W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania rok akademicki 2012/2013 rozpoczęło prawie 9 tys. studentów, w tym ponad 2,5 tys. studentów pierwszego roku. Trzeci rok z rzędu rekrutacja utrzymuje się na podobnym poziomie pomimo pogłębiającego się niżu demograficznego. - Łącznie w uczelni studiuje 1300 studentów obcokrajowców, w tym 5 osób z Chin, to najwięcej w Polsce - mówi Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.
WSIiZ istnieje od 16 lat. Uczelnia ma uprawnienia do kształcenia na 21 kierunkach. Do tej pory rzeszowską szkołę wyższą ukończyło ok. 30 tys. absolwentów.
Maturzyści wybierają WSIiZ z wielu powodów. Uczelnia znana jest z wykorzystywania zaawansowanych technologii informatycznych w procesie dydaktycznym. Jako pierwsza wprowadziła elektroniczne legitymacje i e-indeksy. W trosce o stałe podnoszenie jakości kształcenia, uczelnia systematycznie zwiększa liczbę specjalistycznych laboratoriów. Obecnie ma ich 70 (w tym m.in. 17 laboratoriów wysokich technologii teleinformatycznych, np. laboratorium grafiki 3D, automatyki i robotyki i jaskinia 3D, a także kryminalistyki, hodowli tkanek i komórek, kosmetologii i laboratorium finansowe). W specjalistycznych pracowniach z najnowszym sprzętem studenci kształcą umiejętności praktyczne, bardzo cenione przez przyszłych pracodawców.
WSIiZ od lat zajmuje czołowe lokaty w ogólnopolskich rankingach. W zestawieniu przygotowanym przez WPROST zdobyła I miejsce wśród polskich uczelni niepublicznych. W tegorocznym rankingu Rzeczypospolitej i Perspektyw jest najlepszą uczelnią niepubliczną z uprawnieniami magisterskimi. Zajmuje też 1 lokatę wśród wszystkich prywatnych szkół wyższych w Polsce południowo-wschodniej. Uczelnię wyróżnia jakość i poziom kształcenia, znakomita baza dydaktyczna, rozwój naukowy i międzynarodowość oraz wykorzystanie grantów unijnych, a także harmonijne współdziałanie w 3 obszarach aktywności: dydaktyki, nauki i usług, co zdaniem rektora Tadeusza Pomianka, daje gwarancję efektywnego kształcenia.
- Oferowane przez nas kierunki tworzone są po dokładnych analizach zapotrzebowania rynku pracy. Zdobyliśmy 7 miejsce w Polsce w badaniach TNS PENTOR pod względem preferencji pracodawców. Taki wynik pokazuje, że absolwenci WSIiZ są wysoko cenieni na rynku pracy w całej Polsce. - podkreśla rzecznik WSIiZ.
WSIiZ na bieżąco wzbogaca ofertę. Uczelnia jako jedyna w Polsce i jedna z pięciu w Europie prowadzi anglojęzyczne studia Aviation Management (zarządzanie lotnictwem). W tym roku poszerzyła ofertę o 3 nowe kierunki na studiach I stopnia: fizjoterapia, logistyka i filologia angielska, a także pierwsza w Polsce wprowadziła specjalność warsztat biznesowy. Studenci WSIiZ będą uczyć się praktycznie, jak założyć i poprowadzić własną firmę. Stworzone przez siebie biznesplany będą mogli wykorzystać w pracach dyplomowych i wcielić w życie z pomocą ekspertów-praktyków. Najciekawsze dostaną dofinansowanie na rozpoczęcie działalności.
W uczelni pracuje wiele autorytetów w swoich dziedzinach, m. in. prof. Jak Winiecki, członek Rady Polityki Pieniężnej, prof. Bartłomiej Kamiński, doradca Banku Światowego, prof. nadzw. dr hab. Aleksander Hall, a także profesorowie z USA i Europy Zachodniej.
Studentów przyciąga też możliwość zdobycia międzynarodowych certyfikatów, bardzo cenionych przez pracodawców. Do tej pory uczelnia wydała ok. 60 tys. międzynarodowych prestiżowych certyfikatów, głównie informatycznych i językowych. Dodatkowy atut to międzynarodowość. W WSIiZ studiuje ponad 1 300 studentów z zagranicy z kilkunastu państw z całego świata.