Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Rzeszów
2019-06-12

W środę poznamy najlepszych w Polsce młodych menadżerów

48 uczniów z liceów i techników z całej Polski, którzy najlepiej poradzili sobie z prowadzeniem wirtualnej firmy, weźmie udział w finale drugiej edycji Szkolnych Mistrzostwa Menadżerskich. W drodze do ostatecznej rozgrywki finaliści pokonali prawie 100 zgłoszonych do konkursu zespołów. Dwudniowe wydarzenie odbędzie się w najbliższy wtorek i środę (11 i 12 czerwca 2019 r.) w kampusie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Na zwycięzców czekają cenne nagrody rzeczowe.

Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie 2 organizowane są przez Start-up REVAS zajmujący się tworzeniem branżowych symulacji biznesowych oraz INUP Koalicja Startupów. Konkurs współfinansowany jest przez Narodowy Bank Polski. Jednym z partnerów strategicznych przedsięwzięcia jest WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa.

Konkurs Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie 2 skierowany jest do uczniów szkół średnich z całej Polski. Podzielony jest na dwie kategorie: Licea ogólnokształcące oraz Technika i Szkoły Zawodowe. Realizowany jest z wykorzystaniem branżowej symulacji biznesowej “Serwis IT” dla Techników i Szkół Zawodowych oraz “Agencja interaktywna” dla Liceów Ogólnokształcących.

Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie 2 podzielone zostały na 3 etapy. Pierwszy to specjalne szkolenie dla nauczycieli pozwalające poznać zasady gry i możliwości symulatorów biznesowych. Drugi etap trwał dwa miesiące w formie uczniowskiej rozgrywki eliminacyjnej prowadzonej przez Internet. Podczas tej części każdy zespół musiał podejmować decyzje biznesowe w tygodniowych okienkach decyzyjnych.

Młodzi biznesmeni

Do konkursu w tym roku zgłosiło się 112 trzyosobowych drużyn z całej Polski. Najlepsze zespoły zakwalifikowały się do III finałowego Etapu, który odbędzie się w Rzeszowie. Jest to 16 zespołów – 8 z klas licealnych i 8 z techników i szkół zawodowych. W najbliższy wtorek i środę w Rzeszowie pojawią się uczniowie z: Tczewa, Krakowa, Rzeszowa, Chełma, Nowogardu, Częstochowy, Mielca, Warszawy, Łańcuta, Biłgoraja, Łodzi i Elbląga.

Finał, który odbędzie się w pracowniach komputerowych WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, potrwa dwa dni od 11 do 12 czerwca 2019 r. Rozgrywka będzie oparta na symulacjach biznesowych firmy Revas: Serwis IT oraz Agencja interaktywna. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych symulatorów uczniowie będą podejmować realistyczne decyzje biznesowe m.in.: tworząc stanowiska, kupując sprzęt, zamawiając zasoby, zatrudniając pracowników i ustalając im wynagrodzenia, a także wykorzystują w swoim biznesie reklamy tradycyjne oraz internetowe.

Członkowie najlepszych zespołów otrzymają puchary, medale, dyplomy i cenne nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca są to tablety oraz głośniki bezprzewodowe. Uczniowie, którzy zajmą II miejsce, otrzymają czytniki e-book oraz powerbanki. Trzecie miejsce premiowane jest odtwarzaczami mp4/mp3 oraz głośnikami bezprzewodowymi. Pozostali finaliści otrzymają książki o tematyce ekonomicznej oraz powerbanki i głośniki bezprzewodowe.

Szkolne Mistrzostwa Menadżerskie 2

Głównym celem konkursu jest wykształcenie postaw przedsiębiorczych u uczniów szkół ponadpodstawowych biorących udział w projekcie. Uczestnicy konkursu zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem. Rozgrywka za pomocą symulatorów biznesowych ma także rozwijać kluczowe kompetencje m.in. umiejętności pracy w zespole, rozwiązywania problemów i stosowania technologii informatycznych. Jednym z założeń projektu jest także wzrost zainteresowania uczniów ekonomią i przedsiębiorczością. Dodatkowo konkurs prezentuje nauczycielom możliwości wykorzystania gier symulacyjnych w nauczaniu przedmiotów ekonomicznych.

Finał drugiej edycji konkursu „Szkolne Mistrzostwa Menadżerskie” odbędzie się w najbliższy wtorek i środę 11 i 12 czerwca 2019 r. w pracowniach informatycznych WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Organizatorem konkursu jest start-up REVAS oraz INUP Koalicja Startupów. Partnerem strategicznymi jest m.in. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta Rzeszowa, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Kuratorzy Oświaty z całej Polski. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Szczegóły konkursu „Szkolne Mistrzostwa Menadżerskie” można znaleźć na stronie https://www.revas.pl/pl/smm/

data ostatniej modyfikacji: 2019-06-10 13:39:25
Komentarze
 
Polityka Prywatności