Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Rzeszów

Rzeszów - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
1-5.10.2018

Tydzień integracyjny dla studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej

Spotkania z władzami uczelni, Immatrykulacja, ciekawe wykłady, prezentacja i spotkania, zawody sportowe oraz impreza integracyjna. Tak będzie wyglądał „Tydzień Integracyjny” dla nowych studentów rozpoczynających studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Całotygodniowe wydarzenie organizowane przez Uczelnie co roku rozpocznie się 1 października i potrwa aż do piątku 5 października 2018 r.

Tydzień integracyjny to już tradycja rozpoczynająca nowy rok akademicki. Organizowany jest przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą od kilku lat. Zawsze w pierwszym tygodniu nauki studenci mogą poznać uczelnię i pozostałych studentów z danego kierunku.

Tydzień Integracyjny 2018 rozpocznie się w poniedziałek 1 października 2018 r. punktualnie o godzinie 11:00. Nowi studenci powitani zostaną przez prof. dr. hab. Jerzego Posłusznego, Rektora WSPiA w ogrodach Uczelni. Tam czekać na nich będzie także powitalna lampka szampana. Później spotkanie przeniesie się do klubu studenckiego „Zemsta Docenta” gdzie pod hasłem „WSPiA – dobry wybór” nowi studenci będą mogli poznać system EDR - SBS, BED i dowiedzieć się więcej o zajęciach praktycznych oferowanych przez WSPiA. Pierwszy dzień zakończy Immatrykulacja studentów I roku studiów stacjonarnych na kierunkach: ADMINISTRACJA // ZARZĄDZANIE, BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE oraz PRAWO. Na tę część zapraszamy o godzinie 12:15 do Auli (sala 1.18) na pierwszym piętrze w budynku „A”.

We wtorek na studentów czekać będą wykłady i spotkania z cyklu „WSPiA – dobry wybór”. Najpierw odbędzie się wykład prof. Czesława Kłaka pt. „Miłość w rytmie disco”. Podczas kolejnych spotkań nowi studenci będą mogli poznać m.in. swoje prawa i obowiązki, o których opowie Przewodniczący Samorządu Studenckiego i Rzecznik Praw Studenta. Odbędzie się także spotkanie ze studentami wyższych lat, pokaz tańca towarzyskiego, koncert zespołu studenckiego oraz turniej gry „Chomik Maciej”.

W kolejnym dniu nowi studenci będą mogli poznać zasady opieki medycznej w WSPiA oraz bibliotekę uczelnianą. Ciekawie zapowiada się także wykład dr Robert Bałdys b. zastępca Komendanta Stołecznego Policji pt. „Jak walczono z mafią” oraz symulowane oględziny miejsca zbrodni, symulowane przesłuchanie świadka, symulowana wizja lokalna, identyfikacja kryminalistyczna oraz prezentacja badań wariograficznych pod hasłem „Czy można ukryć prawdę?”. Środę zakończy Dyskoteka dla wszystkich studentów WSPiA.

Czwartek upłynie pod znakiem ciekawych zajęć warsztatowych, podczas których będzie można poznać swoje mocne strony oraz poznać tajniki skutecznej autoprezentacji i komunikacji. Odbędzie się również spotkanie z absolwentami WSPiA oraz przedstawicielami służb mundurowych, Kliniki Przedsiębiorczości, adwokatami, prokuratorami i sędziami.

Tydzień integracyjny zakończy Dzień Sportu z zawodami o Puchar Rektora w footsalu, rzutach za „3”, tenisie stołowym i trambambuli. Nowi studenci zobaczą również pokaz technik walki wręcz oraz prezentacje: strzelnicy elektronicznej, kół naukowych. Całość zakończy wykład „Student w cyberprzestrzeni” oraz kurs detektywistyczny w pigułce, pokazy kryminalistyczne, prezentacja sprzętu i aparatury Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej.

Tydzień Integracyjny to propozycja Uczelni, która pozwala poznać się i zintegrować studentom rozpoczynającym naukę w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Wszystkie zaplanowane wydarzenia rozpoczną się w poniedziałek 1 października i potrwają do piątku 5 października 2018 r.

data ostatniej modyfikacji: 2018-09-28 09:33:39
Komentarze

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
220x300_ogolny_WSPIA.gif
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Budynke WSB w Opolu - 1
miniatura ADMINISTRACJA
miniatura
 
Polityka Prywatności