Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie podpisała umowę o współpracy z Asseco Poland. Specjaliści z największej polskiej firmy informatycznej poprowadzą zajęcia na kierunkach: inżynieria oprogramowania i analityk biznesowy, na które właśnie rozpoczęła się rekrutacja.
Zajęcia będą prowadzone przez praktyków z firmy Asseco i kadrę WSIiZ, którzy wspólnie opracowali program merytoryczny kierunków. Takie połączenie wiedzy i doświadczenia ma dać praktyczne przygotowanie w obszarach poszukiwanych na rynku pracy. W ramach umowy specjaliści Asseco przeprowadzą 112 godzin na kierunku analityk biznesu i 60 godzin na kierunku inżynieria oprogramowania. W trosce o czas i wygodę słuchaczy część zajęć będzie odbywać się w trybie online.
Pracodawcy poszukują analityków biznesu
Obydwa kierunki bardzo mocno wpisują się w oczekiwania pracodawców, którzy poszukują kompetentnych pracowników z konkretnymi kwalifikacjami w tych obszarach.
Analityk biznesowy to bardzo rzadka propozycja polskich uczelni. WSIiZ realizuje ją wspólnie z Asseco z uwagi na brak wykwalifikowanych w tym obszarze specjalistów.
- W Polsce brakuje osób posiadających umiejętności i kompetencje w zakresie analizy biznesowej, szczególnie w projektach o międzynarodowym zasięgu. Rekrutacja odpowiednich kandydatów do pracy jest procesem długotrwałym i bardzo pracochłonnym. Wiedzę niezbędną w tym obszarze najlepiej uzyskać od praktyków. Specjaliści z Asseco posiadają bogate doświadczenie. Współpraca z WSIiZ to dla nas możliwość pozyskania do pracy osób, u których dostrzeżemy potencjał oraz chęć rozwoju w tym kierunku - mówi Bożena Rumak, Dyrektor Działu Analiz w Departamencie Planowania i Rozwoju Produktów Asseco Poland, nadzorująca program studiów analityk biznesowy.
Analityk biznesowy to studia, które dają wiedzę i umiejętności w 3 obszarach: rola i zadania analityka biznesowego, zarządzanie wymaganiami do systemów IT oraz wyznaczania celów i ich efektywnej realizacji. W ramach zajęć wykorzystywane będą nowoczesne narzędzia i oprogramowanie do modelowania procesów biznesowych.
Inżynieria oprogramowania to studia dla osób z wykształceniem informatycznym, które będą miały możliwość zapoznania się ze środowiskami programistycznymi, organizacją pracy w grupie projektowej i nowoczesnymi technikami wytwarzania oprogramowania.
- Uczestnicząc w autoryzowanych szkoleniach z zakresu programowania (Java SE 7 Fundamentals i Java SE 7 Programming) słuchacze zapoznają się z zagadnieniami związanymi z tworzeniem aplikacji przy wykorzystaniu nowoczesnych języków programowania. Zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu baz danych i zostaną przygotowani do uzyskania certyfikatu - podkreśla Marta Cisek-Babiarz, dyrektor Centrum Studiów Podyplomowych WSIiZ.
Połączenie sił liderów
WSIiZ ma w ofercie różnorodne studia podyplomowe tworzone we współpracy z firmami i instytucjami, m.in. ze Stowarzyszeniem Mediatorów Polskich, Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej, Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych, Podkarpackim Stowarzyszeniem Zarządców Nieruchomości, Technischer Überwachungs Verein (Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego). Ideo SA oferuje 3 najlepszym absolwentom kierunku marketing w sieci i techniki multimedialne płatny 2-miesięczny staż. Na większości kierunków zajęcia prowadzą doświadczeni praktycy.
- Współpraca z Asseco to kolejny krok na drodze do zacieśniania kooperacji uczelni z sektorem gospodarki. Od lat tworzymy programy studiów wraz z praktykami biznesu. Naszym celem jest kształcenie praktyczne. Dzięki współpracy z Asseco, dajemy szansę słuchaczom studiów podyplomowych na zdobycie kwalifikacji bardzo poszukiwanych na rynku pracy - mówi dyrektor CSP WSIiZ.
Asseco Poland to największa spółka informatyczna notowana na giełdzie i 6 producent oprogramowania w Europie. Buduje i wdraża kompleksowe systemy informatyczne dla wszystkich sektorów gospodarki, m.in. dla: ZUS, PKO Bank Polski, MSW. Jest największym polskim pracodawcą w sektorze IT. Pracownicy Asseco to specjaliści, którzy poza znajomością technologii, metod tworzenia i wdrażania oprogramowania, dysponują wiedzą i doświadczeniem biznesowym w zakresie kluczowych gałęzi gospodarczych. Z kolei WSIiZ działa na rynku od 1996 roku. Jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w kraju. W Rankingu Szkół Wyższych tygodnika WPROST z 2014 r. WSIiZ zajęła 4 miejsce wśród niepublicznych szkół wyższych, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez pracodawców i 5 lokatę wśród uczelni z tego sektora najbardziej cenionych przez pracodawców. Obecnie kształci około 8000 studentów, w tym 1500 obcokrajowców z krajów Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk.
Więcej informacji: www.podyplomowe.wsiz.pl