Janusz Leon Wiśniewski, polski pisarz i naukowiec, autor m.in. „S@motności w sieci” oraz „I odpuść nam nasze...” będzie kolejnym gościem cyklu Wykładów Otwartych w Wyższej Szkole Prawa i Administracji. Spotkanie odbędzie się w najbliższa sobotę 14 listopada 2015 r. o godzinie 12:00 w klubie studenckim „Zemsta Docenta”. Wykłady otwarte organizowane są z okazji Jubileuszu 20-lecia WSPiA.
Dr hab. Janusz Leon Wiśniewski to naukowiec i pisarz. Na stałe mieszka we Frankfurcie nad Menem, gdzie pracuje w międzynarodowej firmie informatycznej zajmującej się tworzeniem oprogramowania dla chemików. Jest współautorem pierwszego na świecie programu komputerowego AutoNom do automatycznego tworzenia systematycznych nazw organicznych związków chemicznych na podstawie ich wzorów strukturalnych.
Jako pisarz zadebiutował w roku 2001 powieścią "S@motność w sieci", na podstawie której powstał film oraz serial telewizyjny wyprodukowany przez TVP. W 2002 roku wydał "Martynę" - nowelę napisaną wspólnie z internautami. Tłumaczenia jego książek ukazały się w 18 krajach. Jest także stałym felietonistą miesięcznika "Pani".
Podczas spotkania w Wyższej Szkole Prawa i Administracji Janusz Leon Wiśniewski będzie promował swoją najnowszą książkę pt. "I odpuść nam nasze...". Do udziału w dyskusji zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane twórczością pisarza. Wykład otwarty Janusza Leona Wiśniewskiego odbędzie się w sobotę 14 listopada o godzinie 12:00 w klubie studenckim WSPiA "Zemsta Docenta".
Spotkanie z autorem "S@motności w sieci" to kolejny wykład otwarty zorganizowany w WSPiA. Pod koniec października wykład pt. "Godność człowieka jako fundament porządku społecznego" wygłosił prof. Andrzej Zoll, wykładowca WSPiA.
Jubileusz 20-lecia WSPiA
Spotkanie autorskie z Januszem Leonem Wiśniewskim, autorem m.in. książki "S@motność w sieci" oraz "I odpuść nam nasze..." organizowany jest w ramach obchodów 20-lecia WSPiA. Z tej okazji w listopadzie w WSPiA odbędzie się m.in. Dzień Niepodległości, dzień Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii oraz Tegoroczny Ogólnopolski Objazdowy Festiwal Filmowy "Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie". Dodatkowo Uczelnia zaprasza na Podkarpackie Forum Myśli Prawniczej, Konferencję "Ramy organizacyjno-prawne funkcjonowania szkoły" oraz inaugurację Podkarpackiego Forum Klas Prawniczych przy Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa.
WSPiA
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. Uczelnia jest najstarszą Szkołą Wyższą na Podkarpaciu utworzoną w 1995 r. Uczelnia prowadzi studia w trzech Kolegiach Dydaktycznych. Kolegium Prawa, Kolegium Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Kolegium Administracji, Biznesu i Zarządzania. Studenci do wyboru mają cztery kierunki studiów Prawo (5-letnie studia magisterskie), Bezpieczeństwo Wewnętrzne (studia I i II stopnia - licencjackie i magisterskie) oraz Administrację // Zarządzanie (studia I i II stopnia).
WSPiA jest także jedyną uczelnią niepubliczną na Podkarpaciu, a nawet w Polsce wschodniej - co więcej, jedną z 19 (na ponad 300) uczelni niepublicznych w Polsce, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. Daje nam to status uczelni akademickiej i tym samym przynależność do elitarnej grupy najlepszych uczelni w Polsce.