Prezentacja wariografu, zasady jego działania oraz wiarygodność wyników to główne tematy Dnia prawdy w Wyższej Szkole Prawa i Administracji, który odbędzie się w środę 10 grudnia 2014 r. Podczas spotkania pracownicy WSPiA odpowiedzą m.in. na pytanie, czy można oszukać wykrywacz kłamstw. Dzień Prawdy w WSPiA organizowany jest w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.
W ramach spotkania pod hasłem "Czy można oszukać wykrywacz kłamstw? - Dzień prawdy w Wyższej Szkole Prawa i Administracji będzie można poznać zasady działania wariografu, czyli wykrywacz kłamstw. Pracownicy WSPiA zaprezentują jedyne takie urządzenie na Podkarpaciu, które znajduje się na wyposażeniu Laboratorium Kryminalistycznego WSPiA. Podczas Dnia prawdy będzie można dowiedzieć się, czy wyniki badań na wariografie są wiarygodne, jaka jest ich wartość dowodowa oraz czy takie badania mogą być wykorzystywane jako dowód w procesie karnym. Poruszony zostanie także temat badań wykrywaczem kłamstw w kontekście ochrony praw człowieka.
Najciekawszym punktem spotkania będzie jednak prezentacja działania wariografu. W tej części pracownicy naukowi WSPiA postarają się odpowiedzieć na pytanie, czy możliwe jest ukrycie prawdy podczas badania za pomocą wykrywacza kłamstw.
Dzień prawdy w WSPiA pod hasłem czy można oszukać wykrywacz kłamstw, odbędzie się w środę 10 grudnia 2014 r. w godzinach od 10:00 do 13:00. Na prezentację wariografu zapraszamy do Laboratorium Kryminalistycznego w budynku Collegium Securitatis Wyższej Szkoły Prawa i Administracji przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie. Impreza organizowana jest w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Dzień Praw Człowieka to święto obchodzone corocznie 10 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1948 roku. Dzień ten poświęcony jest orędownikom praw człowieka na całym świecie, którzy dążą do zapewnienia ochrony własnych praw oraz praw innych i wkładają wiele wysiłku w działania zapewniające przestrzeganie ich, na co dzień. Wielu z nich jest za to prześladowanych, pozbawianych pracy czy niesłusznie więzionych.
Program Dnia prawdy w WSPiA - czy można oszukać wykrywacz kłamstw?