www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »
Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Rzeszów

Rzeszów - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
20-21.09.2017

WSPiA na Salonie Maturzystów w Rzeszowie

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zaprasza wszystkich maturzystów na swoje stoisko podczas zbliżającego się „Salony Maturzystów 2017”. Targi organizowane przez miesięcznik „Perspektywy” odbędą się w dniach 20 – 21 września w Rzeszowie. Na jednym z największych stoisk, WSPiA zaprezentuje m.in. praktyczne pokazy z zakresu Kryminalistyki i Kryminologii oraz ofertę edukacyjną przygotowaną dla nowych maturzystów. Będą również możliwość spotkania i rozmowy ze studentami i pracownikami Uczelni.

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa na tegoroczny "Salon Maturzystów" przygotowała wiele atrakcji. Na jednym z największych stoisk będzie można poznać m.in. nowoczesne wyposażenie Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej. Na stoisku WSPiA prezentowana będzie również oferta studiów przygotowana dla przyszłorocznych maturzystów. Odwiedzający targi będą mogli spotkać się ze studentami, którzy opowiedzą m.in. o nowatorskim systemie nauczania w oparciu o "Edukator" oraz nowym sposobie zaliczania przedmiotów "SBS". Studenci opowiedzą również o nowych specjalnościach czy "Praktycznych Poniedziałkach". Wszyscy zainteresowanie będą mogli także poznać m.in. warunki studiowania w Uczelni oraz zasady przyjęć na studia i przyznawania stypendiów. Studenci przedstawią też możliwości dodatkowego rozwoju w ramach BED, czyli bezpłatnych kursów i zajęć oferowanych przez uczelnię.

Wśród atrakcji przygotowanych na "Salon Maturzystów" znajdą się różne prezentacje. Studenci WSPiA prezentować będą np. jak pobierane są odbitki palców oraz w jaki sposób specjaliści zbierają ślady na miejscu przestępstwa. Każdy zwiedzający będzie mógł otrzymać pamiątkową kartę daktyloskopijną z odbitkami swoich linii papilarnych. Będą także specjalistyczne w pełni wyposażone walizy śledcze służące do zabezpieczania śladów i przeprowadzenia oględzin miejsca przestępstwa. Na stoisku będzie można zobaczyć zestawy do tzw. antropologii kryminalnej, czyli czaszki australopiteka, płodu, dziecka i osoby dorosłej. Studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej zaprezentują również fantomy i zestawy pozoracji ran oraz urazów np. ran ciętych, rąbanych, tłuczonych, postrzałowych, oparzeniowych oraz ran pozorujących obrażenia odniesione w wypadku drogowym. Będą także fantomy prezentujące różne obrażenia ciała i fantomy do nauki pierwszej pomocy przedmedycznej.

Odwiedzając stoisko Uczelni, będzie można poznać zestawy symulacyjne do prezentacji skutków nadużycia alkoholu oraz środków odurzających. Oprócz specjalistycznych tablic i preparatów będzie można także przymierzyć narko i alko gogle.

Do udziału w "Salonie Maturzystów" w Rzeszowie zapraszamy w środę i czwartek (20 i 21 września 2017 r.). Targi organizowane są przez miesięcznik "Perspektywy" w Miasteczku Akademickim przy al. Powstańców Warszawy 10 w Rzeszowie. Na stoisko WSPiA zapraszamy codziennie w godz. od 8.00 do 15.00.

Salon Maturzystów Perspektyw co roku przyciąga tłumy uczniów szukających uczelni, w której chcą kontynuować edukację. Ma na celu zaprezentowanie im oferty szkół wyższych i kierunków studiów. Salon Maturzystów jest największą w kraju edukacyjną kampanią informacyjną, przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu maturalnego i rekrutacji na studia. Dodatkowo młodzież może wziąć udział w cyklu wykładów przygotowanych przez ekspertów OKE rozwiewających mity wokół egzaminów maturalnych.

Więcej informacji na temat targów, plan stoisk oraz program znajduje się na stronie http://www.salonmaturzystow.pl/2017/rzeszow

data ostatniej modyfikacji: 2017-09-20 14:07:31
Komentarze

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni
w Polsce
WSPiA-220_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura