20 maja 2014 (wtorek), godz. 09:30
(Archiwum)

Marcin Meller gościem w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Znany dziennikarz i prezenter telewizyjny będzie gościł w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.
Spotkanie odbędzie się 20 maja 2014 roku. Start o godzinie 9:30.

Spotkanie z Marcinem Mellerem jest częścią projakościowego projektu, który kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna WSIiZ realizuje ze środków wygranych w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na najlepszy program studiów o profilu praktycznym. Kierunek ten zdobył drugie miejsce w Polsce w tym prestiżowym konkursie i nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych na dalszy rozwój i podnoszenie jakości kształcenia. - Ministerstwo doceniło unikatowość i innowacyjność stosowanych w naszej Uczelni rozwiązań. Przyznane środki w wysokości miliona złotych zostaną wykorzystane na dalsze podnoszenie jakości kształcenia - wyjaśnia dr Maciej Ulita, Prodziekan WSIiZ ds. kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Dzięki środkom z ministerstwa powstanie m.in. profesjonalne studio telewizyjne, przeprowadzone zostaną też warsztaty z rzecznictwa prasowego i pr, graficzne oraz seria spotkań z czołowymi dziennikarzami. WSIiZ odwiedzą m.in. Katarzyna Kolenda-Zaleska, Grzegorz Miecugow czy Mariusz Szczygieł. Cykl ten rozpocznie 20 maja Marcin Maller. Spotkanie rozpocznie się o 9:30 w sali RA3 w siedzibie WSIiZ na ul. Sucharskiego w Rzeszowie. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Marcin Meller jest reporterem i felietonistą "Newsweeka Polska". W TVN24 prowadzi "Drugie śniadanie mistrzów", a w TVN (wraz z Magdą Mołek) program "Dzień Dobry TVN". Absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim, był działaczem podziemnego NZS-u i Pomarańczowej Alternatywy. W latach 1991-2003 reporter tygodnika "Polityka", w tym czasie spędził dwa lata w Afryce, pisał również m.in. z byłej Jugosławii, Iranu i Czeczenii. Był gospodarzem nadawanego przez TVN pierwszego w Polsce reality show "Agent". W latach 2003-2012 redaktor naczelny polskiej edycji miesięcznika "Playboy". W 2011 roku ukazała się bestsellerowa książka "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji" (wyróżniona nagrodą Magellana dla najlepszej książki podróżniczej roku), którą napisał razem z żoną Anną Dziewit-Meller.

opublikowano: 2014-05-09
« powrót
Komentarze
Rzeszów, podkarpackie - nadchodzące imprezy i wydarzenia
6 grudnia 2025 (sobota), godz. 18:30
Świąteczne malowanie przy grzańcu w Rzeszowie!
12 grudnia 2025 (piątek), godz. 20:00
THE ANALOGS | DUKLA
6 lutego 2026 (piątek), godz. 20:00
POWRÓT SCYZORYKA: LIROY + HWR & KARAZ | RZESZÓW
14 lutego 2026 (sobota), godz. 18:30
WALENTYNKOWE MALOWANIE PRZY WINIE w Rzeszowie!
14 lutego 2026 (sobota), godz. 19:00
SYMPHONICA | Rzeszów
20 lutego 2026 (piątek), godz. 18:00
PUNKY REGGAE LIVE 2026 | Rzeszów
8 marca 2026 (niedziela), godz. 18:30
Dzień Kobiet i MALOWANIE PRZY WINIE w Rzeszowie!
9 lipca 2026 (czwartek), godz. 16:00
Folkowisko - Łukiem Karpat
Polityka Prywatności