15-16.09.2015

Naukowcy z całego świata będą obradować w WSPiA

Kilkudziesięciu ekspertów z zakresu prawa karnego z całego świata weźmie udział w czterodniowej konferencji na temat „Potrzeba reformy prawnokarnej”. Dyskusja zorganizowana zostanie w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas dyskusji swoje referaty wygłoszą naukowcy z Japonii, Turcji, Niemiec i Polski. Organizatorem konferencji są Katedry Prawa Karnego WSPiA oraz UJ.

Międzynarodowa polsko-niemiecko-japońsko-turecka konferencja naukowa jest częścią obchodów 20-lecia Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. - To bardzo ważne wydarzenie naukowe nie tylko w naszej Uczelni. Konferencje organizujemy wspólnie z Katedrą Prawa Karnego UJ. Do Polski przyjedzie elita karnistów w całego świata. Ich dyskusja może przyczynić się do ulepszenia polskiego prawo dawstwa. Przysłuchujący się referatom m.in. prof. Andrzej Zoll wielokrotnie uczestniczył w reformach naszego prawa karnego. Dlatego jego udział w dyskusji może zaowocować nowymi propozycjami przepisów np. usprawniających działanie naszego wymiaru sprawiedliwości - tłumaczy Przemysław Pawlak, Rzecznik Prasowy WSPiA.

Na zaproszenie Uczelni do Rzeszowa przyjadą karniści z Osaki, Tokio, Kioto, Frankfurtu, Stambułu, Krakowa, Poznania i Łodzi. Wśród prelegentów są wybitni polscy prawnicy m.in. wykładowcy WSPiA prof. Andrzej Zoll i prof. Zbigniew Ćwiąkalski oraz prof. Włodzimierz Wróbel, kierownik Katedry Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konferencja na temat "Potrzeb reformy prawnokarnej" podzielona została na dwie części. Pierwsza odbędzie się w rzeszowskim kampusie WSPiA. Druga zorganizowana zostanie w Krakowie na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Podczas dyskusji w Rzeszowie, która potrwa dwa dni od 15 do 16 września 2015 r., poruszonych zostanie wiele tematów ważnych w świetle prawa międzynarodowego.

Podczas międzynarodowej konferencji w WSPiA będzie można poznać zmiany w prawie karnym w obszarze warunkowego zawieszenia kary oraz zjawisko mulitkulturowości w reformie prawa karnego. Uczestnicy dyskusji opowiedzą o potrzebach i propozycjach reformy przestępstw przeciwko życiu w Niemczech, problemach naukowych reform prawno-karnych oraz zmianach modelu odpowiedzialności karnej.

W trakcje konferencji przedstawione zostaną także propozycje reformy prawa karnego poprzez zmianę prawa cywilnego oraz reformy prawa karnego w Japonii od 2000 r. W dyskusji przedstawione zostaną także potrzeby reform w tureckim prawie karnym w XX w. i nowe ustawy prawno-karne w początkach XXI w. oraz prawnokarne problemy małżeństw dzieci w Turcji.

Międzynarodowa polsko-niemiecko-japońsko-turecka konferencja naukowa na temat "Potrzeby reformy prawnokarnej" jest kontynuacją dyskusji rozpoczętej rok temu w Stambule w Turcji. Jej celem jest wymiana doświadczeń i rozwiązań w prawie karnym stosowanych na całym świecie. Konferencja jest także częścią trwających od początku roku obchodów 20-lecia Wyższej Szkoły Prawa i Administracji Rzeszów-Przemyśl.

Organizatorem konferencji jest Katedra Prawa Karnego Wyższej Szkoły Prawa i Administracji oraz Katedra Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dyskusja odbędzie się w dniach 15 - 16 września w Sali konferencyjnej WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie.

PROGRAM KONFERENCJI:

  • 15.09.2015 wtorek

9:30 - 12:00 SEMINARIUM

Prof. dr. dr. h.c. mult. Keiichi Yamanaka: Reformy prawa karnego w Japonii od 2000 r.

Prof. dr. dr. h.c. Hakan Hakeri: Potrzeby reform w tureckim prawie karnym w XX. w. i nowe ustawy prawno-karne w początkach XXI w.

Prof. dr. hab Jacek Giezek: Potrzeba reform prawno-karnych jako problem naukowy. O możliwości uzasadnienia zmiany modelu odpowiedzialności karnej.

14:00 - 16:30 SEMINARIUM

Prof. dr. dr. h.c. Jan C. Joerden: Reforma prawa karnego poprzez zmianę prawa cywilnego?

Prof. dr hab. dr h.c. Andrzej Zoll: Reforma prawa karnego w obszarze warunkowego zawieszenia kary.

  • 16.09.2015 środa

9:30 - 12:00 SEMINARIUM

Prof. dr. hab. dr. h.c. Andrzej J. Szwarc: Zjawisko mulitkulturowości w reformie prawa karnego.

Prof. dr. Gunnar Duttge: Reforma przestępstw przeciwko życiu w Niemczech: Potrzeba i propozycje reform.

Prof. dr dr h.c. Yener Ünver: Małżeństwa dzieci w Turcji.

opublikowano: 2015-09-14
Komentarze
Rzeszów, podkarpackie - nadchodzące imprezy i wydarzenia
27 listopada 2024 (środa), godz. 19:00
Tides from Nebula | Trasa Instant Rewards | Rzeszów
29 listopada 2024 (piątek), godz. 19:00
PALUCH | RZESZÓW
13 grudnia 2024 (piątek), godz. 19:00
THE ANALOGS | Rzeszów
14 grudnia 2024 (sobota), godz. 18:30
Malowanie przy winie w Rzeszowie!
02 lutego 2025 (niedziela), godz. 18:00
SYMPHONICA z Mateuszem Ziółko | Rzeszów
21 lutego 2025 (piątek), godz. 18:00
PUNKY REGGAE LIVE 2025 | Rzeszów
12 kwietnia 2025 (sobota), godz. 18:00
PUNKY REGGAE LIVE 2025 | Dukla
Polityka Prywatności