umiejętności praktyczne, bardzo cenione przez przyszłych pracodawców.

WSIiZ ma znakomitą kadrę uznaną w Polsce i za granicą. W uczelni wykładają światowej sławy autorytety: m.in. prof. Jan Winiecki, członek Rady Polityki Pieniężnej, prof. Bartłomiej Kamiński z Uniwersytetu Maryland w USA, doradca Banku Światowego oraz prof. Jan Hertrich-Woleński, członek PAN, Towarzystwa Naukowego Warszawskiego oraz Międzynarodowego Instytutu Filozofii, odznaczony Krzyżem Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, prof. Aleksander Hall, uhonorowany Orderem Orła Białego.

Studentów przyciąga też możliwość zdobycia międzynarodowych certyfikatów, podnoszących kwalifikacje na rynku pracy i bardzo cenionych przez pracodawców. Do tej pory uczelnia wydała ok. 60 tys. międzynarodowych certyfikatów, głównie informatycznych i językowych. Dodatkowy atut to międzynarodowość. W WSIiZ studiuje ok. 1000 studentów z zagranicy z kilkunastu państw z całego świata.

opublikowano: 2012-09-25
ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Ostatnie:
27.09.2012 10:18
Dodał(a): ~Ela
O kurcze... to muszę się pośpieszyć... mam tylko pytanie. Czy na tym kierunku http://kandydaci.wsiz.rzeszow.pl/pl/studia-i-stopnia/informatyka-i-ekonometria będzie dużo matematyki?
Polityka Prywatności