Jak w innowacyjny sposób szkolić, motywować i rozwijać pracowników i menedżerów małych i średnich przedsiębiorstw? Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania zaprasza przedstawicieli gospodarki i świata nauki do udziału w bezpłatnej międzynarodowej konferencji poświęconej tym zagadnieniom.
Konferencja "Nowy wymiar szkoleń dla MŚP" odbędzie się w dniach 18 - 20 listopada Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej k. Rzeszowa.
- Udział jest bezpłatny. Osoby chętne mogą wziąć udział w wykładach i prezentacjach oraz warsztatach, które poprowadzą eksperci biznesu. Szczegóły dostępne są na stronie: http://conference.s-play.eu/ - informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- Celem spotkania jest prezentacja innowacyjnych metod i narzędzi szkoleniowych wykorzystywanych do motywowania, angażowania oraz rozwijania pracowników i menedżerów przedsiębiorstw - informuje Wojciech Pitera z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, organizator konferencji.
Konferencja będzie złożona z 2 części: wykładów nt. innowacyjnych metod szkoleniowych i warsztatów z wykorzystaniem przykładowych narzędzi szkoleniowych.
Podczas spotkania zostaną zaprezentowane tematy związane m.in. z:
- Podczas warsztatów zostanie wykorzystana m.in. metodologia Lego Serious Play, która zyskała uznanie na całym świecie i jest uważana za bardzo skuteczne narzędzie w szkoleniach MŚP, wykorzystujące klocki Lego do rozwijania twórczego myślenia. Pomysłodawcą jest firma LEGO - zdradza Wojciech Pitura.
"Twój Czas" to jedna z gier szkoleniowych przygotowana dla uczestników warsztatów. Wcielą się oni w pracowników korporacji, rywalizując o tytuł kierownika nowego oddziału. Będą realizować zlecenia, decydując, które i w jakiej kolejności wykonać. Wygra ten, kto wykaże się najlepszą umiejętnością zarządzania w czasie.
- Rozgrywka pozwala zrozumieć dlaczego warto rozróżniać zadania ważne od pilnych? Jak radzić sobie z "cudzymi priorytetami"? Jak identyfikować zadania, które powinniśmy wykonać samodzielnie i oddzielić od tych, na które nie powinniśmy tracić swojego czasu? Czym jest "zła wielozadaniowość"? Jakie są konsekwencje ciągłego wykonywania zadań zarówno ważnych, jak i pilnych? - podkreśla Wojciech Pitura.
W ramach konferencji WSIiZ przygotowała też warsztaty dla studentów z wykorzystaniem przykładowych innowacyjnych narzędzi szkoleniowych.