Język chiński nie taki straszny, jak go malują? Mądre odżywianie się to niemal sztuka? Jakie tajemnice swojego sukcesu mają najbogatsi tego świata? Poznać odpowiedzi na te pytania można będzie podczas kolejnego Dnia Otwartego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, który odbędzie się 9 lutego 2016 roku w siedzibie uczelni przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie w godz. 9.30-13.30. Liczba miejsc ograniczona, zapisy będą przyjmowane do 1 lutego.
Podczas Dnia Otwartego przedstawiona zostanie aktualna oferta dydaktyczna uczelni, a szczegółowych informacji na temat kierunków, specjalności, programów studiów udzielać będą wykładowcy, studenci oraz absolwenci.
W ramach obchodów Jubileuszu 20-lecia uczelni gościem specjalnym tegorocznego Dnia Otwartego będzie prof. dr hab. Jerzy Vetulani - polski psychofarmakolog, neurobiolog, biochemik, profesor nauk przyrodniczych, członek Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności, członek honorowy Indian Academy of Neurosciences, doctor honoris causa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Profesor opowie o tym, co cechuje mózg nastolatka i jak go usprawnić.
Tegoroczny program Dnia Otwartego jest również bogaty w interesujące warsztaty i wykłady. Jednym z nich będzie praktyczna lekcja języka chińskiego, przeprowadzona przez rodowitą Chinkę. Mgr Urszula Binduga opowie natomiast o tym, jak mądrze się odżywiać, a mgr Joanna Hady odkryje tajemnice sukcesu najbogatszych ludzi świata.
Interaktywnie, multimedialnie, nowocześnie
Nie zabraknie również atrakcji interaktywnych i multimedialnych, a mianowicie będzie możliwość zwiedzania uczelni przy użyciu smartfonów i aplikacji helloWSIiZ. Dominik Ciurko, student informatyki WSIiZ i członek zespołu, który znalazł się w TOP30 konkursu ImagineCup 2016 (https://wsiz.rzeszow.pl/pl/Uczelnia/Wydarzenia/Strony/imagine-cup-2016-druzyna-studentow-wsiiz-w-top-30.aspx) wykona pokazy dronów. W 2014 roku Dominik wygrał ministerialny konkurs "Generacja Przyszłości", i tym samym WSIiZ stała się jedyną niepubliczną uczelnią w Polsce, której studenci znaleźli się w gronie laureatów tego konkursu.
Dodatkowo, studenci Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych zaprezentują pracę robotów oraz możliwości druku 3D. Można będzie również spróbować swoich sił na symulatorze jazdy tirem, symulatorze jazdy wózkiem widłowym, czy też wcielić się w rolę kontrolera ruchu lotniczego, analizując wskazania radaru lotniczego.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o kierowanie zgłoszeń do udziału w wydarzeniu na adres mailowy ktokarz@wsiz.rzeszow.pl lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30 pod numerem 17 866 14 31. Zgłoszenia przyjmowane będą do 1 lutego 2016 r.