Idea równości w kulturze prawnej buddyzmu to temat wykładu, jaki wygłosi w Wyższej Szkole Prawa i Administracji buddyjski mnich Desi Rinpoche. Bliski współpracownik Dalajlamy XIV spotka się ze studentami w najbliższy czwartek 14 kwietnia 2016 r. o godzinie 10:00 w Auli WSPiA (sala 118, budynek A). Wykład jest kontynuacją spotkań z wysokim autorytetem buddyjskiej tradycji Gelugpa w rzeszowskiej Uczelni.
Desi Rinpoche odwiedzi Wyższą Szkołę Prawa i Administracji już po raz drugi. Pierwsza wizyta zorganizowana została w 2013 r. Tematem wykładu była wtedy sytuacja uchodźców tybetańskich, kultura tybetańska i systemu kształcenia na uchodźstwie. Tym razem studenci będą mogli poznać ideę równości w kulturze prawnej buddyzmu.
Desi Rinpoche jest wysokim autorytetem buddyjskiej tradycji Gelugpa. W młodości studiował na znanym uniwersytecie Drepung Loseling, który jest uważany za odpowiednik starożytnego Uniwersytetu Nalanda w dawnych Indiach. Ukończył także studia z zakresu kultury i tradycji Tybetu na Gyurme Tantric University.
Przez wiele lat, jako sekretarz Dalajlamy pracował w jego biurze w Dharamsali. Należy do osób szczególnie blisko współpracujących i przyjaźniących się z duchowym przywódcą Tybetu. Jednocześnie Desi Rinpoche znany jest z niespotykanie ciepłego usposobienia i ogromnego współczucia. Ceniony jest zarówno, jako znawca kultury i tradycji Tybetu, jak i jako wielki autorytet duchowy o ogromnym wewnętrznym spokoju.
Organizatorem spotkania z Desi Rinpoche jest Koło Naukowe Grupa - Studenci dla Praw Człowieka. Wykład odbędzie się w najbliższy czwartek 14 kwietnia 2016 r. o godzinie 10:00 w Auli WSPiA (sala 118, budynek A). Do udziału w nim uczelnia zaprasza wszystkie osoby zainteresowane kulturą prawną buddyzmu.