Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu CSR (Corporate Social Responsibility) – CZAS SIĘ ROZWIJAĆ. I DZIEŃ 10 marca, godz. 10:00, aula RA3, II DZIEŃ, 11 marca godz. 9:00
I DZIEŃ 10 marca, godz. 10:00, aula RA3
Otwarte spotkania z praktykami - projektuj rozwiązania. Odpowiedzialny startup szansą na Twój biznes!
Podczas spotkania będziemy gościć przedstawicieli polskich i uczelnianych startupów, którzy opowiadać będą o tym, jak ich model biznesowy przyczynia się do wspierania lokalnych społeczności i rozwiazywania problemów społecznych.
Gośćmi będą:
Cervi - jest startupem założonym w 2013 roku przez studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Ich działalność skupia się na budowie i oprogramowywaniu bezzałogowych maszyn latających - dronów. Cervi stawia sobie za cel poszukiwanie innowacyjnych sposobów wykorzystywania tych urządzeń do usprawniania życia codziennego w dziedzinach rozwiązań logistycznych czy sprawowania zdalnego nadzoru. Cervi przeszło do finałowego etapu konkursu NESCAFE Creators Academy. Startup został też dostrzeżony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W tym roku Cervi otrzymało grant na realizację projektu pod tytułem "Budowa systemu monitorowania obszarów rezerwatów przyrody i eliminacji zagrożeń kłusowniczych", który pomoże strażnikom leśnym chronić faunę i florę przed zagrożeniami naturalnymi i tymi stwarzanymi przez ludzi.
Dr Omnibus - to kompleksowe narzędzie do wspierania terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju i/lub zachowania (w tym autyzm, Zespół Downa, ADHD, upośledzenie umysłowe) zawierające system śledzenia postępów wraz z organizerem terapeuty dziecka oparty o gry na tablety. Dzieci mogą z powodzeniem korzystać z narzędzia w trakcie zajęć z terapeutą oraz samodzielnie w domu. Z produktów Dromnibusa korzysta z powodzeniem wiele ośrodków edukacyjnych: Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi, Przedszkola Integracyjne, Ośrodki Szkolno-Wychowawcze.
Face Controller - Norbert Pisz z firmy SmainTech jest jednym z twórców innowacyjnej aplikacji umożliwiającej niepełnosprawnym sterowanie komputerem za pomocą ruchów głowy, mimiki twarzy i głosu. Projekt dotarł w roku 2014 do finału Imagine Cup, organizowanego przez Microsoft - ogólnoświatowego konkursu dla młodych programistów. FC wygrał etap krajowy i jako jeden z dwunastu projektów z całego świata został zaproszony na międzynarodowy finał do Seattle, gdzie został zaprezentowany przed jury, w skład którego wchodził m. in. Satya Nadella - CEO Microsoftu. W światowych półfinałach konkursu Microsoft drużyna Face Controllera rywalizowała ze studentami z 76 państw, którzy zaprezentowali 170 projektów.
Piotr Sobolewski - Forum Odpowiedzialnego Biznesu (fob.org.pl) Koordynator Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Współpracuje z FOB od 2012 r. Odpowiada za program edukacyjny Liga Odpowiedzialnego Biznesu. Jego zainteresowania skupione są wokół systemu edukacji w Polsce oraz work - life balance. Student psychopedagogiki kreatywności w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, działacz w samorządzie studenckim - przewodniczący Komisji ds. Osób z Niepełnosprawnościami w latach 2010-2012. Laureat m.in. konkursu stypendialnego Indeks "Star2Star" Fundacji 2065 im. Lesława A. Pagi oraz Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich oraz konkursu "Debiut Naukowy 2011 - zrównoważony rozwój" zorganizowanego przez europosła prof. Jerzego Buzka.
II DZIEŃ, 11 marca godz. 9:00
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Gazeta Codzienna Nowiny, Polskie Radio Rzeszów, TVP Rzeszów oraz portal carpatiabiznes.pl i radioeter.fm (Studencka Rozgłośnia Radiowa WSIiZ).
Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Na Rzecz Nauki i Edukacji "Talenty" oraz Koła KPWU oraz KNBnT, Koło HR.
Zapraszamy na fb: https://www.facebook.com/