Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Rzeszów

Rzeszów - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2018-10-06

24. Inauguracja Roku Akademickiego w WSPiA

logo-184

Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej odbędzie się w sobotę 6 października 2018 r. Podczas uroczystości oprócz Immatrykulacji studentów I roku odbędą się także uroczyste promocje doktorskie. Wykład inauguracyjny pt. „Przesłanki ewolucji zarządzania w nowoczesnej organizacji” wygłosi prof. Kazimierz Jaremczuk, wykładowca WSPiA.

Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 rozpocznie się o godzinie 11:00 w Auli rzeszowskiego kampusu Uczelni, przy ul. Cegielnianej 14. Główną częścią uroczystości będzie przyjęcie w poczet studentów osób rozpoczynających naukę na studia I i II stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich. Podczas Immatrykulacji złożą ślubowanie studenta oraz otrzymają legitymacje studenckie.

Podczas tegorocznej Inauguracji Roku Akademickiego odbędą się także promocje doktorskie osób, które w ubiegłym roku akademickim uzyskały stopień naukowy doktora nauk prawnych. Wręczone zostaną również odznaczenia państwowe przyznane pracownikom WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Dzień później w niedzielę (7 października) odprawiona zostanie Msza Święta w intencji studentów i pracowników Uczelni. Msza rozpocznie się o godzinie 20:00 w Kościele Akademickim pw. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie przy al. T. Rejtana.

WSPiA

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to najstarsza i jedna z największych uczelni niepublicznych na Podkarpaciu. Utworzona została w 1995 r. WSPiA jest jedyną uczelnią niepubliczną na Podkarpaciu, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. WSPiA prowadzi studia w dwóch kolegiach dydaktycznych: Kolegium Prawa i Bezpieczeństwa oraz Kolegium Administracji, Zarządzania i Biznesu. Studenci do wyboru mają cztery kierunki studiów: prawo (5-letnie studia magisterskie), bezpieczeństwo wewnętrzne (studia I i II stopnia), administrację (studia I i II stopnia) oraz zarządzanie (studia I stopnia).

Program uroczystości:

1. Wprowadzenie Orszaku Akademickiego.

2. Hymn państwowy.

3. Słowo wstępne JM Rektora prof. dr. hab. Jerzego Posłusznego.

4. Immatrykulacja studentów I roku.

5. Gaudeamus Igitur.

6. Informacja o najlepszych absolwentach WSPiA w roku 2017/2018

7. Wystąpienie przedstawiciela studentów.

8. Wręczenie odznaczeń państwowych pracownikom WSPiA.

9. Promocje doktorskie.

10. Wykład inauguracyjny prof. dr. hab. Kazimierza Jaremczuka pt. „Przesłanki ewolucji zarządzania w nowoczesnej organizacji”

11. Gaude Mater Polonia.

data ostatniej modyfikacji: 2018-10-02 15:00:22
Komentarze

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
220x300_ogolny_WSPIA.gif
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Wyszkolenie strzeleckie - 2
miniatura Budynek WSB w Poznaniu
miniatura
 
Polityka Prywatności