Kandydaci na studia mają do wyboru pięć specjalności:
- Architektura usług internetowych
- Grafika w rozrywce cyfrowej
- Inżynieria produkcji oprogramowania
- Sieci i bezpieczeństwo - CISCO
- Systemy informatyczne w zarządzaniu
Dowiedz się więcej o specjalnościach
Szczegółowe informacje na temat każdej specjalności kandydaci na studia uzyskają m.in. podczas Dnia Nowych Technologii, który odbędzie się 15 stycznia [
dowiedz się więcej]. Podczas tego wydarzenia studenci wezmą udział w interesujących warsztatach informatycznych. Będą też mogli starać się o pracę w firmie Cisco.
Zajęcia na studiach stacjonarnych, zgodnie z wypracowanym w latach ubiegłych i korzystnym dla studentów rozwiązaniem, będą odbywały się w godzinach popołudniowych. Umożliwia to podjęcie pracy lub udział w licznych stażach oferowanych m.in. przez Biuro Karier WSIiZ. Nauka na studiach niestacjonarnych będzie z kolei realizowana w soboty i niedziele.
Studenci i absolwenci Informatyki odnoszą sukcesy
O jakości studiów w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przekonało się już wielu studentów i absolwentów, którzy dzięki skorzystaniu z oferty WSIiZ, mają dziś dobrą i satysfakcjonującą pracę.
Najświeższym przykładem owocnej współpracy uczelni z firmami informatycznymi jest Szymon Pociask, student WSIiZ na studiach II stopnia na kierunku Informatyka. W trakcie nauki odbył staż w rzeszowskim oddziale katowickiej firmy JCommerce SA, zajmującej się tworzeniem oprogramowania biznesowego. Podczas realizacji stażu, zrobił tak dobre wrażenie na pracodawcy, że od razu został przyjęty do pracy. - Wybrałem Informatykę, ponieważ wcześniej studiował tu mój brat i był zadowolony z poziomu nauczania, kadry oraz możliwości, które daje WSIiZ. Przyciągnęło mnie tu też zaplecze technologiczne - uczelnia stale je rozwija, by być na bieżąco z aktualnymi trendami na rynku - wyjaśnia Szymon Pociask.
Kilka miesięcy temu studenci Informatyki w WSIiZ, Dominik Ciurko, Vadym Melnyk, Ivan Kopytko i Łukasz Wojakowski, wygrali ministerialny konkurs "Generacja Przyszłości 2014". Stworzyli system monitorowania obszarów rezerwatów przyrody i eliminacji zagrożeń kłusowniczych, a teraz przygotowują się do startu w międzynarodowym konkursie Wildlife Conservation UAV Challenge. W całym kraju 13 uczelniom przyznano 26 grantów. WSIiZ jest jedyną uczelnią niepubliczną w Polsce, której studenci znaleźli się w gronie laureatów konkursu [
dowiedz się więcej o zwycięstwie studentów WSIiZ w konkursie "Generacja Przyszłości"].
Poznaj pozostałe sukcesy studentów i absolwentów WSIiZ.
Informatyk - zawód przyszłości
- W naszej uczelni studiuje obecnie łącznie 1158 studentów Informatyki. Większość ofert pracy w uczelnianym Biurze Karier dotyczy właśnie informatyków, w tym programistów i grafików komputerowych, którzy rozchwytywani są już podczas studiów - zauważa Rektor WSIiZ, prof. Tadeusz Pomianek.
Badania rynku pracy pokazują, że w ciągu najbliższych kilku lat największe zapotrzebowanie na nowych pracowników będzie występowało w branży informatycznej, szczególnie poszukiwani będą programiści. Szacuje się, że już za pięć lat deficyt pracowników w tym sektorze może wynieść na polskim rynku pracy nawet 30%. Potwierdza to Kierownik Biura Karier WSIiZ, Barbara Leśniak.
- To zdecydowanie przyszłościowa branża. Poszukiwani są i będą programiści, administratorzy sieci, twórcy i administratorzy systemów oprogramowania, graficy. Ofert dla informatyków jest w Biurze Karier najwięcej, w samym tylko 2014 roku pozyskaliśmy ponad 700 takich miejsc pracy. W Rzeszowie swoje biura otwierają coraz to nowe firmy informatyczne, co pozwala z optymizmem patrzeć na tę branże. Wybór studiów informatycznych to strzał w 10 - wyjaśnia Barbara Leśniak.
Współpraca uczelni z firmami kluczem do sukcesu
WSIiZ od lat aktywnie współpracuje ze światem biznesu. Partnerami kierunku Informatyka są m.in. firmy CISCO, BMM, CI Games, DMT, IDEO, Vegacom, PGS Software, Partners in Progress, res.pl, Software Mind. Dzięki tej współpracy studenci mają szansę na realizację ciekawych praktyk i staży w prężnie działających firmach z branży IT.
Korzyści dla studentów z takiej współpracy są jednak szersze. Zajęcia prowadzą m.in. praktycy zajmujący się na co dzień poszczególnymi dziedzinami informatyki, a więc wiedza i umiejętności praktyczne, jakie przekazują są aktualne i sprawdzone.
Nowoczesne laboratoria
Studenci Informatyki w WSIiZ mogą korzystać z kilkudziesięciu nowoczesnych laboratoriów informatycznych, m.in.: Apple, Hewlett-Packard, Oracle, Novell oraz Microsoft. Zajęcia realizowane są także w laboratoriach komputerowych CISCO Systems, które współpracuje przy realizacji jednej ze specjalności.
- Nasze laboratoria są znakomicie wyposażone. Studenci WSIiZ już podczas nauki pracują na sprzęcie i oprogramowaniu, z którym inni spotykają się dopiero w miejscu pracy. Dzięki temu mają przewagę nad konkurencją, a ich umiejętności są zauważane i doceniane przez pracodawców - wyjaśnia dr inż. Mariusz Wrzesień, Dziekan Wydziału Informatyki Stosowanej WSIiZ.
Nie zwlekaj, złóż podanie już teraz!
Podania na studia można składać od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 - 16:00 w Dziale Rekrutacji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pokój RA8 (parter). Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. Tel: 17 866 11 88 lub 17 866 11 99, a także wysyłając e-mail: rekrutacja@wsiz.rzeszow.pl
Pełna oferta kierunku Informatyka
WAŻNE DATY:
Termin rekrutacji: 15 stycznia - 16 kwietnia 2015 roku
Termin spotkania organizacyjnego: 17 kwietnia 2015 roku
Termin I zjazdu: 18-19 kwietnia 2015 roku
Uczelnia oczami studentów:
https://www.youtube.com/watch?v=DShN1wxHrco
https://www.youtube.com/watch?v=G3Odi_wGuhs
Sukcesy studentów i absolwentów WSIiZ:
https://wsiz.rzeszow.pl/pl/Uczelnia/Wydarzenia/Strony/Osiagniecia-Studentow-i Absolwentow.aspx